GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ομαδικές Αγορές (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5395)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 09-09-2009 13:38

Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Mετά από επανειλημμένα προβλήματα

από μέλη του forum που αντιμετώπισαν με την εργοστασιακή μπαταρία της μοτοσυκλέτας τους

και μετά από την επιλογή τους να τοποθετήσουν την μπαταρίας Odyssey.....






Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από george81 ( 49452)
καλημερα σε ολους. πριν 2 χρονια εμεινα απο μπαταρια στο 1200 και εβαλα την ODYSSEY μοντελο PC 535. Δε τη συντηρησα ποτε και δουλευει ακομα μια χαρα. το χειμωνα την εβαζα μπροστα καθε 10 μερες περιπου χωρις το παραμικρο.εχει παραπανω αμπερ στην εκκινηση και 13 αμπερωρια χωρητικοτητα (η γνησια εχει 12).......

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 53912)
ODESSEY PC680 “POWERPAK

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από billy_bmw ( 51208)
Άφοβα χρησιμοποιείς την 535 για περισσότερα όσο αφορά τη τοποθέτηση δες παρακάτω.

http://www.craig.copperleife.com/bikes/gs/odyssey_conversion.htm

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 51245)
θα την παραγγειλω και εγω,γιατι σε 2.5 χρονια και 57000χλμ,εχω αλλαξει 2 στο GS:hmmm:βεβαια νομιζω οτι μπορει να γινει και ΟΜΑΔΙΚΗ αγορα μεσω του ΝΙΚΟΥ,που φαινεται οτι τα καταφερνει στα ΠΑΖΑΡΙΑ
:ye33::ye33::ye33:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mjtir ( 51253)
Ειμαι Μεσα .

Αχρειαστη να ειναι :cool:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pkar ( 51274)
Ποιός θα το οργανώσει ?????

Όποιος Θέλει έχω τα στοιχεία της εταιρείας...
Ας μου στείλει pm

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 51804)
Αν μπορείτε και θέλετε παιδιά, επαναφέρετε το θέμα της ομαδικής από Σεπτέμβριο!;)




και εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον, μπορούμε να προχωρήσουμε σε Ομαδική Αγορά!

Για το θέμα της τιμής έχουμε ήδη κάνει τις επαφές μας (και με τη βοήθεια του Κώστα - gs maniac)

και περιμένουμε την οριστική τιμή ...


Ας δηλώσουν συμμετοχή, όσοι ενδιαφέρονται!



.Οι τελικές τιμές με ΦΠΑ, διαμορφώνονται ως εξής:

PC 535 -----> 130 € (για τους Αθηναίους - παραλαβή απ' το κατάστημα ΜΑΚΑΝ)

PC 680 -----> 130 € (για τους Αθηναίους - παραλαβή απ' το κατάστημα ΜΑΚΑΝ)


PC 535 -----> 138 € (για τους εντός Αθηνών - συμπεριλαμβάνεται η αποστολή με courier)

PC 680 -----> 138 € (για τους εντός Αθηνών - συμπεριλαμβάνεται η αποστολή με courier)

PC 535 -----> 141 € (για τους εκτός Αθηνών - συμπεριλαμβάνεται η αποστολή με courier)


PC 680 -----> 141 € (για τους εκτός Αθηνών - συμπεριλαμβάνεται η αποστολή με courier)



... συμπεριλαμβάνεται κ η διετής εγγύηση !!!

Για την παραγγελία,

στέλνεις με πμ τα πλήρη σου στοιχεία ... εδώ,


και την παραλαμβάνεις με αντικαταβολή άμεσα σπίτι σου με courier ...








..

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 09-09-2009 13:54

Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
.









.

manro 11-09-2009 11:46

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Θα με ενδιέφερε και εμένα η αντικατάσταση της παλιάς, αν και δεν έχω ακόμα έντονα προβλήματα.

mjtir 11-09-2009 12:08

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Μεσα .:cool:

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ 11-09-2009 12:18

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Nick,

Ενδιαφέρομαι.Pls keep us inform.

Mak

aeriko 11-09-2009 12:27

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Αν και είναι νωρίς ακόμη, θα ενδιαφερόμουν για μια αν και εφ όσον μπορεί να ''κάτσει'' στην αποθήκη.

vasorfa 11-09-2009 12:31

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από aeriko ( 68540)
Αν και είναι νωρίς ακόμη, θα ενδιαφερόμουν για μια αν και εφ όσον μπορεί να ''κάτσει'' στην αποθήκη.


μεσα και εγω...αρκει να μπορει η μπαταρια με καποιο τροπο να αποθηκευτει...αν γινετε βεβαια.....

salcon 11-09-2009 12:44

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
τον χειμωνα που μας περασε ειχα συνεχως προβληματα με την μπαταρια,μεχρι και συναγερμο δεν εβαζα.Aντεξα ( ειχα αλλες προτεραιοτητες-δεν ειναι και φτηνη ) μεχρι το καλοκαιρι οπου φυσικα δεν μου παρουσιαστηκε προβλημα αλλα η μπαταρια θελει αλλαγμα οποτε

ειμαι και εγω μεσα για την odyssey αν γινει καποια συμφωνια.

gsmaniac 11-09-2009 12:57

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
νικολα καλα εκανες και το εψαξες,γιατι με την ODYSSEY 535 λυνεις τα προβληματα:hmmm::hmmm::hmmm:εμενα μου εδωσε 3 χρονια εγγυηση για νορμαλ χρηση και 2 για αγωνιστικη:cool:η εταιρια μιλαει για 10 χρονια ζωης αλλα εμενα μου φαινεται υπερβολικη.

danaos 11-09-2009 14:13

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
ΝΙκολα και εγω μεσα αν και δεν εχω προβληματα για το ΗΡ την θελω.

kostas-patra 11-09-2009 14:19

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
περίπου για τι τιμές μιλάμε περίπου και
αν θα γίνει παραγγελία σε 535 μόνο ή και σε 680;

fmargaritis 11-09-2009 14:29

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
ίσως βοηθήσει
http://cgi.ebay.co.uk/Neu-Batterie-O...#ht_2252wt_939

Φίλιππος

EOD-K9 11-09-2009 14:34

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
και τιμούλα ???

salcon 11-09-2009 15:09

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
στο ebay οντως ειναι πολυ καλη τιμη

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 11-09-2009 15:47

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από salcon ( 68624)
στο ebay οντως ειναι πολυ καλη τιμη


Με την εγγύηση, τί γίνεται ;;;;:Απορία:


.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 11-09-2009 15:48

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas-patra ( 68600)
περίπου για τι τιμές μιλάμε περίπου και
αν θα γίνει παραγγελία σε 535 μόνο ή και σε 680;


...για όλους τους τύπους ... ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 11-09-2009 15:50

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 ( 68607)
και τιμούλα ???


....τελική, θα ξέρουμε τις προσεχείς ημέρες ;)

skippybi 11-09-2009 15:52

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
μέσα και εγώ!!!;)

mjtir 11-09-2009 15:53

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Ειναι δεδομενο οτι στο ebay η γενικοτερα στο internet μπορει να βρεθει φτηνοτερα το προιον αλλα θα πρεπει να υπολογισει κανεις το κοστος αποστολης που στις περισσοτερες περιπτωσεις λογω του βαρους της μπαταριας ειναι σηματικο.

Αυτα για την Ευρωπη .

Απο Αμερικη δεν τολμω να τσεκαρω λογο μεταφορικων ....

Αν τωρα η διαφορα ειναι της ταξης των 5 € δε νομιζω πως αξιζει η αναζητηση.

Τελος επειδη η μπαταρια ερχεται γεματη απο τον κατασκευαστη αν αποθηκευτει χρειαζεται υποχρεωτικα συντηρηση για να μην αδειασει τελειως γιατι τοτε η φορτιση πρεπει να γινει απο εξιδεικευμενους (ακριβους) φορτιστες ....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 11-09-2009 15:55

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από EOD-K9 ( 68607)
και τιμούλα ???

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ ( 68644)
....τελική, θα ξέρουμε τις προσεχείς ημέρες ;)



Οι ονομαστικές τιμές χωρίς ΦΠΑ 19% είναι:





.

mjtir 11-09-2009 15:59

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Προσωπικα τρομαξα απο τις τιμες (λιανικης)

Δεν ειναι τυχαιο που ανθουν τελικα οι αγορες μεσω ιντερνετ ....

Μιλαμε για πανω απο 100 % κερδος...

Οχι και ετσι ...

NLS 11-09-2009 17:11

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
ε τι είναι 100% :)
στα ρούχα είναι πάντα τουλάχιστον 100%

σήμερα μίλησα με ένα πελάτη που αγόρασε προϊόντα που κινούμε, αλλά από έναν κομπογιαννίτη (δεν ήξερες, δεν ρώταγες;...) με ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10000% κέρδος (ναι σωστά το έγραψα) και ως καινούριο προϊόν που έχει καταργηθεί 10 (ΔΕΚΑ) χρόνια

soter3gm 11-09-2009 17:34

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Εν Ελλάδι σήμερον δίσκος χτένι για 1100-1150 κοστίζουν 200€ λιανική με έκπτωση
Στα Λόνδρας κοστίζουν ΤΑ ΙΔΙΑ 90€ (τα αγόρασα πρόσφατα) και 20€ τα μεταφορικά (που οι Αγγλοι λένε πως είναι ακριβά), τι άλλο να πω ? να βγάλω σημπεράσματα για τί μας περνάνε ???? ΝεύραΝεύρα:mad::mad:

pepax66 11-09-2009 19:55

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Αυτές τις τιμές τις έχει και το "μαγαζί" στην Πάτρα ΜΕ το ΦΠΑ! PC 535 €179 + μεταφορικά PC 545 €149 + μεταφορικά! Εάν πάμε τσούρμο μάλλον θα έχει καλύτερη διαπραγμάτευση και στα μεταφορικά και στην τιμή!;)

Major_Goose 12-09-2009 09:22

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Παιδιά απο ebay ναι μεν είναι πολύ φτηνότερα , αλλά σε τόσο βαρύ αντικείμενο τα μεταφορικά θα είναι πολύ υψηλά....οπότε ...Ελλάντα

Jego 12-09-2009 10:35

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Από το ebay έχουμε εγγύηση;;;;; Από Ελλάδα έχουμε εγγύηση ;;;;:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:

kostas-patra 12-09-2009 12:12

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Major_Goose ( 68909)
Παιδιά απο ebay ναι μεν είναι πολύ φτηνότερα , αλλά σε τόσο βαρύ αντικείμενο τα μεταφορικά θα είναι πολύ υψηλά....οπότε ...Ελλάντα


είναι 9 e απο ολλανδία και βέλγιο, από αγγλία 9-23e και από τους usa μην τα ρωτάς, όσο και η μπαταρία

kostas-patra 12-09-2009 12:14

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Jego ( 68934)
Από το ebay έχουμε εγγύηση;;;;; Από Ελλάδα έχουμε εγγύηση ;;;;:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:


αμφότεροι, για καινούρια μπαταρία σου δίνουν εγγύηση 2 χρόνων, όπως κάθε καινούριο προιόν που πωλείται εντός εε, το μόνο που επιβαρύνεσαι είναι τα μεταφορικά του προιόντος για έξω και εδώ η μεταφορά της στο κατάστημα που την αγόρασες

gsmaniac 12-09-2009 12:50

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas-patra ( 68970)
αμφότεροι, για καινούρια μπαταρία σου δίνουν εγγύηση 2 χρόνων, όπως κάθε καινούριο προιόν που πωλείται εντός εε, το μόνο που επιβαρύνεσαι είναι τα μεταφορικά του προιόντος για έξω και εδώ η μεταφορά της στο κατάστημα που την αγόρασες

3 χρονια εγγυηση στην ODYSSEY 535.......

deros 12-09-2009 13:16

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Εμένα παιδιά δεν με ενδιαφέρει η αγορά γιατί απλά εμάς οι μπαταρίες απλά κρατάνε :sm7:

Αλλά αγορά από το ebay δεν θάκανα παρα την εγγύηση.Άμα σου χαλάσει στον 1,5 χρόνο τι θα κάνεις;;;;; Θα του την στείλεις πίσω;;;;;Που σε ξέρει που σε είδε ...:hmmm:

mjtir 12-09-2009 13:46

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από deros ( 68994)
Εμένα παιδιά δεν με ενδιαφέρει η αγορά γιατί απλά εμάς οι μπαταρίες απλά κρατάνε :sm7:

Αλλά αγορά από το ebay δεν θάκανα παρα την εγγύηση.Άμα σου χαλάσει στον 1,5 χρόνο τι θα κάνεις;;;;; Θα του την στείλεις πίσω;;;;;Που σε ξέρει που σε είδε ...:hmmm:

Η συγκεκριμενη εταιρια εχει πολυ καλο feedback και πολυ σπανια οι μπαταριες της παρουσιαζουν κακοτεχνια .

Ειδικοτερα η PC 535 εχει φορεθει κατακορον Ευρωπη και Αμερικη , και προσωπικα δεν εχω διαβασει κατι αρνητικο.

Πιστευω για μια τοση μεγαλη διαφορα στην τιμη αξιζει η προκλιση .

Ομως δεν θελω να προκαταβαλω την σοβαρη προσπαθεια παιδιων του Forum που αυτην την στιγμη ειναι σε διαπραγματευση για την τελικη τιμη .

Ας περιμενουμε να δουμε τι θα βγει και τοτε ας αποφασισουμε ....

Stefi Orf 12-09-2009 13:48

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Ερωτηση...σε μια λιστα που ειχε στο ebay εγραφε για καποια μοντελα οτι(τα περισσοτερα) οτι φοραν την 680pc.τι ισχυει? επιπλεον σιγουρα συμφερει απο ebay 108ευρω+εξοδα αποστολης 9 ευρω..συνολο 117ε δεν ειναι καλη τιμη?καθως και η 535 βγαινει στα ιδια.

Stefi Orf 12-09-2009 13:52

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
γλιτωνεις πανω κατω 20 ευρω απο τιμες ελλαδας.και ουτε καν κανεις τον κοπο να βγεις απ το σπιτακι σου...απλα σε ομαδικες παραγγελιες πολλες φορες εχοθν ορισμενο αριθμο προιοντων και το καλο,μερικες φορες τα εξοδα αποστολης τα πληρωνεις μονο μια φορα δηλαδη 9 ευρω οσες και να παρεις....(αυτα στο εξωτερικο)

aeriko 12-09-2009 14:02

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Ρε παιδιά μιλάμε για ομαδική αγορά που προθυμοποιήθηκαν κάποιοι να μας εξυπηρετήσουν, δηλαδή να αναλάβουν την όλη κοντραμπάντα και εμείς τους δίνουμε υποδείξεις. Ημαρτον, αφήστε να τελειώσουν και όποιον τον συμφέρει αγοράζει, όποιον όχι ας πάει μέσω ebay

skippybi 12-09-2009 14:45

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
όλες οι απόψεις, προτάσεις, ιδέες, παρατηρήσεις, είναι δεκτές και θα μας βοηθήσουν στην επιλογή του τρόπου αγοράς...;)

Stefi Orf 12-09-2009 19:02

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
ριλαξ ριλαξ!!

Stefi Orf 14-09-2009 13:01

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
ειχα κανει ερωτηση στον πωλητη που εχει τις odyssey,στο ebay,μου ειπε απο μονος του οτι θα κανει και καλυτερη τιμη(ειναι ηδη κατεβασμενες και χαμηλοτερες τιμες απο Ελλαδα)....για οσους σπαζονται(δεν ξερω τον λογο...) απλα ενημερωτικα και απο ενδιαφερον τα λεω ολα αυτα,ουτε εχω καποιο οφελος απ τον αγοραστη,ουτε προκειται να αλλαξω μπαταρια εγω(προς το παρον).Αν σας ενδιαφερει μπορω να δωσω λινκ να συννενοηθειτςε..ή αν μπορω καπως να βοηθησω..

mjtir 14-09-2009 13:55

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Stefi Orf ( 69698)
ειχα κανει ερωτηση στον πωλητη που εχει τις odyssey,στο ebay,μου ειπε απο μονος του οτι θα κανει και καλυτερη τιμη(ειναι ηδη κατεβασμενες και χαμηλοτερες τιμες απο Ελλαδα)....για οσους σπαζονται(δεν ξερω τον λογο...) απλα ενημερωτικα και απο ενδιαφερον τα λεω ολα αυτα,ουτε εχω καποιο οφελος απ τον αγοραστη,ουτε προκειται να αλλαξω μπαταρια εγω(προς το παρον).Αν σας ενδιαφερει μπορω να δωσω λινκ να συννενοηθειτςε..ή αν μπορω καπως να βοηθησω..


Δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησης φιλε μου. Ειμαι σιγουρος οτι θα κανουμε την σωστη επιλογη. Λιγη υπομονη ακομα .. ΝΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

kostas-patra 14-09-2009 17:39

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mjtir ( 69727)
Δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησης φιλε μου. Ειμαι σιγουρος οτι θα κανουμε την σωστη επιλογη. Λιγη υπομονη ακομα .. ΝΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


μήπως άλλαξες το φύλο της κατα λάθος;

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 15-09-2009 00:13

Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Stefi Orf ( 69698)
ειχα κανει ερωτηση στον πωλητη που εχει τις odyssey,στο ebay,μου ειπε απο μονος του οτι θα κανει και καλυτερη τιμη(ειναι ηδη κατεβασμενες και χαμηλοτερες τιμες απο Ελλαδα)....για οσους σπαζονται(δεν ξερω τον λογο...) απλα ενημερωτικα και απο ενδιαφερον τα λεω ολα αυτα,ουτε εχω καποιο οφελος απ τον αγοραστη,ουτε προκειται να αλλαξω μπαταρια εγω(προς το παρον).Αν σας ενδιαφερει μπορω να δωσω λινκ να συννενοηθειτςε..ή αν μπορω καπως να βοηθησω..


Φίλη Στέφη,

ευχαριστούμε για την προθυμία σου .... ;)

Κάνε την επαφή με τον συγκεκριμένο έμπορο

και πες μας τί τελική τιμή μπορεί να την αφήσει ;;;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:59.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!