GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=6407)

GeorgeP 21-10-2009 10:53

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ekatontarxos ( 83506)
.....................................................
Παράδειγμα η Ν.Σμύρνη.Φτιαχτηκαν για μηχανές 3-4 θέσεις πάρκινγ και τίς σεβάστηκαν ΟΛΟΙ.

Ναι.......ας μην υπήρχαν οι μπάρες και τα κοντα το ενα στο άλλο τοποθετημενα κολωνακια στις εισόδους της (ας ειναι καλα ο δις Δημαρχος) και θα σου έλεγα εγω τι θα πει σεβασμός!!!!

Γιαυτο λεω αν δεν υπάρξει - στην δεδομενη στιγμη και ωρα που θελουμε να παρκαρουμε- πιεση π.χ. μπαρες- κολονακια πάλι πανω στις πλατειες και τα πεζοδρομια θα πηγαιναμε κι ας υπηρχαν οι θεσεις παρκινγκ για μοτοσυκλετες!!!!

Εδω παρκαρουμε πανω στις ράμπες των γκαραζ των πολυκατοικιων (παθός) και οταν τους λες μια κουβεντα σου λενε ''φερε μου την αστυνομια!!'' και οταν την φερνεις σε βριζουν πατόκορφα, πανε να χειρωδικησουν κ.α. ωραια πράγματα!! Τι να λεμε τωρα???? Ο καθενας κοιτάει την ευκολια του και την βολη του σε αυτην την χωρα!!Νεύρα

ntinopoulos 21-10-2009 11:25

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 83548)
Ναι.......ας μην υπήρχαν οι μπάρες και τα κοντα το ενα στο άλλο τοποθετημενα κολωνακια στις εισόδους της (ας ειναι καλα ο δις Δημαρχος) και θα σου έλεγα εγω τι θα πει σεβασμός!!!!

Γιαυτο λεω αν δεν υπάρξει - στην δεδομενη στιγμη και ωρα που θελουμε να παρκαρουμε- πιεση π.χ. μπαρες- κολονακια πάλι πανω στις πλατειες και τα πεζοδρομια θα πηγαιναμε κι ας υπηρχαν οι θεσεις παρκινγκ για μοτοσυκλετες!!!!

Εδω παρκαρουμε πανω στις ράμπες των γκαραζ των πολυκατοικιων (παθός) και οταν τους λες μια κουβεντα σου λενε ''φερε μου την αστυνομια!!'' και οταν την φερνεις σε βριζουν πατόκορφα, πανε να χειρωδικησουν κ.α. ωραια πράγματα!! Τι να λεμε τωρα???? Ο καθενας κοιτάει την ευκολια του και την βολη του σε αυτην την χωρα!!Νεύρα

στο γενικο νοημα συμφωνω μαζι σου,αλλα με το αν και το θα που γραφεις δεν εχουμε πραγματικοτητες!
να φτιαξουν επαρκεις θεσεις παρκινγκ και μετα ας τιμωρησουν τους παραβατες!;)

MARK 21-10-2009 12:28

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Προχθες το απόγευμα ήμουν Σταδίου και ο γερανός σήκωνε μποροστά μου 7 μηχανές...ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΛΟΙ.....;)

vp_68 21-10-2009 16:53

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Όταν εμείς οι ίδιοι δεν προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι, τότε μην το ζητάμε απο τους άλλους.

geolag 21-10-2009 19:53

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Χθες έμαθα ότι καταργήθηκε το σύστημα που πληρώνοντας το 3πλάσιο της κλήσης έπαιρνες τις πινακίδες την επόμενη.Πρέπει τώρα να περιμένεις 20 μέρες.
Οπότε προσοχή.

frits 22-10-2009 13:46

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
[QUOTE=GeorgeP;83221]Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Γιώργο, καλημέρα, θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει γιατί είσαι συνάνθρωπός μου, το πάρκινγκ από μόνο του δεν είναι πρόβλημα είναι το τι μου κοστίζει εμένα αν αφήσω την μηχανή σπίτι, θα σου έδινα 1000% δίκιο αν πρώτα φρόντιζαν να μας δώσουν μερικές θέσεις πάρκινκγ, δεν είναι δα και δύσκολο, να δεσμεύσουν 3-4 θέσεις αυτοκινήτων σε κάθε τετράγωνο όπου θα παρκάρουν μόνο μηχανές τουλάχιστον 4-5 μηχανές για κάθε ένα Ι.Χ θα χωρούσαν. Η δουλεία μου είναι στο κέντρο της Αθήνας και κατεβαίνω από Μενίδι με την μηχανή χρειάζομαι 20 λεπτά με την συγκοινωνία 1.30 ώρα, κέρδος 140 λεπτά την μέρα Χ 25 εργάσιμες = 58 ώρες τον μήνα, και εμένα αν μου λείπει κάτι είναι ελεύθερος χρόνος, (πολύτιμος) Πιστεύω ότι μπορώ να βρώ χώρο που δεν θα ενοχλώ τον πεζό, τον ανάπηρο (έχω ράμπα ακριβώς έξω από το μαγαζί μου και έχω τσακωθεί άπειρες φορές με αυτούς που τις κλείνουν αλλά και τα μηχανάκια που παρκάρουν πάνω στις λουρίδες τυφλών (ναι υπάρχουν και τέτοιες μετά το 2004 ). αλλά το να "χαρίσω" στην κοινωνία 58 ώρες από την ζωή μου το μήνα επειδή δεν έχει φροντίσει να φτιάξει τις υποδομές που όφειλε "για όλους μας" συγνώμη αλλά δεν θα το κάνω, δεν μπορώ να συμπεριφέρομαι σαν αρνί μέσα σε ένα κοπάδι από λύκους.

GeorgeP 22-10-2009 16:45

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 83221)
Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 84121)
Γιώργο, καλημέρα, θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει γιατί είσαι συνάνθρωπός μου, το πάρκινγκ από μόνο του δεν είναι πρόβλημα είναι το τι μου κοστίζει εμένα αν αφήσω την μηχανή σπίτι, θα σου έδινα 1000% δίκιο αν πρώτα φρόντιζαν να μας δώσουν μερικές θέσεις πάρκινκγ, δεν είναι δα και δύσκολο, να δεσμεύσουν 3-4 θέσεις αυτοκινήτων σε κάθε τετράγωνο όπου θα παρκάρουν μόνο μηχανές τουλάχιστον 4-5 μηχανές για κάθε ένα Ι.Χ θα χωρούσαν. Η δουλεία μου είναι στο κέντρο της Αθήνας και κατεβαίνω από Μενίδι με την μηχανή χρειάζομαι 20 λεπτά με την συγκοινωνία 1.30 ώρα, κέρδος 140 λεπτά την μέρα Χ 25 εργάσιμες = 58 ώρες τον μήνα, και εμένα αν μου λείπει κάτι είναι ελεύθερος χρόνος, (πολύτιμος) Πιστεύω ότι μπορώ να βρώ χώρο που δεν θα ενοχλώ τον πεζό, τον ανάπηρο (έχω ράμπα ακριβώς έξω από το μαγαζί μου και έχω τσακωθεί άπειρες φορές με αυτούς που τις κλείνουν αλλά και τα μηχανάκια που παρκάρουν πάνω στις λουρίδες τυφλών (ναι υπάρχουν και τέτοιες μετά το 2004 ). αλλά το να "χαρίσω" στην κοινωνία 58 ώρες από την ζωή μου το μήνα επειδή δεν έχει φροντίσει να φτιάξει τις υποδομές που όφειλε "για όλους μας" συγνώμη αλλά δεν θα το κάνω, δεν μπορώ να συμπεριφέρομαι σαν αρνί μέσα σε ένα κοπάδι από λύκους.


Εχεις κι εσυ τα δίκια σου αλλα......... επιμενω, αφηστε τα αυτοκινητα στο σπιτι ¨η εκτος κεντρου και χρησιμοποιηστε τα ΜΜΜ ¨η τα δικυκλα, τα οποια δικυκλα τουλαχιστον μην τα αφηνετε όπου να'ναι εμποδιζοντας τον κοσμο!! Αν δεν βρισκετε ειδικη θεση παρκινγκ βαζετε τα ετσι ωστε οταν θα ερθει ο επομενος να παρκαρει διπλα σας να μην ενοχλεί τους πεζους κατα το δυνατόν!!!

ntinopoulos 23-10-2009 12:15

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 84552)
Si senior, ειναι αυτα στις ακρες των δρόμων με τα μεταλικα χωρισματα!! Αλλα δεν ειναι αρκετα!!!:yz Χωρια που κατι πανεξυπνοι οδηγοι πανε και παρκαρουν (για 5' όπως λενε και το ξεχνανε εκει) ακριβως εμπρος απο αυτα ειτε εχουν μοτοσυκλετα παρκαρισμενη ειτε οχι!!!! Στν Νεα Σμυρνη κοντεψα να πλακωθω με εναν τετοιον επειδη του ειπα να παει αλλου αυτος κατεβηκε απο το αυτοκινητο του να μου ζητησει τον λογο (εγω με το Βαραντερο εψαχνα να παρκαρω μια τετοια θεση), επειδη φωναξα την Δημοτικη Αστυνομια που ηταν δίπλα και ταυτοχρονα το ''100''. Κατεβηκε να με δειρει το καταλαβαινεις??? Ελεος δηλαδη ρε παιδια!!!

μηπως τον εξοργισε το varadero?:rolleyes:
λεω γω τωρα!:rolleyes:

GeorgeP 23-10-2009 12:42

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 84575)
μηπως τον εξοργισε το varadero?:rolleyes:
λεω γω τωρα!:rolleyes:

Μηπως να σου σπασει ο αξονας σε ενα ''βουνο ψηλα εκει που ειναι εκκλησιά ερημικη.....'' που κινητο δεν πιανει και οι λυκοι πεινάνε????? λεω μήπως!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

xenos 23-10-2009 15:23

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
:sm7::sm7:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:32.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!