GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=37920)

paschalis 05-02-2013 16:32

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Geo888 ( 836362)
Εμενα στο υψος αλφα με φωτογραφησε μολις 200ρησα.......

Ετσι και πεσει φωτο στανταρντ πευτει κληση; η υπαρχει ελπιδα;

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 838502)
... ...Καμία !!!:cool2:

Το Μαιο του 2010 αναψε το φλας εξω απο τη Θεσσαλονικη
μιας και ο καλος μου φιλος Δημητρης περασε με το RΤ του
με 160 μπροστα απο τη φωτοκαμερα κι ενω το οριο ηταν 130 χλμ/ωρα:mad:
Επικοινωνια με φιλους και μαθαινουμε οτι ναι μεν φωτογραφιζει αλλα δεν εχουν ακομα
αποφασισει ποιο τμημα θα διαχειριστει το υλικο και θα κανει τις σχετικες ενεργειες μηνυσεις κλπ.
Μπηκαμε στο 2013 κι ακομα να αποφασισουν.
Κατι μΕ λεει οτι τη γλυτωσε ο Μητσος:rolleyes:

gandreas 05-02-2013 19:14

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από steliosx ( 838525)
Πρίν πληρώσω το πρόστιμο πήγα στην Τροχαία της Αττικής Οδού να κάνω μια προσπάθεια διακανονισμού ή μείωσης του ποσού, πράγμα βέβαια που δεν κατάφερα και εκεί απλώς μου ανέφεραν ότι είναι πολύ πιθανό να με ειδοποιήσουν :confused: για κράτηση διπλώματος για 60 ημέρες. Ρωτώντας από δω και από εκεί μου είπαν οτι αφού δεν στο πήραν επιτόπου, το πιο πιθανό είναι να μην στο πάρουν ποτέ.

Με την ευκαιρία να αναφέρω ότι ο Αξιωματικός Υπηρεσίας που με δέχτηκε ήταν αγενής και με αντιμετώπισε με στύλ "Τι θές τώρα! σου κάνω χάρη ακόμα και που κάθομαι και σε ακούω" :mad: χωρίς μάλιστα να του δώσω καμία αφορμή ή δικαίωμα να είναι αγενής.
Τές πά.

Δεν φτάνει που τρέχεις , με σένα θα ασχολούμαστε:D:D:D

gandreas 05-02-2013 19:16

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από steliosx ( 835538)
Πάντως εγώ τα "ακούμπησα" πριν από ένα μήνα.:mad:

Στην Περιφερειακή Υμηττού, κινούμενος από Αγία Παρασκευή πρός Α.Ο. με κατεύθυνση προς Ελευσίνα, μετά την έξοδο από ένα μικρό τούνελ υπάρχουν δύο λωρίδες κυκλοφορίας και μία ΛΕΑ οπότε και το όριο ταχύτητας είναι 70 χαω. Στο σημείο αυτό μου έδειξαν φωτογραφίες υψηλής ευκρίνειας οι οποίες ήταν και πανοραμικές αλλά και εστιασμένες πάνω στον αριθμό κυκλοφορίας με κατεγραμένη ταχύτητα 129 χαω.
Να σημειωθεί οτι ήμουν δίπλα σε αυτοκίνητο άλλά η φωτό έκανε αυτόματο zoom μόνο πάνω σε μένα που προσπερνούσα το αυτοκίνητο.

Το πρόστιμο 350€:mad: το οποίο πληρωτέο εντός 10 ημερώ πάει στα 175€
Να σημειωθεί οτι η παράβαση καταγράφηκε τον Μάιο 2012, 09:11 που πήγαινα στην δουλειά ψιλοκαθυστερημένος και είχα ξεχάσει να "κόψω" στα σημεία που είναι οι κάμερες. Από εδώ και πέρα σας βεβαιώ ότι δεν θα ξαναξεχάσω!!

ΚΑΜΕΡΕΣ!!! ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!!:):)


Είναι σίγουρο?
Αν πηγαίνουμε δύο δίπλα δίπλα τι θα κάνει η κάμερα? και ποιος θα πληρώσει?

steliosx 06-02-2013 01:49

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gandreas ( 838810)
Δεν φτάνει που τρέχεις , με σένα θα ασχολούμαστε:D:D:D

έλα ντέ. Είδες τις θράσσος είχα !!:D

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gandreas ( 838813)
Είναι σίγουρο?
Αν πηγαίνουμε δύο δίπλα δίπλα τι θα κάνει η κάμερα? και ποιος θα πληρώσει?

Καλή ερώτηση! Δεν έχω ιδέα!.
Να διευκρινίσω πάντως ότι όταν ήταν δίπλα μου το αυτοκίνητο, είμασταν σε διαφορετικές λωρίδες κυκλοφορίας και η κάθε κάμερα είναι πάνω σε συγκεκριμένη λωρ κυκλοφορίας. Το αξιοπερίεργο όμως είναι ότι δεν ήμουν στη μέση της λωρίδας κυκλοφορίας, σημείο όπου θεωρητικά θα ήταν η πινακίδα κυκλοφορίας ενός αυτοκινήτου, αλλά στο άκρο αυτής κοντά στην διαχ γραμμή. Γιαυτό είπα ότι μάλλον υπάρχει αυτόματη εστίαση και κεντράρισμα κάδρου. Λέω εγώ τώρα!!

giclas 06-02-2013 10:04

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Alfa7 ( 829708)
To διάφανο σπρέϊ στην πινακίδα κυκλοφορίας το χρησιμοποιεί κανείς..?
Στο μεγαλύτερο ποσοστό φλασιάς (γωνία, απόσταση, φωτισμός κλπ) κάνει αρκετά καλή δουλειά....



τεληκα υπερχη τετιο σπρέϊ ?

Kle 06-02-2013 12:34

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από giclas ( 839238)
τεληκα υπερχη τετιο σπρέϊ ?

Αφήστε αυτη τη συζήτηση, σε ένα Honda forum που ήμουν, κάναμε πάλι τέτοια κουβέντα ( πως μπορείς να κρυψεις πινακίδα) και το μπλοκαραν απο τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 06-02-2013 14:04

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kle ( 839338)
Αφήστε αυτη τη συζήτηση, σε ένα Honda forum που ήμουν, κάναμε πάλι τέτοια κουβέντα ( πως μπορείς να κρυψεις πινακίδα) και το μπλοκαραν απο τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος!

Αυτο ηταν honda forum
Εδω ειναι το GS FORUM:D:D






Πλακα κανω τσακαλια....ναι εσας του ηλεκτρονικου εγκληματος
αντε να πιασετε κανα παιδεραστη εχει βρωμισει ο τοπος....

TEOSS 07-02-2013 19:22

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από paschalis ( 838711)
Το Μαιο του 2010 αναψε το φλας εξω απο τη Θεσσαλονικη
μιας και ο καλος μου φιλος Δημητρης περασε με το RΤ του
με 160 μπροστα απο τη φωτοκαμερα κι ενω το οριο ηταν 130 χλμ/ωρα:mad:
Σε ποιό σημείο βρίσκεται η εν λόγο κάμερα?

Επικοινωνια με φιλους και μαθαινουμε οτι ναι μεν φωτογραφιζει αλλα δεν εχουν ακομα
αποφασισει ποιο τμημα θα διαχειριστει το υλικο και θα κανει τις σχετικες ενεργειες μηνυσεις :confused: κλπ.
Μπηκαμε στο 2013 κι ακομα να αποφασισουν:confused:.

Από πότε και ως πότε υπήρχε το γραφειοκρατικό πρόβλημα?
Εξακολουθεί να υπάρχει ακόμα?
Δηλαδή δεν αποστέλλεται καμία κλήση, εδω και 3 χρόνια ???
Αυτό ισχύει για την συγκεκριμένη κάμερα ή γενικώς???


Κατι μΕ λεει οτι τη γλυτωσε ο Μητσος:rolleyes:

ΟΙ <<φίλοι>> είπαν ότι είδαν την φωτογραφία της μηχανής του φίλου σου ¨¨Δημήτρ稨, αλλά δεν θα του αποσταλεί η κλήση λόγο γραφειοκρατίας? :rolleyes:


Με τον όρο <<φλας>> πιστεύω ότι εννοούμε την κανονική λήψη φωτογραφίας. Σε τέτοια περίπτωση δεν γλιτώνεις. ;)




Εάν έχεις την τύχη και η κάμερα έχει τεχνική βλάβη(π.χ. δουλεύει το φλας αλλά όχι ο αισθητήρας, ή … πέσει κεραυνός και την κάψει –λέμε τώρα-κ.α.) ή εάν έχεις την τύχη να αλλάξει ο νόμος (όπως όσοι είχαν σε εκκρεμότητα δίκες προ του 2007 που η <<μεγάλη>> ταχύτητα ήταν πλημμέλημα), ΤΟΤΕ … παίξε κι ένα λόττο !!!:cool2:...:lo19:

vasilisGS 07-02-2013 22:24

Τελικά Δουλεύουν στην ΑΟ και συγκεκριμένα στον περιφερειακό .Εχω περάσει δυο τρις φορές και αστραπές ο τόπος .Σε ποσο καιρό στην στέλνουν ?Υπαρχει κάποια αξιόπιστη απάντηση .Απο παθών ...

g650gs-kesariani 08-02-2013 02:39

Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού
 
η ερωτηση και απο μενα ας απαντησει καποιος επιτελους:sm7::sm7::sm7:σε ποσο καιρο αποστελλεται περιπου η κληση απο την στιγμη που γινεται η ληψη????ειναι σημαντικο


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:27.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!