GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Απαραίτητα έγγραφα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Οδική Βοήθεια ADAC. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=728)

soter3gm 10-11-2009 13:26

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Για αυτό είναι τα forum :D ευχαριστό το μέλος konstantine που μου τα έστειλε και τα ποστάρισα :D;);)

Arkas 10-11-2009 13:54

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Να διευκρινιστεί ότι όπου αναφέρεται στα παραπάνω posts ο όρος "ασφάλιση" και επιμέρους "ασφαλιζόμενο όχημα, ασφαλιστική εταιρία κλπ", δεν αφορά σε ασφαλιστικές καλύψεις αστικής ευθύνης, υλικών ζημιών ή προσωπικών ατυχημάτων που ΜΟΝΟΝ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΣΧΟΥΝ, αλλά αναφέρεται αποκλειστικά και μόνον στις παροχές που δύναται και δικαιούται να παρέχει ο ADAC (oδική βοήθεια κλπ).

Αυτό προς αποφυγήν παρερμηνειών...;)

mastorakos 10-11-2009 14:08

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Ρε παιδιά δεν μπορεί κάποιος να συνοψήσει όλες τις σελίδες ;;;;Κάπου χάσαμε τη μπάλα με τόσες πληροφορίες και παραγράφους και άρθρα και υποπαραγράφους και σημείώσεις και,και,και:sm7:

soter3gm 10-11-2009 16:03

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mastorakos ( 91648)
Ρε παιδιά δεν μπορεί κάποιος να συνοψήσει όλες τις σελίδες ;;;;Κάπου χάσαμε τη μπάλα με τόσες πληροφορίες και παραγράφους και άρθρα και υποπαραγράφους και σημείώσεις και,και,και:sm7:

Ναι αμέ ...κατέβασε το PDF συμπλήρωσε το στήλτο e-mail πλήρωσε 84€
και περίμενε να σου έρθει η κάρτα μέλους;) :sm7::sm7:

essel 10-11-2009 17:44

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Έξετάσεις πότε γράφουμε Σώτερ ????
Μας έστειλες....
και πάω στοίχημα οτι κάτι θα ξέχασες....:sm7::sm7::sm7:

KAS 10-11-2009 23:31

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Σωτήρη είσαι αρχηγός :sm8::sm8::sm8::sm8::sm8:

danaos 09-02-2010 22:59

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Προσπαθω εδω και ωρα να βγάλω ακρη με κ@λ# γερμανικα αλλα δε γινετε τιποτα. Η σελιδα που ειχε στειλει ο Σωτηρης δεν ανοιγει οπως και αυτες που εστειλε ο ιωνας.
Εχω πιξει!!!!!!!!!!!!!:yz:yz:yz

Arkas 09-02-2010 23:46

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από danaos ( 124402)
Προσπαθω εδω και ωρα να βγάλω ακρη με κ@λ# γερμανικα αλλα δε γινετε τιποτα. Η σελιδα που ειχε στειλει ο Σωτηρης δεν ανοιγει οπως και αυτες που εστειλε ο ιωνας.
Εχω πιξει!!!!!!!!!!!!!:yz:yz:yz

Πάρε με αύριο στο τηλέφωνο, να κάνουμε μαζί την εγγραφή!;)

danaos 09-02-2010 23:59

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
:sm2::sm8::sm2::sm4::sm4::sm4:

loulou1100gs 10-02-2010 08:25

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΟΣΟΧΗ: Ζητείστε υποχρεωτικά το βιβλιαράκι όρων παροχής υπηρεσιών. Προσφάτως είχα σοβαρότατο πρόβλημα το οποίο παρ' ολίγο να επιλυθεί δικαστικώς.ΠΡΟΣΕΞΤΕ αυτό: οποιαδήποτε μεταφορά εντός Ελλάδος μεγαλύτερη των 250 χλμ θεωρείται μεταφορά/επαναπατρισμός εξωτερικού και τον χρεώνει 400,00 €.Διευκρινήστε ότι είστε μόνιμοι κάτοικοι Ελλάδος. Εδώ συνεργάζεται με την Ε.Λ.Π.Α.

Arkas 10-02-2010 12:04

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Σε κάθε περίπτωση, το όχημα δεν μένει στον δρόμο!

Υπό προϋποθέσεις αναλαμβάνουν τον "επαναπατρισμό" του οχήματος.

Όπως και να έχει, μεταφέρουν το όχημα στο πλησιέστερο συνεργείο (επιλογής μας, εξουσιοδοτημένο ή μή) προκειμένου να αποκατασταθεί η βλάβη.

Εάν και εφόσον το όχημα πρέπει να παραμείνει πάνω από 3 ημέρες στο συνεργείο και εφόσον το κόστος επισκευής δεν υπερβαίνει την αξία του οχήματος και η απόσταση από το σπίτι μας υπερβαίνει τα 250 χλμ. τότε μιλάμε για "επαναπατρισμό".

Όλα αναγράφονται αναλυτικά στους όρους χρήσης, όπως αναφέρει και ο Κώστας, οι οποίοι έχουν αναρτηθεί σε παλαιότερα posts.

Arkas 10-02-2010 12:43

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από danaos ( 124402)
Προσπαθω εδω και ωρα να βγάλω ακρη με κ@λ# γερμανικα αλλα δε γινετε τιποτα. Η σελιδα που ειχε στειλει ο Σωτηρης δεν ανοιγει οπως και αυτες που εστειλε ο ιωνας.
Εχω πιξει!!!!!!!!!!!!!:yz:yz:yz

Σύντομα το Gs forum, θα αναλάβει την μετάφραση της φόρμας εγγραφής και θα δημοσιευθεί.

Όλα για το φόρουμ!!!:D

gsmaniac 10-02-2010 16:18

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
ADAC single Plusmembership (79,50 €)

  1. Persönliche Daten & Bankverbindung
  2. Überprüfen und abschicken
Hinweis










Your personal data:


Persönliche DatenTitle * MrMrs



First name *incl. titel, e.g. Dr. Michael



Last name *



Street, number * Info Street and Number
For technical reasons, our system only supports German addresses. In any other case, please contact an ADAC local office or call 01805 10 11 12 (0.14 €/call for T-Home landline; rates for mobile networks may differ). We apologise for any inconvenience caused.
close








Post code, city *



Date of birth *
e.g. 01.05.1978


Marital status singlemarried / living in partnership



E-Mail Info email
Please insert a valid email adress in a the form "name@domain.de". "name" and "domain" cannot consist of blanks, "domain" has to have a dot "." If your SPAM-Filter is activated, please check your email inbox.
close




z.B: name@domain.de



Phoneprefix without country code, e.g. 089 for munich



Faxprefix without country code, e.g. 089 for munich






Payment method:


I wish to pay ... * per automatic debit.upon bill



Your advantage: Save 4.00 € enrolment fee if you chose to pay your annual fee by automatic debit.




I authorise ADAC e.V. to withdraw the fees for my ADAC membership and ADAC Schutzbrief- and ADAC Rechtschutz Versicherungs AG to withdraw the insurance premiums from my account when due by way of automatic debit transfer.I may fully or partly revoke the automatic debit order any time without stating the reasons. Please note, that bank withdrawal is only possible from a german account.</SPAN>

Account number


Bank routing code8 digits


Account holdercomplete only if account holder and applicant are not the same person





ADACmotorwelt:


ADACmotorweltWould you like to receive the ADACmotorwelt magazine (available in German only)? * yesno





(* = mandatory fields)



αυτη ειναι η φορμα εγγραφης που μπορουμε να βρουμε στο www.adac.de και πατωντας το mitgliedschaft βγαζει το membership;););)

Gazi 10-02-2010 22:05

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 124636)
Σύντομα το Gs forum, θα αναλάβει την μετάφραση της φόρμας εγγραφής και θα δημοσιευθεί.

Όλα για το φόρουμ!!!:D

:sm5::sm5::sm5:

Albatros 10-02-2010 22:34

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Gazi ( 124908)
:sm5::sm5::sm5:

:sm8::sm2::sm4:

BUSA MAKIS 17-02-2010 19:28

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Σήμερα ήρθε η κάρτα μέλους μου.


http://i172.photobucket.com/albums/w...picture235.jpg

danaos 17-02-2010 20:03

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
:yz:yz:yz

Δεν μπορω!!!! Μου ζηταει λογαρισμο τραπεζης και δε ξερω τι να βάλω!?!?!?!?!!?

Arkas 17-02-2010 20:18

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από danaos ( 127440)
:yz:yz:yz

Δεν μπορω!!!! Μου ζηταει λογαρισμο τραπεζης και δε ξερω τι να βάλω!?!?!?!?!!?

Αν έχεις VISA, Cashcard ή Debit κλπ., βάζεις τον αριθμό της.;)

Jefe 31-03-2010 00:31

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Μια βοήθεια φίλοι μου καλοί! Προσπαθώ να γίνω μέλος της ADAC συμπληρώνοντας την φόρμα εγγραφής κ μου ζητάει διεύθυνσή μου στην Γερμανία...

For technical reasons, our system only supports German addresses. In any other case, please contact an ADAC local office or call 01805 10 11 12 (0.14 €/call for T-Home landline; rates for mobile networks may differ). We apologise for any inconvenience caused.

Εσείς πως παρακάμψατε αυτό το εμπόδιο???


Jefe

ntinopoulos 31-03-2010 00:34

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Jefe ( 142740)
Μια βοήθεια φίλοι μου καλοί! Προσπαθώ να γίνω μέλος της ADAC συμπληρώνοντας την φόρμα εγγραφής κ μου ζητάει διεύθυνσή μου στην Γερμανία...

For technical reasons, our system only supports German addresses. In any other case, please contact an ADAC local office or call 01805 10 11 12 (0.14 €/call for T-Home landline; rates for mobile networks may differ). We apologise for any inconvenience caused.

Εσείς πως παρακάμψατε αυτό το εμπόδιο???


Jefe

θαναση αγορασαμε σπιτι στη γερμανια!:rolleyes::sm7:

Jefe 31-03-2010 00:41

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Ρε φίλε ψάχνω ψιλά να τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω τους φίλους μας τους Γερμανούς... Μιας όμως κ είσαι ξύπνιος θα το κάνω collect κ θα το χρεώσω σε σένα που είσαι κάτοικος Γερμανίας....:sm7::sm7::sm7:


Jefe

loulou1100gs 31-03-2010 07:50

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
ΠΡΟΣΟΧΗ-ACHTUNG
H A.D.A.C. ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ

Jefe 31-03-2010 08:25

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs ( 142804)
ΠΡΟΣΟΧΗ-ACHTUNG
H A.D.A.C. ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ


Από πότε ισχύει αυτό???:confused:


Jefe

EOD-K9 31-03-2010 11:03

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Πρώτον δεν καταλαβαίνω τίποτα

Δεύτερον τι ειναι αυτο ???




Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs ( 142804)
ΠΡΟΣΟΧΗ-ACHTUNG
H A.D.A.C. ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ


loulou1100gs 31-03-2010 20:36

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Ο,τι γράφει: η A.D.A.C. δεν δέχεται πλέον πελάτες από Ελλάδα, τόσο απλά.Ισχύει από τα μέσα Ιανουαρίου 2010.

BUSA MAKIS 31-03-2010 20:57

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs ( 143121)
Ο,τι γράφει: η A.D.A.C. δεν δέχεται πλέον πελάτες από Ελλάδα, τόσο απλά.Ισχύει από τα μέσα Ιανουαρίου 2010.


Θα μας επιστρέψουν τα λεφτά ?? :(

novo 31-03-2010 21:37

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Μας εβαλαν για τα καλα στο ματι οι Γερμαναραδες :hmmm:

Jefe 31-03-2010 22:57

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Βρέ παιδιά, σήμερα μίλησα με το γραφείο της ADAC στην Αθήνα για το θέμα της εγγραφής μου, κ δεν μου είπαν τίποτε αρνητικό σχετικά με την εγγραφή μου.


Jefe

Jefe 01-04-2010 00:07

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Καμμιά βοήθεια σχετικά με την εγγραφή???


Jefe

skippybi 02-04-2010 01:52

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
κάτι νέο;;;

EOD-K9 06-04-2010 07:09

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
:hmmm::hmmm:



κανένας εύκολος τρόπος να γραφτείς ??

siraxanz 07-04-2010 00:35

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Έχετε ψαχτεί με την ΕΛΠΑ?
Το λέω γιατι αν μείνετε Ελλάδα και είστε της A.D.A.C. σας μαζευει η ΕΛΠΑ, αν μείνετε εξωτερικό και είστε της ΕΛΠΑ σας μαζεύει η A.D.A.C.!
Από όσα διάβασα στο Θέμα αυτό παρομοιάζω τις καλύψεις της Γερμανικής με της καλύψεις της ΕΛΠΑ, δεν λεω-ξέρω αν είναι ακριβως τα ίδια αλλά νομίζω ταιριάζουν σε πολλά, ας το ψάξει κάποιος να μας πει.. η κάποιος που είναι στην ΕΛΠΑ

Arkas 07-04-2010 00:40

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 145214)
Έχετε ψαχτεί με την ΕΛΠΑ?
Το λέω γιατι αν μείνετε Ελλάδα και είστε της A.D.A.C. σας μαζευει η ΕΛΠΑ, αν μείνετε εξωτερικό και είστε της ΕΛΠΑ σας μαζεύει η A.D.A.C.!
Από όσα διάβασα στο Θέμα αυτό παρομοιάζω τις καλύψεις της Γερμανικής με της καλύψεις της ΕΛΠΑ, δεν λεω-ξέρω αν είναι ακριβως τα ίδια αλλά νομίζω ταιριάζουν σε πολλά, ας το ψάξει κάποιος να μας πει.. η κάποιος που είναι στην ΕΛΠΑ

Καμμία σχέση, όσον αφορά στο κόστος ασφαλίσεως, στα πρόσωπα ασφαλίσεως και εν γένει στο επίπεδο παροχών.

Sotos_ 12-05-2010 14:01

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Υπαρχει κανενα νεο εδω?

αρχισα να διαβαζω το νημα, και ενω γυρω στην μεση εφτασα να συμπληρωνω την αιτηση για να γραφτω, , στο τελος εφαγα την ψυχρολουσία του οτι η ADAC δεν καλυπτει πλέον Ελληνες.

Ισχυει ?

Εστειλα βεβαια μαιλ και στο γραφειο της ελλαδας...

BUSA MAKIS 12-05-2010 15:40

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ είμαι μέλος από το 02/10 και μάλιστα μου στέλνουν και το
περιοδικό που εκδίδουν.

xenos 12-05-2010 15:43

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
μέχρι πριν 1 εβδομάδα ήταν όλα καλά..γνωστός μου έκανε χωρίς κανένα πρόβλημα...απλά ήτανε υποχρεωτικό το πακέτο plus για κατοίκους εκτός Γερμανίας...τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω!

BUSA MAKIS 12-05-2010 16:08

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από xenos ( 159595)
μέχρι πριν 1 εβδομάδα ήταν όλα καλά..γνωστός μου έκανε χωρίς κανένα πρόβλημα...απλά ήτανε υποχρεωτικό το πακέτο plus για κατοίκους εκτός Γερμανίας...τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω!

Το PLUS πρέπει να κάνεις αναγκαστικά γιατί είναι για την Ευρώπη και το απλό μόνο για Γερμανία.

xenos 12-05-2010 16:37

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
σωστά!!!

EOD-K9 12-05-2010 19:06

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
πως γράφεστε ρε παιδιά ???

gandreas 12-05-2010 23:28

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Τελικά ισχύει :Απορία::confused::Απορία::confused::Απορία:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:12.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!