GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=28939)

CPretenteriS 02-03-2012 02:24

Γνώμη μου να πληρώνουμε όπου η τιμή των διοδίων ανταποκρίνεται της ασφάλειας αλλά και ποιότητας του οδοστρώματος.


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

forester 02-03-2012 08:33

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Εξαιρουμένης της Αττικής Οδού, πού αλλού ισχύει αυτό;
Ειδικά με τις τιμές του σήμερα, πόσο αξίζουν τα 3€ από Ελευσίνα - Κόρινθο, ή στη Μαλακάσα;;;;;

CPretenteriS 02-03-2012 09:18

Θεωρώ οτι δεν εχεις λογο να μην πληρωνεις στα περισσοτερα κομμάτια στο Αθήνα-Θες/νικη αλλά και στην Εγνατία.

Τώρα σε οτι αφορα την Πελλοπονησο και τη Δυτική Ελλάδα είναι οφθαλμοφανες που πρεπει να πληρωσεις και που όχι (Κορινθος-Πατρα-Πυργος, κλπ...)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

forester 02-03-2012 09:35

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
:) Όπως το λες... "στα περισσότερα"!
Τέμπη που πληρώνω για να μπω στο στροφιλίκι;
Στις εξόδους προς Θήβα κλπ;
Ακόμα κι εκεί που θεωρητικά θα έπρεπε να πληρώνουμε, πόσο καλό και σύμφωνα με τις προδιαγραφές είναι το οδόστρωμα; Συντηρείται όπως πρέπει;
Ατέρμονη κουβέντα και άκρη δε βγαίνει....
Η Εγνατία που είναι ΟΚ από οδόστρωμα κλπ, έχει πάρκινγκ ασφαλείας; Σταθμους ανεφοδιασμού;
Κατά τη γνώμη μου μόνο η Αττική Οδός είναι δρόμος που πληρώνεις και το ευχαριστιέσαι.

kostasx 02-03-2012 10:34

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 616640)
Η κάμερες στα διόδια "βλέπουν" μόνο εμπρός πινακίδα

Είσαι σίγουρος γι' αυτό ???
Ρωτάω γιατί πολλοι σταθμοί διοδίων έχουν και πίσω κάμερες..
Μήπως τις έχουν μόνο για μπροστά και τις ανοίγουν ανάλογα την κατεύθυνση και την κίνηση των αυτοκινήτων:wha05:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 616981)
Γνώμη μου να πληρώνουμε όπου η τιμή των διοδίων ανταποκρίνεται της ασφάλειας αλλά και ποιότητας του οδοστρώματος.


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Συμφωνώ μαζί σου..δηλαδή σχεδόν πουθενά..:ha16:

ckk 02-03-2012 11:59

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AntonisKitoudis ( 616866)
προχθες μου ηρθε προστιμο 28 ευρω για τα Μαλγαρα,και τελικα το πληρωσα καθως δεν εβρισκα ακρη,γιατι ειναι ακομη κρατικα,στα αλλα δεν πληρωνω....με την μοτο.....


Για ένα πέρασμα ή πολλαπλά?

ckk 02-03-2012 12:01

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 617033)
:) Όπως τ........................................................................................μα κλπ, έχει πάρκινγκ ασφαλείας; Σταθμους ανεφοδιασμού;
Κατά τη γνώμη μου μόνο η Αττική Οδός είναι δρόμος που πληρώνεις και το ευχαριστιέσαι.


Αν δεν πληρώνεις, την ευχαριστιέσαι περισσότερο. :lo19: :cool2:

forester 02-03-2012 14:18

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostasx ( 617082)
Είσαι σίγουρος γι' αυτό ???
Ρωτάω γιατί πολλοι σταθμοί διοδίων έχουν και πίσω κάμερες..
Μήπως τις έχουν μόνο για μπροστά και τις ανοίγουν ανάλογα την κατεύθυνση και την κίνηση των αυτοκινήτων:wha05:


Με αυτά τα πράγματα δεν είσαι ποτέ σίγουρος. Μπορεί να ίσχυε μέχρι χθες και σήμερα να αλλάξει.....
Πάντως έχω δει μηχανή να περνάει και τον/την υπάλληλο να προσπαθεί -μάταια- βγαίνοντας ο/η μισός/ση από το κουβούκλιο να δει την πινακίδα. Αν έβλεπε πίσω μέρος η κάμερα, δεν θα το έκαναν.
Εγώ για σιγουριά, περνάω κολλητά και λίγο πλάι από αυτοκίνητο, οπότε δεν προλαβαίνει ούτε να καταλάβει τι πέρασε:)
Ειδοποίηση δεν έχει έρθει εδώ και χρόνια, οπότε ασφαλές μέχρι τώρα. Αυριο.... who knows?:wha13:

AntonisKitoudis 02-03-2012 15:34

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
τελικα αυτη η εκδρομη που ειχα κανει τον Ιουλιο με την μηχανη θα μου βγει πιο ακριβη!
σημερα εφερε ο κουριερ και δευτερο προστιμο απο τα διοδια Μαλγαρων.....προχθες πληρωσα για τις 27/7 και τωρα ηρθε για τις 30/7 την μερα που επεστρεφα.
το προστιμο για μηχανη ειναι 1,40 επι 20.......28 ευρω και αν δεν πληρωθει σε 20 μερες πολαπλασιαζετε επι 50 και παει στην εφορια.
παντος γνωρισα και αλλους με μηχανη που πληρωσαν προστιμο για τα Μαλγαρα !
ο λογος μαλον επειδη ειναι κρατικα ακομη.

gandreas 02-03-2012 18:11

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AntonisKitoudis ( 617335)
τελικα αυτη η εκδρομη που ειχα κανει τον Ιουλιο με την μηχανη θα μου βγει πιο ακριβη!
σημερα εφερε ο κουριερ και δευτερο προστιμο απο τα διοδια Μαλγαρων.....προχθες πληρωσα για τις 27/7 και τωρα ηρθε για τις 30/7 την μερα που επεστρεφα.
το προστιμο για μηχανη ειναι 1,40 επι 20.......28 ευρω και αν δεν πληρωθει σε 20 μερες πολαπλασιαζετε επι 50 και παει στην εφορια.
παντος γνωρισα και αλλους με μηχανη που πληρωσαν προστιμο για τα Μαλγαρα !
ο λογος μαλον επειδη ειναι κρατικα ακομη.


που είναι αυτά?:(:confused::rolleyes::p


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:44.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!