GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Info ταξιδιών εξωτερικού (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=85)
-   -   BANSKO ή KOPAONIK (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26203)

geolag 29-11-2011 15:46

BANSKO ή KOPAONIK
 
Υπάρχουν πληροφορίες για τα 2 χιονοδρομικά ?Καλύτερες πίστες ,καλύτεροι δρόμοι για να πας με αυτοκίνητο και αν χρειάζεται πράσινη κάρτα και πόσο κοστίζει?
Ή οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για την περιοχή για τον Ιανουάριο?

Mits70 29-11-2011 15:51

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Paschalis WE NEED YOUR HELP :sm7::sm7::sm7:

MOYTPO 29-11-2011 15:55

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Και τα δυο ειναι τα καλυτερα χιονοδρομικα των βαλκανιων.
Το Μπανσκο σαν πιο καινουργιο εχει ξενοδοχεια κλασης ανωτερα απο το κοπαονικ και γενικα ειναι ντεμεκ πιο γκλαμουρ.
Το κοπαονικ μην ξεχναμε εχει φιλοξενησει χειμερινη ολυμπιαδα.
Εγω προσωπικα το μονο μου "θεμα" ειναι η αποσταση απο το σπιτι μου μιας και το μονο που με ενδιαφερει ειναι το snowboarding και δεν δινω δεκαρα για ολα τα αλλα.
Τιποτα αλλο.

geolag 29-11-2011 16:03

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από MOYTPO ( 531024)
Και τα δυο ειναι τα καλυτερα χιονοδρομικα των βαλκανιων.
Το Μπανσκο σαν πιο καινουργιο εχει ξενοδοχεια κλασης ανωτερα απο το κοπαονικ και γενικα ειναι ντεμεκ πιο γκλαμουρ.
Το κοπαονικ μην ξεχναμε εχει φιλοξενησει χειμερινη ολυμπιαδα.
Εγω προσωπικα το μονο μου "θεμα" ειναι η αποσταση απο το σπιτι μου μιας και το μονο που με ενδιαφερει ειναι το snowboarding και δεν δινω δεκαρα για ολα τα αλλα.
Τιποτα αλλο.

ΚΑι εμένα οι πίστες με ενδιαφέρουν αλλά και ο δρόμος γιατί θα πάω οδικώς.

geod 29-11-2011 16:51

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Το bansko είναι πιο κοντά είναι πολύ καλό,με καλές πολύ πίστες και με καλό service, επίσης έχει και Έλληνες αστυνομικούς (αχρείαστοι να είναι) αν συμβεί κάτι σε Έλληνες πολίτες! Είναι όμως ασφαλές(κλοπές-ληστείες) γιατί την φυλάει και η Βουλγάρικη μαφία(Πληροφορία από φίλο Βουλγαρο)! :)

gsmaniac 29-11-2011 17:35

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
τα φετινα χριστουγεννα θα παω για πρωτη φορα στο bansko και θα σε ενημερωσω σχετικως.....;)
πρεπει να σκεφτεις και το borovets.....το οποιο εχω επισκευτει 2 φορες στο παρελθον και ειναι ΤΕΛΕΙΟ.....:)
πολλα χιλιομετρα πιστες,με οτι βαθμο δυσκολιας σου κανει κεφι,τρομερη ποιοτητα χιονιου(πουδρες παντου) και πολυ γραφικο χωριο,με πολυ καλα ξενοδοχεια σε απιστευτες τιμες.....;)
μια ωριτσα απο την σοφια και την φιλιππουπολη......:)

geolag 29-11-2011 17:40

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 531133)
τα φετινα χριστουγεννα θα παω για πρωτη φορα στο bansko και θα σε ενημερωσω σχετικως.....;)

πρεπει να σκεφτεις και το borovets.....το οποιο εχω επισκευτει 2 φορες στο παρελθον και ειναι ΤΕΛΕΙΟ.....:)
πολλα χιλιομετρα πιστες,με οτι βαθμο δυσκολιας σου κανει κεφι,τρομερη ποιοτητα χιονιου(πουδρες παντου) και πολυ γραφικο χωριο,με πολυ καλα ξενοδοχεια σε απιστευτες τιμες.....;)

μια ωριτσα απο την σοφια και την φιλιππουπολη......:)

Ευχαριστώ για την ιδέα .Θα το ψάξω.Ετσι και αλλιώς θα είμαι στη Θεσσαλονίκη οπότε όλα είναι κοντά .

gsmaniac 29-11-2011 17:41

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από geolag ( 531141)
Ευχαριστώ για την ιδέα .Θα το ψάξω.Ετσι και αλλιώς θα είμαι στη Θεσσαλονίκη οπότε όλα είναι κοντά .


ψαχνω να βρω φωτο.....να σε φτιαξω:D

paschalis 29-11-2011 17:45

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 
Το Kopaonik το εχω δει μονο στεγνο!
Ειναι πολυ μεγαλο αλλα σαφως πιο μακρια και με παλαιοτερα ξενοδοχεια.
Απο την αλλη το μπανσκο εχει φτασει τα ορια του απο σκιερ και σκεφτονται ακομα και να μειωσουν την ταχυτητα των λιφτ για αποσυμφορησουν τις πιστες!Αυτο ισχυει σε αργιες - εορτες..
Το χωριο ειναι μεγαλο με επιλογες φαγητου-διασκεδασης σαφως περισσοτερες.
Δες σοβαρα και την προταση του μανιακ..

Πρασινη καρτα δωρεαν και τιποτε αλλο.
Βινιετα 5 ευρω στη Βουλγαρια για 10 μερες.
Διοδια σε Σκοπια 3+3 ευρω περιπου και Σερβια κατι λιγα απο Νις μεχρι να αφησεις την Εθνικη γαι Κοπαονικ!

gsmaniac 29-11-2011 17:46

Απάντηση: BANSKO ή KOPAONIK
 


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:38.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!