GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44847)

spyrakos35 07-12-2013 07:24

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
για ποιες παλιες εθνικές μιλάτε ωρέ παιδιά?

πήγα πρόσφατα μέχρι την κορινθο από την παλιά (μετά από χροοοοοοοοόνια)....
εκτός του επιπλέον χρόνου, τέτοιο σπαστήρι δεν το ξανακάνω....... δυστυχώς...

να μην μιλήσουμε για μεγαλύτερες διαδρομές..... και εντάξει να είναι οκ ο δρόμος.... αμα μέχρι την λαμία από την εθνική είναι 1.5 - 2 ώρες, γιατί να κάνω 3+, για να γλυτώσω 5 ευρώ? (αν είναι και τόσα).... θα τα φάω σε βενζίνες και κούραση.... μία η άλλη είναι.....

το θέμα είναι οτι δεν υπάρχουν (έτσι κι αλλιώς) λ7 για μακρυνές διαδρομές..... δεν ισχύει για όλους βέβαια (ευτυχώς, ακόμα) αλλά για παρα πολλούς που γνωρίζω ισχύει....
και δεν το βλέπω να αλλάζει και σύντομα αυτό...... :(

ortho 07-12-2013 16:09

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι πάμε να φτιάξουμε δρόμους που δεν τους χρειαζόμαστε. Και για να εξηγήσω, δε χρειαζόμαστε εθνικές οδούς 4 λωρίδων, λες και είμαστε χώρα transit διέλευσης....Απλά ταϊζουμε Μπόμπολα και τους ομοίους.....Φυσικά έπρεπε οι δρόμοι να γίνουν πιό ασφαλείς, αλλά όλα αυτά με τα τούνελ και τους high class αυτοκινητόδρομους.....

panagiotis.farmer 07-12-2013 20:29

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 980890)
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι πάμε να φτιάξουμε δρόμους που δεν τους χρειαζόμαστε. Και για να εξηγήσω, δε χρειαζόμαστε εθνικές οδούς 4 λωρίδων, λες και είμαστε χώρα transit διέλευσης....Απλά ταϊζουμε Μπόμπολα και τους ομοίους.....Φυσικά έπρεπε οι δρόμοι να γίνουν πιό ασφαλείς, αλλά όλα αυτά με τα τούνελ και τους high class αυτοκινητόδρομους.....

Και αν δε γινουν τουνελ πως θα φτιαξουμε τους δρομους? Εχουμε την τυχη να εχουμε πολλα
και ομορφα βουνα και μου αρεσει πολυ.

lepanto 07-12-2013 20:52

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis.farmer ( 980931)
Και αν δε γινουν τουνελ πως θα φτιαξουμε τους δρομους? Εχουμε την τυχη να εχουμε πολλα
και ομορφα βουνα και μου αρεσει πολυ.

Εσυ βρε εισαι τυχερός ,τα μοτο άνω των είκοσι ετών δεν θα πληρώνουν,τυχερουλη:lo20:
:lo19::lo19::ye28:

panagiotis.farmer 07-12-2013 21:28

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lepanto ( 980932)
Εσυ βρε εισαι τυχερός ,τα μοτο άνω των είκοσι ετών δεν θα πληρώνουν,τυχερουλη:lo20:
:lo19::lo19::ye28:

Ειμαι τυχερος που εχω 1150 :u58: :ha16:

spyrakos35 07-12-2013 22:22

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 980890)
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι πάμε να φτιάξουμε δρόμους που δεν τους χρειαζόμαστε. Και για να εξηγήσω, δε χρειαζόμαστε εθνικές οδούς 4 λωρίδων, λες και είμαστε χώρα transit διέλευσης....Απλά ταϊζουμε Μπόμπολα και τους ομοίους.....Φυσικά έπρεπε οι δρόμοι να γίνουν πιό ασφαλείς, αλλά όλα αυτά με τα τούνελ και τους high class αυτοκινητόδρομους.....

και πως θα γίνουν όλα αυτα τα κόλπα με την ασφάλεια που λες αν δεν γίνουν τα τουνελ (όπου χρειάζονται)????

στα τέμπη ας πούμε πως θα το κάνουμε??? (τα οποία τα αναθεματίζουμε με την πρώτη ευκαιρία γιατί "αυτοκινητόδρομος είναι αυτός?")

είμαστε λίγο περίεργοι.... αν δεν έχουμε δρόμους (π.χ. κορίνθου - πατρών) βρίζουμε, αν γίνουν αναθεματίζουμε ("τον Μπούστη τον Μπόμπολα πάλι τα πήρε)...

δεν μας πιάνουν πουθενά τελικά :sm7:

panagiotis.farmer 07-12-2013 22:49

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spyrakos35 ( 980960)
και πως θα γίνουν όλα αυτα τα κόλπα με την ασφάλεια που λες αν δεν γίνουν τα τουνελ (όπου χρειάζονται)????

στα τέμπη ας πούμε πως θα το κάνουμε??? (τα οποία τα αναθεματίζουμε με την πρώτη ευκαιρία γιατί "αυτοκινητόδρομος είναι αυτός?")

είμαστε λίγο περίεργοι.... αν δεν έχουμε δρόμους (π.χ. κορίνθου - πατρών) βρίζουμε, αν γίνουν αναθεματίζουμε ("τον Μπούστη τον Μπόμπολα πάλι τα πήρε)...

δεν μας πιάνουν πουθενά τελικά :sm7:

Αμφιλοχια Μενιδι Στυλιδα Καραβομυλος και αλλα πολλα....:cool:

ortho 08-12-2013 17:19

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Πριν 20+ χρόνια έκανα διεθνή ταξίδια 4 με 5 φορές το χρόνο,μιά φορά κινδύνεψα από καθαρά δική μου μακακία, δε λέω ότι οι δρόμοι ήταν ασφαλείς, μην πιάνεστε όμως από τα τούνελ, ας πούμε ότι αυτά είναι αναγκαία, σίγουρα όμως δεν είναι οι εθνικές των 3+1 λωρίδων. Αυτό είπα.

panagiotis.farmer 08-12-2013 17:54

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 981096)
Πριν 20+ χρόνια έκανα διεθνή ταξίδια 4 με 5 φορές το χρόνο,μιά φορά κινδύνεψα από καθαρά δική μου μακακία, δε λέω ότι οι δρόμοι ήταν ασφαλείς, μην πιάνεστε όμως από τα τούνελ, ας πούμε ότι αυτά είναι αναγκαία, σίγουρα όμως δεν είναι οι εθνικές των 3+1 λωρίδων. Αυτό είπα.

Φαντασου εξοδο Πασχα με 2 λουριδες χωρις την ΛΕΑ γιατι αυτη
δεν ειναι λουριδα κυκλοφοριας και μετα τα λεμε.
Αν δεν ηταν τα τουνελ πως η Εγνατια θα εφτανε Ηγουμενιτσα απο τις
κορυφογραμες??

ortho 08-12-2013 19:04

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Εχεις βρεθεί στη Γερμανία σε autobahn σε ώρα αιχμής; και δεν εννοώ έξοδο διακοπών, εκεί δε μπορείς να φανταστείς καν τι γίνεται!

Η Εγνατία μάλιστα, είναι transit δρόμος....σε κουβέντα να βρισκόμαστε μου φαίνεται, είναι σαφές τι εννοώ.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:54.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!