GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Για μπανάκι στη Λέρο... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=4988)

Arkas 03-09-2009 14:26

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Μαρία, μας έκανες μια άψογη παρουσίαση!!!

Arkas 03-09-2009 14:27

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Lerian ( 64577)
Νομίζω πως οι εικόνες και η περιγραφή της Μαρίας είναι πολύ χαρακτηριστικά για να περιγράψουν το νησί. Αν και ήρθε Άυγουστο είδε όλα αυτά φανταστείτε έναν άλλο μήνα που δεν θα είναι τόσο πιεσμένος από κίνηση και κόσμο πόσο πιο ωραία μπορεί να είναι...

:sm8:

mvlad78 03-09-2009 20:39

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Πάντως, παρότι ήταν "ντάλα" Αύγουστος (11-20), με μεγάλη έκπληξη κι ευχαρίστηση διαπίστωσα ότι η τουριστική κίνηση ήταν πολύ μειωμένη. Σαν να ήταν Μάιος- Ιούνιος. Ισως να είναι τα απόνερα της οικονομικής κρίσης, που πλήτει σημαντικά τον τουρισμό.

Σημαντικά πολλοί ήταν οι "σκαφάτοι" επισκέπτες (Ιστιοπλοϊκά, γιωτ, φουσκωτά κλπ, με σημαίες απο όλα τα μέρη του κόσμου). Επί ξηράς, τα μέρη που είχαν τον περισσότερο κόσμο, ήταν τα Άλιντα, η Αγ. Μαρίνα, και το Παντέλι. Τα οποία και απέφυγα ! :D Στην Αγ. Μαρίνα βέβαια έχει ωραία γλυκά, στα οποία δεν αντιστάθηκα! Βλ. Πατσαβουρόπιτα!
Κώστα, πήγα και χώμα, δύο διαδρομές. Στην πρώτη όλα καλά. Στη δεύτερη, που ήταν πιο δύσκολη (αυτή προς τις ανεμογεννήτριες, με πολλές
κλειστές ανηφορικές στροφές, γκρεμίλα και κοτρώνια κατα τόπους) κάπου στα μισά της διαδρομής τα παιξα και εγκατέλειψα την προσπάθεια. Ήμουν δικάβαλη,το βάρος συνολικά της μηχανής με κούρασε και δεν είχα καμμία διάθεση να ρισκάρω την ακεραιότητά μας. maybe next time!


Lerian 05-09-2009 12:59

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Εντελώς πληροφοριακά να πώ πως η μετακίνηση για Σαββατοκύριακο μάλλον βοηθά αφού υπάρχει πλοίο το οποίο αναχωρεί από Πειραιά την Παρασκευή στις 16:00 και από Λέρο την Κυριακή το βράδυ. Έτσι για τους πιο τολμηρούς Δευτέρα πρωί θα μπορούν να είναι στη Δουλειά πάλι...
Σκεφτείτε το...:cool:

sotos 08-09-2009 02:13

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Lerian ( 65848)
Εντελώς πληροφοριακά να πώ πως η μετακίνηση για Σαββατοκύριακο μάλλον βοηθά αφού υπάρχει πλοίο το οποίο αναχωρεί από Πειραιά την Παρασκευή στις 16:00 και από Λέρο την Κυριακή το βράδυ. Έτσι για τους πιο τολμηρούς Δευτέρα πρωί θα μπορούν να είναι στη Δουλειά πάλι...
Σκεφτείτε το...:cool:



Μήπως ξέρεις πόση ώρα κάνει ;;;;:confused:

Lerian 08-09-2009 15:02

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Για σου φίλε Soto το πλοίο Ιεράπετρα αναχωρεί στις 16:00 από Πειραιά την Παρασκευή και φτάνει στις 03:00 περίπου στη Λέρο και το Blue Star αναχωρεί γύρω στίς 10:00 το βράδυ της Κυριακής από Λέρο και φτάνει στον Πειραιά γύρω στις 06:30 το πρωί της Δευτέρας. Ότι άλλο θέλετε εδώ είμαι...

sotos 09-09-2009 01:49

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από sotos ( 67082)
Μήπως ξέρεις πόση ώρα κάνει ;;;;:confused:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Lerian ( 67317)
Για σου φίλε Soto το πλοίο Ιεράπετρα αναχωρεί στις 16:00 από Πειραιά την Παρασκευή και φτάνει στις 03:00 περίπου στη Λέρο και το Blue Star αναχωρεί γύρω στίς 10:00 το βράδυ της Κυριακής από Λέρο και φτάνει στον Πειραιά γύρω στις 06:30 το πρωί της Δευτέρας. Ότι άλλο θέλετε εδώ είμαι...


Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
Είσαι καταπληκτικός .....εκτός από φιλόξενος !!!!

:sm8:

Arkas 09-09-2009 11:19

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από sotos ( 67564)
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
Είσαι καταπληκτικός .....εκτός από φιλόξενος !!!!

:sm8:

Εκτός από καταπληκτικός και φιλόξενος, ο Γιάννης είναι και παιδί μάλαμα!

Να είμαστε καλά από την άνοιξη να τον επισκεφθούμε!

Panos_Gr 25-09-2009 01:21

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από antonis1150GSA ( 64531)
Μετα απο 2 1/2 χρονια στους Λειψους (απεναντι απο την Λερο), εχω επισκεφθει το νησι του φιλου αρκετες φορες.....Λιγακι μακρια βεβαια αλλα αξιζει...

Ας ηταν καλά (το αλάνι) ο Ρίζος ή το Ν. Κάλυμνος:D

Panos_Gr 25-09-2009 01:32

Απάντηση: Για μπανάκι στη Λέρο...
 
5 Συνημμένο(α)
Και μερικές φώτο που βρήκα απο την παραμονή μου εκει....


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:53.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!