GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φροντίδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=27)
-   -   ΕΡΓΑΛΕΙΑ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=27087)

Levados 28-12-2011 22:17

ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Επειδή κάποιος, εκτός των άλλων, ήθελε πολύ τα εργαλεία μου και φρόντισε να με αφήσει με μία πένσα, είμαι σε αναζήτηση εργαλείων χειρός γενικά.
Αυτά που χρειάζομαι είναι εργαλεία γιά φροντίδα του σπιτιού και μηχανοκίνητων, όπως μοτο και αυτοκίνητο. Ψάχνω γιά κάποια συλλογή που έχει διάφορα κατ΄αρχήν κλειδιά και εργαλεία και μετά κάτι περισσότερο εξειδικευμένο, όπως δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας κ.λ.π.
Αν έχει κάποιος φίλος υπόψη του κάποια συλλογή θα με βοηθούσε αρκετά.
Υ.Γ.
Και κάτι που ίσως είναι χρήσιμο γιά όλους. Ο κύριος που ζήλεψε τα εργαλεία μου, αλλά και άλλα πράγματα είναι κάποιος κλεφτάκος ο οποίος με μεγάλη ευκολία έσπασε όλες τις κλειδαριές από τις αποθήκες της πολυκατοικίας που μένω και μας ελάφρωσε αρκετά. Το σύστημα που ακολουθεί είναι ότι σπάζει στη μέση σαν μαρούλι τους κυλίνδρους των κλειδαριών σε μεταλλική πόρτα. Ο κύλινδρος σπάει ακριβώς εκεί που βιδώνει η βίδα στήριξης και μετά με κάποιο κατσαβίδι ξεκλειδώνουν σαν κύριοι. Η ευκολία που σπάνε αυτές οι κλειδαριές είναι τρομακτική. Από την αστυνομία μου είπαν ότι την σπάνε με κάβουρα. Εγώ νομίζω ότι την παγώνουν και με κάποιο σπρέϋ.
Χαιρετώ όλους
Καλή Χρονιά
Πάντα ΄Ορθιοι
ΛΕΒΑΔΟΣ

babisadve 28-12-2011 22:30

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Για δοκίμασε εδώ

http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%C...75/index4.html

Λίγο παλιά η αγγελία δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη η αν σε ενδιαφέρει...

adventure 28-12-2011 22:38

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Levados ( 555982)
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Επειδή κάποιος, εκτός των άλλων, ήθελε πολύ τα εργαλεία μου και φρόντισε να με αφήσει με μία πένσα, είμαι σε αναζήτηση εργαλείων χειρός γενικά.

Υ.Γ.
Και κάτι που ίσως είναι χρήσιμο γιά όλους. Ο κύριος που ζήλεψε τα εργαλεία μου, αλλά και άλλα πράγματα είναι κάποιος κλεφτάκος ο οποίος με μεγάλη ευκολία έσπασε όλες τις κλειδαριές από τις αποθήκες της πολυκατοικίας που μένω και μας ελάφρωσε αρκετά. Το σύστημα που ακολουθεί είναι ότι σπάζει στη μέση σαν μαρούλι τους κυλίνδρους των κλειδαριών σε μεταλλική πόρτα. Ο κύλινδρος σπάει ακριβώς εκεί που βιδώνει η βίδα στήριξης και μετά με κάποιο κατσαβίδι ξεκλειδώνουν σαν κύριοι. Η ευκολία που σπάνε αυτές οι κλειδαριές είναι τρομακτική. Από την αστυνομία μου είπαν ότι την σπάνε με κάβουρα. Εγώ νομίζω ότι την παγώνουν και με κάποιο σπρέϋ.
Χαιρετώ όλους
Καλή Χρονιά
Πάντα ΄Ορθιοι
ΛΕΒΑΔΟΣ

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Λέβαδε μακάρι να μην ξαναγίνει κάτι παρόμοιο στο μέλλον .

:o :o

Όσο για τον κλέφτη να τον ξετρυπώσουν και να τιμωρηθεί όπως του αξίζει και με το παραπάνω .

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

siraxanz 28-12-2011 22:47

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
ο luis.de εχει πολλα μοτοεργαλεια, κινεζικα τα περισσοτερα, αλλα θελω να πιστευω καπως αξιοπιστα..
Για δραπανοκατσαβιδο μπαταριας αναζητησε dewalt, εχει καλες σειρες βγαλει κ καλες προσφορες..
Αν παλι θες να το πας αργα κ καλα... FACOM - TOOLSTORE

Καλή Χρονιά!

babisadve 28-12-2011 22:56

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 556005)
...
Αν παλι θες να το πας αργα κ καλα... FACOM - TOOLSTORE

Στα "βαθειά" κατευθείαν...

siraxanz 28-12-2011 23:04

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από babisadve ( 556016)
Στα "βαθειά" κατευθείαν...

χεχεχε... οχι κ κατευθειαν Μπάμπη μου, αργα κ καλά γραφω...

αργα στην απόκτηση καλά στην ποιοτητα, αλλα μετα πρεπει να τα βαλει κατω απο το κρεβατι που κοιματε ο φιλος Γιάννης...:D

babisadve 28-12-2011 23:17

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 556021)
χεχεχε... οχι κ κατευθειαν Μπάμπη μου, αργα κ καλά γραφω...
αργα στην απόκτηση καλά στην ποιοτητα, αλλα μετα πρεπει να τα βαλει κατω απο το κρεβατι που κοιματε ο φιλος Γιάννης...:D

:D
μεγάλο το κόστος δυστυχώς, και μάλλον απαγορευτικό πλέον,
τουλάχιστον για ερασιτεχνική χρήση.

Levados 29-12-2011 17:56

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Σας ευχαριστώ όλους.

Δυστυχώς μέσα σε αυτά που έκαναν φτερά ήταν και κάποια κλειδιά της FACOM , κάποια αθάνατα εργαλεία χειρός από αμερικάνικη συλλογή οπλοργού (army), κάποια συναισθηματικής αξίας από τον πατέρα μου κ.λ.π..
Σε ότι αφορά το "μοτοσακό" (GS 1200) θα πάρω και πάλι καλά εργαλεία. τα άλλα μάλλον κάποια συλλογή γιά αρχή και μετά βλέπουμε.
Κάθε επιπλέον πληροφορία δεκτή.
Και πάλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
Πάντα όρθιοι, πολλά και καλά χιλιόμετρα, υγεία γιά εσάς και τις οικογένειές σας.
ΛΕΒΑΔΟΣ

nanoshophellas 29-12-2011 18:20

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Levados ( 556454)
Σας ευχαριστώ όλους.

Δυστυχώς μέσα σε αυτά που έκαναν φτερά ήταν και κάποια κλειδιά της FACOM , κάποια αθάνατα εργαλεία χειρός από αμερικάνικη συλλογή οπλοργού (army), κάποια συναισθηματικής αξίας από τον πατέρα μου κ.λ.π..
Σε ότι αφορά το "μοτοσακό" (GS 1200) θα πάρω και πάλι καλά εργαλεία. τα άλλα μάλλον κάποια συλλογή γιά αρχή και μετά βλέπουμε.
Κάθε επιπλέον πληροφορία δεκτή.
Και πάλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
Πάντα όρθιοι, πολλά και καλά χιλιόμετρα, υγεία γιά εσάς και τις οικογένειές σας.
ΛΕΒΑΔΟΣ

θα σου δωσω καποια site να γραψεις τους κωδικους και τις τιμες ΑΝ σου κανει κατι και μετα τα λεμε:kstools, www.unimac.gr, MAKITA ΕΛΛΑΣ Α.Ε. - ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ

tont 29-12-2011 18:26

Απάντηση: ΕΡΓΑΛΕΙΑ
 
Ρε παιδιά, μην βάζετε site, αλλά τις προτάσεις σας. Να βγάζουμε και εμείς άκρη οι γκάβακες:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:34.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!