GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Παλαιά μοντέλα - Classic (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Και ξανα BMW (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=41673)

phoenix 28-06-2013 13:59

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
νομιζω οτι προκειτε για λαβρακι φιλε οσο αφορα τον σκελετο της μηχανης θεωρω οτι ειναι σπανιος απο τα λιγα που ξερω τωρα το μοτερ νομιζω οτι εβγαινε ,με 350 κυβικα αλλα τι σε νιαζει καντη κουκλα και θα σαι αρχοντας!!!!και μπορει αργοτερα να βρεις και το δικο της μοτερ

mario 28-06-2013 14:47

Πολύ ωραίο πρότζεκτ φίλε με υπομονή θα γίνει κούκλα!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

BATALOS 28-06-2013 21:12

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
3 Συνημμένο(α)
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mario ( 915821)
Πολύ ωραίο πρότζεκτ φίλε με υπομονή θα γίνει κούκλα!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

να και μια φωτογραφια για του που ακριβως ειναι ο αριθμος πλαισιου(μπροστα απο το δεξι αμορτισερ και σχεδον κατω απο την σελα,εκει που εχω μαρκαρει την περιοχη με δυο ασπρα αυτοκολλητακια)

TEOSS 29-06-2013 03:46

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
Η επαναφορά στην αρχική κατάσταση (γνησιότητα) και λειτουργικότητα, θα κοστίσει ένα τσουβάλι γιούρα ... ώστε να γίνει έτσι :1955 EMW R35 (SOLD) ...
και πάλι τα <<νούμερα>> κινητήρα-πλαισίου δεν θα έχουν αντιστοιχία.

Εάν θες πράγματι να την επαναφέρεις, ξεκίνα από εδώ αγοράζοντας τα μηχανικά μέρη (κινητήρας-κιβώτιο) ...Motor Getriebe EMW R35 R 35 Lima Zündung DDR defekt / unvollständig (3) | eBay


Ακόμα και έτσι να το κρατήσεις θέλει πολύ δουλειά και έξοδα για να γίνει αξιοπρεπώς λειτουργικό.

Άδεια κυκλοφορίας έχει? Με τι και σαν τι, το κυκλοφορούσε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ... όταν το κυκλοφορούσε ?
....;)


Υ.Γ.
Με υπομονή και ψάξιμο βρίσκεις ...
Bonhams 1793 : 1954 EMW 342cc R35 Frame no. 267063 Engine no. 267063
EMW/BMW R35 - Dutch Lion Motorbikes
EMW R35 350 cm³ 1955 - Tornio - Motorcycle - Nettimoto

και μαθαίνεις ...
http://bmwvmca.org/joomla/index.php?...=235&Itemid=37


;)

BATALOS 29-06-2013 12:15

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
θοδωρη βασικος μου στοχος ειναι να το κρατησω οπως εχει γιατι οπως ειπες πολυ ευστοχα στο να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση θα κοστισει ενα ~τσουβαλι γιουρα~ καποια ατομα που το ειδανε απο κοντα και ασχολουνται με ανακατασκευες μου ειπανε πως τα περισσοτερα πραγματα σωζονται με μικρο σχετικα κοστος(μπουκαλες,αμορτισερ,φτερα,τεποζιτο,μονοσελο)οσον αφορα τα χαρτια δεν υπαρχουνε...σε ευχαριστω πολυ για τις σελιδες που μου υπεδειξες,σιγουρα θα χρειστω και την δικη σου βοηθεια οσο και πολλων αλλων εδω μεσα!!!

vpentza 29-06-2013 20:41

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου στο car έναν Βολιώτη που πούλαγε παλιακές μοτό αλλά και σκέτες ....άδειες

TEOSS 30-06-2013 03:22

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BATALOS ( 916173)
θοδωρη βασικος μου στοχος ειναι να το κρατησω οπως εχει γιατι οπως ειπες πολυ ευστοχα στο να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση θα κοστισει ενα ~τσουβαλι γιουρα~ καποια ατομα που το ειδανε απο κοντα και ασχολουνται με ανακατασκευες μου ειπανε πως τα περισσοτερα πραγματα σωζονται με μικρο σχετικα κοστος(μπουκαλες,αμορτισερ,φτερα,τεποζιτο,μονοσελο)οσον αφορα τα χαρτια δεν υπαρχουνε...σε ευχαριστω πολυ για τις σελιδες που μου υπεδειξες,σιγουρα θα χρειστω και την δικη σου βοηθεια οσο και πολλων αλλων εδω μεσα!!!

Ιδίως εάν <<πιάνουν τα χέρια σου>> θα γλυτώσεις αρκετά χρήματα, όπως ο συμφορουμίτης s-ex-rx pig !

Το θέμα είναι σε τι κατάσταση είναι τα μηχανικά και το ηλεκτρικό σύστημα, κυρίως επειδή η μοτό έχει μείνει πολλά χρόνια εκτός λειτουργίας.

Μόλις την λύσεις θα έχεις μια ποιο καθαρή εικόνα του εσωτερικού της.

Ο κινητήρας που φορά έχει το πλεονέκτημα ότι επισκευάζεται εύκολα, λόγο πληθώρας ανταλλακτικών (σε αντίθεση με τον 350cc που φόραγε μαμά).

Μόλις τελειώσεις θα έχεις μια σπάνια, όμορφη και πλήρως λειτουργική μοτό !
Ότι θελήσεις, στην διάθεσή σου να βοηθήσω. Καλή ανακατασκευή !!!:)

tsitsos 30-06-2013 07:17

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vpentza ( 916394)
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου στο car έναν Βολιώτη που πούλαγε παλιακές μοτό αλλά και σκέτες ....άδειες

το τηλεφωνο του ειναι 24210 80114, ζητας τον Γιαννη η τον Αλεξη, αλλα δεν ξερω αν θα βγαλεις ακρη...;)

vpentza 30-06-2013 10:07

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsos ( 916542)
το τηλεφωνο του ειναι 24210 80114, ζητας τον Γιαννη η τον Αλεξη, αλλα δεν ξερω αν θα βγαλεις ακρη...;)

Εγώ πάντως, παλαιότερα ΔΕΝ είχα βγάλει άκρη......ο φιλαράκος είχε την εντύπωση ότι πούλαγε ....διαστημόπλοια :D
Δεν χάνει όμως τίποτε να τον ρωτήσει πως μπορεί να κάνει match μια παλιακή άδεια με τη δική του μοτό....;)

tsitsos 30-06-2013 12:50

Απάντηση: Και ξανα BMW
 
:ye31:
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vpentza ( 916572)
Εγώ πάντως, παλαιότερα ΔΕΝ είχα βγάλει άκρη......ο φιλαράκος είχε την εντύπωση ότι πούλαγε ....διαστημόπλοια :D
Δεν χάνει όμως τίποτε να τον ρωτήσει πως μπορεί να κάνει match μια παλιακή άδεια με τη δική του μοτό....;)

;):ye31:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:40.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!