GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πλοήγηση - Hardware και Software (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   GARMIN ZUMO 660 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=9281)

nivam 24-08-2011 12:58

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Το ξέρω απ το NUVI :D

N4pSt3R 24-08-2011 15:08

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
:sm8:

chrismet 25-01-2012 03:56

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Να ευχαριστήσω και εγώ το MHTSO για τις ενδιαφέρουσες πληροφορίες που μόλις διάβασα.
Ορμώμενος MHTSO, από το εισαγωγικό σου μήνυμα, ότι δηλαδή
είσαι σε διάθεσή για τυχόν απορίες ... έχω σχετικά αξιόλογη εμπειρία από συσκευές πλοήγησης (από το 2003), καθώς αυτή είναι η έκτη που αγοράζω κλπ, κλπ,

θα ήθελα να έχω εφόσον είναι δυνατόν κάποια συμβουλή για το τι μπορώ να κάνω όσο αφορά αναβάθμιση είτε λειτουργικού είτε χαρτών για την εξής συσκευή. Και αν αξίζει το κόπο ή όχι.

Μάλιστα να ζητήσω συγνώμη αν -- για το λόγο ότι ξεφεύγω από το zumo 660 και πάω αλλού -- θα έπρεπε να θέσω την ερώτηση μου σε άλλη θεματολογία. Αν οι διαχειριστές κρίνουν διαφορετικά ας πράξουν τα δέοντα και ας με συγχωρήσουν.

Συνεχίζω λοιπόν με την ερώτηση που ξεκίνησα.

Έχω το PNA alphasat ns 431.

mapclub.gr CIT - GPS NAVIGATION GIS TECHNOLOGIES PRODUCTS ΛΥΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ CREATIVE IMAGE TECHNOLOGIES SYGIC I-DRIVE IDRIVE NDRIVE RYE ROAD FINDER PILOT FORTUNA

Το αγόρασα για χρήση GPS. (Δεν ξέρω αν τα PNA κάνουν και για άλλες δουλειές.)

Το λογισμικό πλοήγησης της συσκευής είναι το Sygic DRIVE.

Αυτή τη στιγμή διαθέτει μόνο χάρτη Ελλάδας.

Τι βοήθεια προτείνεις προκειμένου να το αξιοποιήσω καλύτερα.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

chrismet 31-05-2012 20:23

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Μόλις πήρα και εγώ ένα zumo.
Ώρες το έχω, πατάω το On/Off δεν κάνει τίποτα (και συνδεδεμένο με τη μπρίζα). :yz

chrismet 01-06-2012 17:59

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από chrismet ( 694842)
Μόλις πήρα και εγώ ένα zumo.
Ώρες το έχω, πατάω το On/Off δεν κάνει τίποτα (και συνδεδεμένο με τη μπρίζα). :yz

Κατά πάσα πιθανότητα είναι χαλασμένος (από το κουτί του !!!) ο αντάπτορας φόρτισης. Τελικές απαντήσεις από βδομάδα, και βέβαια 3ήμερο ΕΚ/ΕΝ.

Νομίζω όμως, απαράδεκτα τέτοια συμβάντα όταν δίνεις τόσα χρήματα.

Ακαριαία ελαττωματικά έπρεπε να το βάζουν στο κουτί τους χωρίς δεύτερη κουβέντα, στην άκρη, και καπάκι να σου δίνουν άλλο.

chrismet 01-06-2012 18:02

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Συστήνω οι όποιες επόμενες αγορές να γίνονται παρουσία του ιδιοκτήτη και έλεγχος επί τόπου για καλή λειτουργία. Δουλεύει; Τσάκο τα λεφτά και γεια σας. Δεν δουλεύει; Πάμε να δούμε το επόμενο.

chrismet 07-06-2012 16:06

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
1 Συνημμένο(α)
Το Zumo σας, φορτίζει με τον τρόπο που φαίνεται στην φωτογραφία;

emlazo 08-06-2012 08:56

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
1 Συνημμένο(α)
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από chrismet ( 699335)
Το Zumo σας, φορτίζει με τον τρόπο που φαίνεται στην φωτογραφία;

Όχι. Αν θυμάμαι καλά η usb θύρα που υπάρχει στην βάση στήριξης του αυτοκινήτου είναι για εξωτερική κεραία gps. Η τροφοδοσία ρεύματος είναι στο πλάι της βάσης.

Τον φορτιστή πρέπει να τον συνδέσεις στoν Mini-USB connector που βρίσκεται κάτω από το κάλυμα που καλύπτει την μπαταρία. (την ίδια χρησιμοποιείς και για την σύνδεση με Η/Υ)

chrismet 08-06-2012 10:07

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από emlazo ( 699806)
Όχι. Αν θυμάμαι καλά η usb θύρα που υπάρχει στην βάση στήριξης του αυτοκινήτου είναι για εξωτερική κεραία gps. Η τροφοδοσία ρεύματος είναι στο πλάι της βάσης.

Τον φορτιστή πρέπει να τον συνδέσεις στoν Mini-USB connector που βρίσκεται κάτω από το κάλυμα που καλύπτει την μπαταρία. (την ίδια χρησιμοποιείς και για την σύνδεση με Η/Υ)

Καλέ μου φίλε σε ευχαριστώ πολύ. Η απάντηση σου είναι αναλυτικότατη και λεπτομερής.

Και πράγματι πρέπει να είναι έτσι (τελικά). Εγώ προσπάθησα να φορτίσω όπως έδειξα στην εικόνα. Αλλά τίποτα. Την ίδια φωτό έστειλα με email στην Garmin (Ελλάς). Μου απήντησαν πως βέβαια, πρέπει να φορτίζει. Οπότε; ρωτώ. Αν δεν το δούμε - απαντούν - τι να σας πούμε. Κατεβαίνω κάτω και εκεί τελικά "κατάλαβαν" πως από εκεί δεν φορτίζει αλλά είναι πράγματι για εξωτερική κεραία GPS.

Να συμπληρώσω επίσης πως η Mini-USB θύρα που βρίσκεται κάτω από το κάλυμμα που καλύπτει την μπαταρία χρησιμεύει και για σύνδεση του GPS με τον Υπολογιστή (PC).

Ευχαριστώ θερμά.

siraxanz 08-06-2012 20:10

Απάντηση: GARMIN ZUMO 660
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από chrismet ( 699335)
Το Zumo σας, φορτίζει με τον τρόπο που φαίνεται στην φωτογραφία;

Τελικά βρήκες την άκρη?


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:25.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!