GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Μας πηρανε χαμπαρι! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26446)

Δήμος 09-12-2011 01:12

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 539413)
Απορία : Γιατί όταν αναφερόμαστε σε εμπειρία -θετική ή αρνητική- που είχαμε σε μαγαζί/τεχνίτη/αντιπροσωπεία κ.ο.κ., δεν λέμε το όνομα; Εφόσον όλα μπορούν να ελεγχθούν και να επιβεβαιωθούν, ή όχι, ποιο είναι το πρόβλημα;

:sm8:Το 'χα και εγώ απορία...γιατί;

Andreas_F800GS 09-12-2011 14:01

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Δήμος ( 539421)
:sm8:Το 'χα και εγώ απορία...γιατί;

Φαντάζομαι για να προστατεύονται και οι καταστηματάρχες από "κομήτες" που μπορεί να έχουν μόνο σκοπό να τους δυσφημήσουν, για δικό τους όφελος (αν είναι ανταγωνιστές π.χ.). Δεν το λέω με 100% σιγουριά αλλά η εμπειρία μου σε διάφορα φόρουμ αυτό λέει.

emix 09-12-2011 15:25

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από giclas ( 539326)
εγω για 50 γυφτοπουλα θα το αγοραζα απο το μαγαζη διλαδη 10%

αγοραζω πολλα πραγματα απο τον κυβενοχωρο αλλα οχι για διαφορες 10%
για να σου δωσο π.χ. ενα ζευγαρη μποτακια dm μου ζητισα 270 ευρο στο τελος παραγκηλα 2 ζευγαργια για μενα κε 2 για την γυνεκαμου 330 ευρο κε μαληστα μου τα εφεραν στη πορτα μου !!!

Αγαπητε μου εχω εναν φιλο που μετακομισε για μια καλυτερη ζωη στην Κυπρο και τραβηξε και την οικογενεια του μαζι. Ζουνε καλυτερα γιατι η χωρα σου ειναι σε καλυτερη κατασταση απο την Ελλαδα, αλλα απ οτι μου λεει και εκει τα πραγματα αρχιζουν να ζοριζουν και απ οτι ακουμε και την Κυπρο εχουν αρχισει να την εχουν σ επιτηρηση.
Σου ευχομαι να μην βρεθεις ποτε σε δεινη οικονομικη κατασταση και να μην θεωρεις ποτε τα 50ευρω "γυφτοπουλα". Οταν ομως βρεθεις και συ καλο θα ηταν να μην ξαναποσταρεις κατι τετοιο.
Εγω αν απο μια αγορα κερδισω 50ευρω σκεφτομαι οτι μ αυτα θα μπορω να παω μια βολτα την κυριακη. Εσυ φαινεται να εισαι πολυ "large" ομως. Εφοσον μπορεις βεβαια να εισαι ετσι πολυ καλα κανεις, αλλα η πλειοψηφια δεν ειναι.


Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 539413)
Απορία : Γιατί όταν αναφερόμαστε σε εμπειρία -θετική ή αρνητική- που είχαμε σε μαγαζί/τεχνίτη/αντιπροσωπεία κ.ο.κ., δεν λέμε το όνομα; Εφόσον όλα μπορούν να ελεγχθούν και να επιβεβαιωθούν, ή όχι, ποιο είναι το πρόβλημα;

Ο λογος που δεν αναφερω τ ονομα ειναι γιατι σεβομαι τον Αρκα και τον Λεοντοκαρδο (και οποιοι αλλοι ειναι υπευθυνοι του φορουμ αυτου) και δεν θελω να τους εκθεσω και οχι τον καταστηματαρχη. Εφοσον μου δωσουν το ΟΚ, θ αναφερω τ ονομα του.


giclas 09-12-2011 16:11

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
η κατασταση στην Κυπρο μην νωμηζεται οτι ειναι καλητερα
πρην δυο χρονια ισως
εγω εχω 8 υπαληλους κε τους ξεκαθαησα 13 μισθο οχι την επομενη ηρθε η συντεχνια κε τους ειπα αν δεν γηνεται βαζω λουκετο ομως κανονησε τους κε δουλιες στο τελος συνενεσα ολοιφυσηκα θα τους δοσο απο δυο ευδομαδιεους μισθους κε θα ειναι κεευχαρηστιμενοι
οι καλες μερες περασαν που βγεναμε 7 φορες τη βδομαδα νηκτερινη εξωδο κε 1,2 μεχρη το πρωη κε μια φορα το μηνα σκυλαδικο στη Αθηνα !!!

emix 09-12-2011 16:21

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από giclas ( 539855)
η κατασταση στην Κυπρο μην νωμηζεται οτι ειναι καλητερα
πρην δυο χρονια ισως
εγω εχω 8 υπαληλους κε τους ξεκαθαησα 13 μισθο οχι την επομενη ηρθε η συντεχνια κε τους ειπα αν δεν γηνεται βαζω λουκετο ομως κανονησε τους κε δουλιες στο τελος συνενεσα ολοιφυσηκα θα τους δοσο απο δυο ευδομαδιεους μισθους κε θα ειναι κεευχαρηστιμενοι
οι καλες μερες περασαν που βγεναμε 7 φορες τη βδομαδα νηκτερινη εξωδο κε 1,2 μεχρη το πρωη κε μια φορα το μηνα σκυλαδικο στη Αθηνα !!!


Οποτε μη μας λες λοιπον οτι τα 50ευρω ειναι γυφτοπουλα. Για μας ειδικα που ειμαστε απλοι υπαλληλοι ειναι σημαντικα λεφτα. Μπορει για σενα που εισαι αφεντικο να μην ειναι, αλλα για μας ειναι,.

emix 09-12-2011 16:33

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Και αν θεωρεις τα 50ευρω γυφτοπουλα, αν εκανες αγορες απο το ιντερνετ και γλυτωνες καθε φορα 50ευρω, μ αυτα που θα μαζευες θα πληρωνες το δωρο των υπαλληλων σου, αντι να σκεφτεις να τους κοψεις τον 13 μισθο.

bogart 09-12-2011 16:39

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από emix ( 539886)
Και αν θεωρεις τα 50ευρω γυφτοπουλα, αν εκανες αγορες απο το ιντερνετ και γλυτωνες καθε φορα 50ευρω, μ αυτα που θα μαζευες θα πληρωνες το δωρο των υπαλληλων σου, αντι να σκεφτεις να τους κοψεις τον 13 μισθο.

νομίζω ότι ο Ηλίας έχει απόλυτο δίκιο στα παραπάνω,
άλλος για 50,00 EUR δεν μπορεί να πάρει δώρό για τα χριστούγεννα στο παιδί του κι αντί για γαλοπούλα τρώνε κοτόπουλο βλαδιβοστόκ...

μην απαξιώνουμε τα πάντα...

gs77 09-12-2011 16:41

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από emix ( 539886)
Και αν θεωρεις τα 50ευρω γυφτοπουλα, αν εκανες αγορες απο το ιντερνετ και γλυτωνες καθε φορα 50ευρω, μ αυτα που θα μαζευες θα πληρωνες το δωρο των υπαλληλων σου, αντι να σκεφτεις να τους κοψεις τον 13 μισθο.



:sm8:

emix 09-12-2011 16:45

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από bogart ( 539891)
νομίζω ότι ο Ηλίας έχει απόλυτο δίκιο στα παραπάνω,
άλλος για 50,00 EUR δεν μπορεί να πάρει δώρό για τα χριστούγεννα στο παιδί του κι αντί για γαλοπούλα τρώνε κοτόπουλο βλαδιβοστόκ...

μην απαξιώνουμε τα πάντα...


Βγαζει το βλαδιβοστοκ κοτοπουλα;

Δεν το ηξερα...!

Μηπως τετοια τρωγαμε στο στρατο;

:sm7::sm7::sm7:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ 09-12-2011 16:56

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από giclas ( 539855)
η κατασταση στην Κυπρο μην νωμηζεται οτι ειναι καλητερα
πρην δυο χρονια ισως
εγω εχω 8 υπαληλους κε τους ξεκαθαησα 13 μισθο οχι την επομενη ηρθε η συντεχνια κε τους ειπα αν δεν γηνεται βαζω λουκετο ομως κανονησε τους κε δουλιες στο τελος συνενεσα ολοιφυσηκα θα τους δοσο απο δυο ευδομαδιεους μισθους κε θα ειναι κεευχαρηστιμενοι
οι καλες μερες περασαν που βγεναμε 7 φορες τη βδομαδα νηκτερινη εξωδο κε 1,2 μεχρη το πρωη κε μια φορα το μηνα σκυλαδικο στη Αθηνα !!!



Καλα ρε φιλε μονο 8 εχεις.Τι να πουμε και μεις ..........ξερεις ποσους 13 θα δωσουμε?????τι μας περασες.....ψιλικοκο?
Σε περιοδο κρισης απωλεισεις και μεγαλες μειωσεις μονο κακο αποτελεσμα εχουν μακροπροθεσμα στην εταιρεια


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:10.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!