GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξοπλισμός μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=2499)

EOD-K9 18-05-2009 22:02

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mjtir ( 31382)
Ψηνεται ομαδικη αγορα ?

:D:D:D:D


ΜΈΣΑ ΆΜΕΣΑ :D

vellos 19-05-2009 20:45

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Σαββίδης ( 31261)
Δυστυχώς φίλε μου για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να δώσω περισσότερες
Πληροφορίες πως γίνεται ……….


εγώ πάντως έχω ακόμα την απορία για το κόψιμο της πλεξούδασ του καν μπάς και τι θα γίνει με την εγγύηση της μαμάς.:hmmm:

pepax66 19-05-2009 21:34

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mjtir ( 31382)
Ψηνεται ομαδικη αγορα ?

:D:D:D:D

Τι ψήνεται που έχω αρχίσει να καίγομαι κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!!
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Arkas 19-05-2009 21:45

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Βρε Γιάννη, γιατί να κόψεις την πλεξούδα;
Immobilizer έχουν από τη "μαμά" οι περισσότερες μοτοσυκλέτες σήμερα.
Και από τη στιγμή που το προϊόν συνοδεύεται από CE γιατί να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση;

vellos 20-05-2009 02:09

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από VELLOS ( 31880)
εγώ πάντως έχω ακόμα την απορία για το κόψιμο της πλεξούδασ του καν μπάς και τι θα γίνει με την εγγύηση της μαμάς.:hmmm:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 31907)
Βρε Γιάννη, γιατί να κόψεις την πλεξούδα;
Immobilizer έχουν από τη "μαμά" οι περισσότερες μοτοσυκλέτες σήμερα.
Και από τη στιγμή που το προϊόν συνοδεύεται από CE γιατί να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση;


από οτι ξέρω, αμα κόβεις καλώδια αντίο εγγύηση ....ΝεύραΝεύραΝεύρα

GeorgeP 20-05-2009 12:15

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από VELLOS ( 32007)
από οτι ξέρω, αμα κόβεις καλώδια αντίο εγγύηση ....ΝεύραΝεύραΝεύρα

αγαπητέ μου δεν χρειαζεται να κοψεις καλωδιο με τον τρόπο που εννοεις ¨η σου εννοουνε καποιοι για να σε αποτέψουν στην τοποθετηση άλλου συναγερμου πλην μαμας!!
Το θεμα ειναι ΠΟΥ θα τον τοποθετησεις και ΠΟΥ θα παρεμβάλει ο εγκαταστάτης τα καλωδια!!!!

Σε γεινκες γραμμες, στα GS, ο συναγερμος μπαινει στο πισω μερος πισω απο το φαναρι του στοπ! Το καλωδιο που ''κοβεται'' για να παρει ρευμα ο συναγερμος ειναι αυτος της λαμπας του στοπ και κοβεται μετα την φυσσα που συνδέει το φαναρι με την κεντρικη καλωδίωση. Δεν ξερω αν το εξηγω καλα ωστε να το καταλάβετε!! Δηλαδη, απο το πισω ντουϊ του φαναριου φευγει ενα καλωδιο που με μια φυσσα ενωνεται με την κεντρικη καλωδίωση, στην αποσταση μεταξυ ντουι και φυσσας παρεμβάλεται η καλωδίωση του οποιουδηποτε συναγερμου! Το αυτό δε καλωδιο παρεχει και ρευμα και γείωση οπόταν δεν υφισταται θεμα can bas διότι το συστημα το αναγνωρίζει σαν ''δικό'' του μερος και οχι ξενο αφου δεν κοβεται τιποτα απο την καλωδίωση του can bas!!!! Αν θέλετε και τον ρελε ακινητοποιησης (περιπτωση σκορπιο) ωστε σε περιπτωση Hijacking στον δρομο να πατάτε 2 κουμπακια και μεχρι αποστασης 800μ ανοικτου δρομου η μοτο να ακινητοποιειται υπαρχει και γιαυτό τρόπος να γινει χωρίς να παθαινει τιποτε το can bas! Αλλ δεν θα τα πουμε ολα απο εδω, οποιος θέλει περισσοτερες πληροφορίες με ΠΜ θα του στείλω την οδο και τον αριθμό του καταξιωμενου ηλεκτρολογου φίλου του Γ. Σαββιδη (http://www.moto-accessories.gr/greek/products.asp) κι εμενα απο 25ετίας και βάλε, και ο οποιος εχει κανει τέτοιες τοποθετησεις σε αρκετα GS 1200 ανευ προβληματος εως τωρα!!!

Αν οι αντμιν συμφωνουνε μπορω να ποσταρω σε αυτο το νημα τα τηλεφωνα του, την διευθυνση του και το ονομα του φυσικά!!

Να προσθεσω, αν παιζει καποιο ρόλο αυτό λογω διαφορετικότητος της Βαραντερο απο τα ΒΜW, οτι εχει κανει την τοποθετησεη όλων των συναγερμων σε όλες τις μοτοσυκλετες μου απο το 1989 μεχρι σημερα!!

Οσο γιατο θεμα εγγυησης αυτα να τα πει η μαμα εταιρεία αλλου διότι με νομο της ΕΕ εχει καταργηθει το ''παυω την εγγυηση αν....'' εδω και 7-8 χρόνια εφόσον το προιον που τοποθετειται φερει την ενδειξη EC!!

mjtir 20-05-2009 12:37

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Παντως για καλο και για κακο , σε καθε προγραμματισμενη επισκεψη σε εξουσιοδοτημενο καλο ειναι να αφαιρειται η κεντρικη μοναδα , δεν ειναι και τοσο δυσκολο και εχεις κα το κεφαλι σου ησυχο. :cool::cool::cool:

gnik 11-06-2009 02:05

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
:sm8:

gs1150 19-07-2009 00:27

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mjtir ( 32125)
Παντως για καλο και για κακο , σε καθε προγραμματισμενη επισκεψη σε εξουσιοδοτημενο καλο ειναι να αφαιρειται η κεντρικη μοναδα , δεν ειναι και τοσο δυσκολο και εχεις κα το κεφαλι σου ησυχο. :cool::cool::cool:


Υπάρχει κάποιο προηγούμενο ;;;;:Απορία:

Kwstas_kef 01-10-2009 14:53

Απάντηση: Πώς μπορώ να διαλέξω τοv κατάλληλο συναγερμό !!!
 
Στον καφε που εγινε εχθες στο NOTOS εριξε την ιδεα ο Arkas(Δημητρης)
για καποια ομαδικη αγορα συναγερμου...
Περιμενουμε λοιπον να βρεις Δημητρη περισσοτερα στοιχεια και να προχωρησουμε γιατι ενδιαφερει πολλους...:D


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:00.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!