GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Επικαιρότητα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Επεισόδια στον Άρειο Πάγο (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43482)

ckalfas 04-10-2013 15:59

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mpampis ( 954474)
...οτι κανενας ΣΤΑΛΙΝ ΠΟΤΕ δεν προκαλεσε παγκοσμιο πολεμο....το αγγουρι και η ντοματα στην ιδια σαλατα μπαινουν αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν και να βγει το συμπερασμα οτι ειναι ομοια....


Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...

AKIS_21 04-10-2013 20:27

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Παντως το στόχο τους τον πέτυχαν μας διχασαν μέσα τη κρίση και κάναμε τους αριστερούς κομ#####στές σφαγείς και τους ακροδεξιούς φασιστες χουντικούς ,με στόχο φυσικα να ξεχάσουμε οτι τραβάμε 6 χρονια τωρα ,,
Πριν με βρισετε παλι απλα σκεφτητε ποτέ σαν έλληνες ξαναφερθηκαμε ετσι,,μην πεφτετε στη λουμπα όλοι ειμαστε έλληνες σε δημοκρατική χωρα το τι κάνει ο καθένας πρεπει να τα κάνει μονο για το καλο της Ελλάδας ειναι το τελευταίο πόστ εδω μέσα αφού άκουσα τα πάντα απο πολλούς και στην προσπάθεια μου για συμφιλίωση έπεσα στο κενό.
Καλη συνεχεια και ελπιζω να τα ξαναπούμε σε ειρήνη

siraxanz 04-10-2013 21:42

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckalfas ( 954629)
Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 ( 954716)
Παντως το στόχο τους τον πέτυχαν μας διχασαν μέσα τη κρίση και κάναμε τους αριστερούς κομ#####στές σφαγείς και τους ακροδεξιούς φασιστες χουντικούς ,με στόχο φυσικα να ξεχάσουμε οτι τραβάμε 6 χρονια τωρα ,,
Πριν με βρισετε παλι απλα σκεφτητε ποτέ σαν έλληνες ξαναφερθηκαμε ετσι,,μην πεφτετε στη λουμπα όλοι ειμαστε έλληνες σε δημοκρατική χωρα το τι κάνει ο καθένας πρεπει να τα κάνει μονο για το καλο της Ελλάδας ειναι το τελευταίο πόστ εδω μέσα αφού άκουσα τα πάντα απο πολλούς και στην προσπάθεια μου για συμφιλίωση έπεσα στο κενό.
Καλη συνεχεια και ελπιζω να τα ξαναπούμε σε ειρήνη


:ye36:

και ελπιζω να τα ξαναπούμε σε ειρήνη

vpentza 04-10-2013 21:49

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Εν ειρήνη μόνον με χορτάτες κοιλιές ;)
Την εποχή των ισχνών αγελάδων βρίσκει ευκαιρία ο κακός εαυτός μας να εκδηλωθει....

Άραγε σε ποιά από τις δύο περιόδους είμαστε αυθεντικοί ;;)

mpampis 04-10-2013 22:16

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckalfas ( 954629)
Δεν νομίζω να έχουν την ίδια άποψη με 'σένα όσοι τον βίωσαν στο πετσί τους, ας πούμε οι Ανατολικοευρωπαίοι (Ούγγροι, Πολωνοί, Λιθουανοί κλπ)

Τελικά, τι κάνουμε εδώ; Μαλώνουμε οι Έλληνες για τον Κουμοuνισμό και τον Ναζισμό, έννοιες και ιδεολογίες γεννημένες σε ξένες μήτρες! Ιδεολογίες που γεννήθηκαν, εξαπλώθηκαν και επιβλήθηκαν δια της βίας.
Είναι κατάντια για εμάς τους Έλληνες να ασχολούμαστε με έννοιες και ιδεολογίες παρωχημένες και σχεδόν εξαφανισμένες! Κατάντια, διότι αυτός ο τόπος γέννησε αξίες τόσο μεγάλες, που είναι ασυγκρίτως μεγαλύτερες, ανθρωπινότερες...
Μυαλό, ιστορία και παρακαταθήκη ως λαός έχουμε, ας τα χρησιμοποιήσουμε επιτέλους δημιουργικά...

Τέλος, ελπίζω να είμαι ο τελευταίος που γράφω στο συγκεκριμένο θέμα, το έχουμα αναλύσει απ' όλες τις μεριές, άσε που έχει καταντήσει αηδία, επιεικώς...


ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ θελω να πιστεψω...δεν εβαλες και οτι εγραφα αμεσως πριν απο την φραση αυτη...ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟΝ ΣΤΑΛΙΝ...εγω φιλε μου ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΠΛΕΧΤΩ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ ....
το μονο που ειπα ειναι...οτι αλλο καποιος να προκαλει ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ πολεμο και αλλο τι γινετε εσωτερικα σε καθε χωρα...αυτα!!

forester 10-10-2013 20:49

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από paschalis ( 954146)
Αυτο που θελουν αν σου πουν οι ανθρωποι ειναι ΣΤΑΜΑΤΑ!!!!
Να σταματησεις σου ζητανε γιατι εχεις ξεφυγει τελειως..
Να σταματησεις να προκαλεις τους συμφορουμιτες σου..
Ελπιζω κατω απο το μηνυμα μου να μπουν οι αλλοι εκατο που ποθουν και εκφραζουν
με πμ και κουβεντα εκτος φορουμ το ιδιο πραγμα.
Το γνωριζεις βεβαια απο πρωτο χερι.Το ακους συνεχεια απο τους φιλους σου που ειναι και συμφορουμιτες μας
αλλα μπροστα στο βωμο της διασκεδασης σου-γιατι αυτο κανεις εδω μεσα,διασκεδαζεις-δεν λογαριαζεις τιποτα:mad:

Υ,Γ,
Το κειμενο το εγραψα γιατι μερες τωρα ψαχνω να βρω φιλους απο δεω μεσα να παμε εκδρομη και αυτοι με καλουν να τους συναντησω εκτος GS Forum.
Αν νομιζεις οτι θα εγκαταλειψουμε αυτο το δημιουργημα της παρεας το γεματο ταξιδια και χαρες γνωριμιες φιλιες φωτογραφιες των παιδιων μας και των φιλων μας για να εχεις εσυ -ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΝΤΕ ΕΝΑΛΑΣΣΟΜΕΝΟΙ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΙ- βημα να διασκεδαζεις εισαι ποΛυ μα πολυ γελασμενος....



Με την ευρύτερη έννοια του περιορισμού των πολιτικών αντιπαραθέσεων εδώ μέσα, συμφωνώ απόλυτα με τον Πασχάλη.
Δεν λαμβάνω θέση στην όποια προσωπική αντιπαράθεση όμως.
Αυτό θα ήταν καλό να το κάνουν οι αρμόδιοι του φόρουμ, όταν κάποιος υπερβαίνει τα εσκαμμένα.
Θα πρότεινα επίσης, όλα τα πολιτικά να μαζευτούν σε μια ενότητα - σελίδα και να μην παίζουν στις νέες δημοσιεύσεις. Όποιος θέλει να τα βλέπει, να το κάνει συνειδητά τουλάχιστον....
Χαλαλίστε μερικά "κλικ" για χάρη της ποιότητας;)


ΥΓ: Στον Κίσσαβο λέμε ναι, αναμένοντας και το επίσημο θρεντάκι:cool2:

tattoopanther 10-10-2013 22:53

Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 957137)
Θα πρότεινα επίσης, όλα τα πολιτικά να μαζευτούν σε μια ενότητα - σελίδα και να μην παίζουν στις νέες δημοσιεύσεις. Όποιος θέλει να τα βλέπει, να το κάνει συνειδητά τουλάχιστον....
Χαλαλίστε μερικά "κλικ" για χάρη της ποιότητας;)

:cool2:

:ye02::ye02:
Αν δεν εξαφανιστούν τελείως ,..
Κάτι είναι και αυτό,..


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:19.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!