GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ποδήλατο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=14747)

HAWK_46 21-10-2010 13:23

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Συγχαρητήρια κι απο μένα για την ενότητα και έναν χώρο για κουβεντούλα σχετικά με το ποδήλατο, τεχνικά θέματα, διάφορες απόψεις καθως και για τις εξορμήσεις μας !!

Κάπου στα 10μου, ο πατέρας μου με μια απλή αριθμητική πράξη κοιτώντας το κοντέρ, μου είπε οτι είχα κάνει τόσα ποδηλατικά χιλιόμετρα, όσα να πάω και να έρθω στη Θεσσαλονίκη 8 φορές !!
Έκτοτε κάπου το άφησα, μιας και δανειζόμουν το ποδήλατο του πατέρα μου, αλλά επανήλθα με την αγορά ενός καινούριου προ ενός μηνός. :)

Προβλέπω η παρέα να μεγαλώνει, με όμορφες διαδρομές σε παραλιακή και βουνό. Καλούς δρόμους λοιπόν. ;):)

Jefe 21-10-2010 13:39

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Το κάθε μέλος της οικογένειάς μου, έχει το ποδήλατό του. Εδώ στο Ρίον, έχει την παραλιακή που είναι όμορφη γιά βολτίτσα. Η Βάνα (Syvaris) το χρησιμοποιεί καμμιά φορά γιά να πάει κ στο γραφείο της. Από τα πέντε μου είχα ποδήλατο κ μ'αρέσει. Μακάρι η Πολιτεία να είχε φροντίσει την κατασκευή ποδηλατοδρόμων. Τότε θα είχαμε μία ασφαλή οδήγηση κ περισσότερους ποδηλάτες!


Jefe

kostasx 21-10-2010 14:53

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Για να πώ την αμαρτία μου, το έχω παρατήσει το άθλημα εδώ και χρόνια αλλά τον
τελευταίο καιρό κάτι με τρώει να αγοράσω ένα και χαζεύω διαφορα μοντελάκια!
Προχθές μάλιστα πέτυχα ποδηλατάδα στο κέντρο της αθήνας (σταδίου) και δεν σας
κρίβω ότι τους ζήλεψα :(:(
Και από διαδρομές, δεν μπορώ να πω..κάτι υπάρχει εδώ τριγύρω!
Λέτε να προωθήσω καμιά αγορά ??

allen 21-10-2010 15:22

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
1 Συνημμένο(α)
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty ( 234316)
αντε να δεις τι φιλος ειμαι θα σε μαθω να κανεις σουζα!!!:sm7::sm7::sm7:

ΣΕ ΕΧΩ ΣΕ ΕΧΩ!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ace_gln 21-10-2010 15:32

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
και εγω μεσα ... και μαλιστα εχουμε και ακρη σε ενα club με downhill οπως επισης και καλες τιμες σε ποδηλατα λογω του 2ου επαγγελματος μου (προπονητης )

frits 21-10-2010 15:33

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spiros ( 234476)
Κάνω και εγώ λίγο ποδήλατο τα τελευταία χρόνια. Οι διαδρομές μου είναι ή παραλιακή τις καθημερινές ή στο Τατόι το ΣΚ. Το ποδήλατο είναι πώρωση αντίστοιχη με της μηχανής, τα ΣΚ που έχω χρόνο πραγματικά δεν ξέρω τη να διαλέξω για να πάω στο βουνό. Αν κανονίσετε εξόρμηση είμαι μέσα.


Θα πρότεινα Κυριακή πρωί για Τοτόι, αλλά έχει αγώνες (ποδηλατικούς) και θα γίνεται πανικός, ταλαιπωρία, Εγώ πάντως Σάββατο και Κυριακή θα πάω απογευματάκι 4 με 5 το αργότερο γιατί νυχτώνει και νωρίς στο βουνό, όποιος θέλει μποεί να μου στείλει π.μ. ή να πάρει τηλέφωνο (στο προφίλ), οι αγύμανστοι να μην φοβούνται αν θα τα καταφέρουν μιας και στις διαδρομές ακολουθεί και ο 6 χρονος γιός μου, οπότε πάμε χαλαρά :D

gsmaniac 21-10-2010 15:34

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
αντε να μαζευομαστε κοριτσα....:D
το ποδηλατο ειναι τροπος ζωης....:)
γαι να ειναι ευχαριστο και για να το αγαπησεις,πρεπει να κανεις σωστη αγορα...;)
δηλαδη να αγορασεις ενα ποδηλατο,απο ποδηλαταδικο και οχι super-market ....:cool:
πολλοι απο εμας ενθουσιαζονται και αγοραζουν λαθος ποδηλατο,με αποτελεσμα να μην κανουν σωστα ποδηλατο....:cool:
το παρατανε λοιπον το αθλημα,λογω λανθασμενης αγορας...:hmmm:

gsmaniac 21-10-2010 15:36

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 234689)
Θα πρότεινα Κυριακή πρωί για Τοτόι, αλλά έχει αγώνες (ποδηλατικούς) και θα γίνεται πανικός, ταλαιπωρία, Εγώ πάντως Σάββατο και Κυριακή θα πάω απογευματάκι 4 με 5 το αργότερο γιατί νυχτώνει και νωρίς στο βουνό, όποιος θέλει μποεί να μου στείλει π.μ. ή να πάρει τηλέφωνο (στο προφίλ), οι αγύμανστοι να μην φοβούνται αν θα τα καταφέρουν μιας και στις διαδρομές ακολουθεί και ο 6 χρονος γιός μου, οπότε πάμε χαλαρά :D

πολλοι θα φανε την σκονη του.....:sm7:

frits 21-10-2010 15:57

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 234691)
αντε να μαζευομαστε κοριτσα....:D
το ποδηλατο ειναι τροπος ζωης....:)
γαι να ειναι ευχαριστο και για να το αγαπησεις,πρεπει να κανεις σωστη αγορα...;)
δηλαδη να αγορασεις ενα ποδηλατο,απο ποδηλαταδικο και οχι super-market ....:cool:
πολλοι απο εμας ενθουσιαζονται και αγοραζουν λαθος ποδηλατο,με αποτελεσμα να μην κανουν σωστα ποδηλατο....:cool:
το παρατανε λοιπον το αθλημα,λογω λανθασμενης αγορας...:hmmm:

Έτσι την είχα πατήσει και εγώ και τα είχα παρατήσει πριν 2-3 χρόνια, το καλό ποδήλατο σε βοηθάει απίστευτα, ειδικά στις ανηφόρες...

geolag 21-10-2010 17:05

Απάντηση: Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα
 
Εγώ πάντως τα περισσότερα πρωινά είμαι ελεύθερος και κάνω βόλτες στην Παραλιακή από Καβούρι μέχρι ΣΕΦ.Οποιος έχει διάθεση στέλνει πμ από την προηγούμενη και πηγαίνουμε μαζί.Δεν κάνω αγώνα για βόλτα βγαίνω.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:24.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!