GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=84)
-   -   Pet Shop??? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=24175)

Akyla 04-10-2011 12:58

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από aeriko ( 481677)
Σειρά Orinjen ή Acana πιστεύω από τις κορυφαίες.

Ανάλογα τον σκύλο βασικά.
Εμένα με Acana είχε προβλήματα με διάρροιες κλπ.
Μετά απο πολλύ ψάξιμο αυτή τη στιγμή δίνω Orijen 6 Fish και πάει καλα (bull Terrier έχω).
ότι και να πάρεις δώσε λίγο και πρόσεχε για σημάδια...δυσπεψίας - διάρροιας κλπ, μην κάνεις την πατάτα που έκανα έγω και πήρα 13 κιλο απο την αρχή και το πέταξα στα αδέσποτα.

πάρε μικρές συσκευασέιες ...δοκίμασε και μετά μεγάλη.

ckk 04-10-2011 15:02

Απάντηση: Pet Shop???
 
[QUOTE=ckk;481517]Θα περάσω σήμερα και θα σου πω, από το κατάστημα που βρίσκεται επάνω στην Κηφισίας 286, μεταξύ Κηφισιάς και Ερυθραίας, απέναντι από το κατάστημα της Citroen.




[FONT="Arial"][SIZE="3"]Λευτέρη μπο......................................

gandreas 04-10-2011 15:04

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BillyGS ( 481561)
Κάποιος να προτείνει μία τροφή puppy? Για μεσσαίου μεγέθους σκύλο?
εχω φάει κόλλημα με την ανάπτυξή του και την μακρόχρονη υγεία του και δεν ξέρω ποιά να του πάρω.. Και λένε η τροφή που θα φάει μέχρι 14 μηνών είναι πολύ σημαντική για την ζωή του..


Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να φάνε σκυλοτροφές για να έχουν υγεία ενώ εμείς όχι:D
Δώσε παϊδάκια να δεις πόσο θα μεγαλώσει:sm7:

giotis 04-10-2011 15:11

Απάντηση: Pet Shop???
 
LIDL :10 κιλα 8 Ε
κονσερβες 1250 gr 0,97 Ε

BillyGS 04-10-2011 15:13

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από aeriko ( 481677)
Σειρά Orinjen ή Acana πιστεύω από τις κορυφαίες.

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Akyla ( 481729)
Ανάλογα τον σκύλο βασικά.
Εμένα με Acana είχε προβλήματα με διάρροιες κλπ.
Μετά απο πολλύ ψάξιμο αυτή τη στιγμή δίνω Orijen 6 Fish και πάει καλα (bull Terrier έχω).
ότι και να πάρεις δώσε λίγο και πρόσεχε για σημάδια...δυσπεψίας - διάρροιας κλπ, μην κάνεις την πατάτα που έκανα έγω και πήρα 13 κιλο απο την αρχή και το πέταξα στα αδέσποτα.

πάρε μικρές συσκευασέιες ...δοκίμασε και μετά μεγάλη.

Ευχαριστώ πολύ aeriko και Akyla.. Την Acana την πήρα ήδη σε συσκευασία 400γρ και του πήγε πολύ καλά.. Και εμένα μου γέμισε το μάτι απο μυρωδιά και ποιότητα σε συστατικά κ.α.. Το θέμα είναι οτι την είχα φάει στην μάπα με Royal Canin την οποία σύστησε ο κτηνίατρος πρώτη επίσκεψη γιατί αυτή που είχα προμηθευτεί απο τον εκτροφέα δεν του έλεγε τπτ σαν όνομα και αγχώθηκα και αγοράζω καπάκι και την Royal.. Δεν την έτρωγε όμως 15κιλά και αναγκαστικά του έδινα αυτή του εκτροφέα 18 κιλά την οποία δεν την βρίσκεις σε μαγαζιά και τέτοια ούτε την θεωρώ ποιοτική (βέβαια την τρώει μπιστόλι και ούτε διάρροιες ούτε τπτ..) Τα κιλά τα ανέφερα γιατί σκεφτείτε οτι το κουτάβι ήρθε σπίτι τέλη Μαίου και ακόμη έχω:sm7:.. Να πάρω Acana που του κάθεται καλά?

BillyGS 04-10-2011 15:20

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gandreas ( 481840)
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να φάνε σκυλοτροφές για να έχουν υγεία ενώ εμείς όχι:D
Δώσε παϊδάκια να δεις πόσο θα μεγαλώσει:sm7:

Τα παϊδάκια τα θέλω για μένα... Πρέπει και εγώ να μεγαλώσω....:sm7:

tsompanis 04-10-2011 15:42

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από aeriko ( 481677)
Σειρά Orinjen ή Acana πιστεύω από τις κορυφαίες.


νόστιμη?:p:p:p:D

ckk 04-10-2011 16:00

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από tsompanis ( 481887)
νόστιμη?:p:p:p:D


Κανά παϊδάκι παίζει...??? :D


Οι τούρκοι στην Γερμανία, ακόμη και σήμερα, τρώνε σκυλοτροφές για οικονομία.

Επίσης πριν χρόνια είχα 5 λυκόσκυλα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. Τους μαγείρευα σε 28άρα κατσαρόλα. Μπήκε μια μέρα η αδελφή της γυναίκας μου – έφαγε – και όχι μόνο της άρεσε, αλλά μου ζήτησε και την συνταγή.

Όταν κατάλαβε… :D

Akyla 04-10-2011 16:13

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BillyGS ( 481849)
Ευχαριστώ πολύ aeriko και Akyla.. Να πάρω Acana που του κάθεται καλά?

άμα του κάθεται καλά ναι να πάρεις Acana, απλώς σε συζητήσεις που είχα με τον γιατρο μου και τον εκτροφέα, έχε υπόψη ότι η Acana δήνει πολύ ασβέστιο και βιταμίνες κλπ ..με λίγα λόγια είναι τούμπαν οπότε αν δήνεις συμπλήρωμα χαπάκια ασβεστίου καλό είναι να τα κοψεις μην πάθει καμιά υπερασβέστωση το κουτάβι και τρέχεις μετά....συνήθως το παραπάνω ασβέστιο κάθεται στις αρθρώσεις και θα έχει προβλήματα....
Αυτά τα ολίγα

Akyla 04-10-2011 16:20

Απάντηση: Pet Shop???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gandreas ( 481840)
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να φάνε σκυλοτροφές για να έχουν υγεία ενώ εμείς όχι:D
Δώσε παϊδάκια να δεις πόσο θα μεγαλώσει:sm7:

Αυτή η θεωρία με είχε κεντρίσει κάνα 4 μηνο και την ακολούθησα... ονομάζεται BARF (Bones and Raw Food) το σκυλί την δέχτικε καλά στην αρχή αλλά κάνα 2μηνο τώρα μου κάνει δυσπεψίες και σταμάτάει να τρώει, οπότε αν και ειμαι οπαδός της διατροφής αυτού του τύπου την έκοψα μαχαίρι...τώρα δήνω κάνα ωμό που και που για να σπάει η μονοτνία και να καθαρίζουν τα δόντια....
Πάντως αν κάποιος ενδιαφέρεται έχω τηλεφωνάκια απο χασάπιδες που δίνουν κόκαλα και κρέας σε πολύ χαμηλή τιμή για σκυλιά (0,39 ευρώ / κιλό) και αν σκεφτείς ότι χρειάζεται μέσο όρο 1,5 κιλό barf την ημέρα το κόστος είναι ραγματικά χαμηλό (17-20 ευρώ τον μήνα)....

The BARF Diet


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:11.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!