GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=18596)

dimalx 19-03-2011 11:59

Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
Καλημέρα σε όλους! Μετά απο αλλαγή γλύστρας ΑΡ (χωρίς λύσιμο μοτέρ/δυστυχώς) χρονισμό και ρύθμιση βαλβίδων γεμίζω την μπέμπα με καύσιμο να δώ πόσο θα μου κάψει. Πρώτη μέτρηση 170 Km με 19 λίτρα!!!!
Αν είναι δυνατόν?! Λέω άντε μπας και ο βενζινοπόλης κατάλαβε λάθος και μου έβαλε νερό (λίγο δύσκολο γιατι θα ρετάριζε η μηχανή, αλλά η ελπίδα πεθείνει τελευταία) και ξαναφουλάρω στα 100 Km. Κατανάλωση?11,2 Lt/Km. Τρελάθηκα!οεο που είναι η βενζίνη? Πάει κάηκε!

Λοιπόν τα χιλιόμετρα έγιναν μόνο μέσα στην πόλη και σε στροφές μέχρι 3000(την στρώνω γιατι άλλαξα ελατήρια)!Πολύ χαλαρή οδήγηση χωρίς απότομα ανοίγματα στο γκάζι! Σίγουρα κάτι έχει το μωρό!
Ξεκινάω με
1.καθαρισμό μπέκ
2.καθαρισμό φίλτρου αέρα
3.αντικατάσταση μπουζί
4.έλεγχος αισθητήρα λ

Η μπέμπα έχει 95000 χιλιομετράκια! και είναι μονόμπουζι!
Όλες οι ιδέες δεκτές.

CPretenteriS 19-03-2011 12:39

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
:eek: :( :eek:

basilis76 19-03-2011 13:05

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
καντα αυτα και μετα βλεπουμε.ειχα και εγω το ιδιο προβλημα αλλα μετα απο ενα πληρες σερβις απο εκει που μου εβγαζε 170 χλμ τωρα μου βγαζει 210 χλμ. αναμενουμε για νεοτερα

siraxanz 19-03-2011 19:06

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
σχεδόν 50% παραπάνω κατανάλωση? εχεις θέμα:(

dimalx 20-03-2011 18:23

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από basilis76 ( 340747)
καντα αυτα και μετα βλεπουμε.ειχα και εγω το ιδιο προβλημα αλλα μετα απο ενα πληρες σερβις απο εκει που μου εβγαζε 170 χλμ τωρα μου βγαζει 210 χλμ. αναμενουμε για νεοτερα

και τα 210 χλμ δεν ειναι αποδεκτά, ειναι λίγα.θα έπρεπε να βγάζαμε τουλάχιστον 250 χλμ μέσα στην πόλη!

dimalx 20-03-2011 18:26

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 341052)
σχεδόν 50% παραπάνω κατανάλωση? εχεις θέμα:(

θα έλεγα μεγάλο θέμα!!!προς το παρόν καθάρισα το φίλτρο αέρα αλλα δεν νομίζω να δώ διαφορά!ίσως αύριο να περάσω απο το συνεργείο που την πήγα για την επισκευή να την δεί και να μου πεί τι μλκια έκανε!

jarhead 20-03-2011 20:49

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
αύριο να περάσω απο το συνεργείο που την πήγα για την επισκευή να την δεί και να μου πεί τι μλκια έκανε![/QUOTE][/B]


Καλα το πες.....κρατα μας ενημερους, περαστικα της μπουμπους σου!!!

sotaris 23-03-2011 00:28

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΠΕΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΡΙ Νεύρα ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ


ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ :yz:yz:yz!!!

napgeo 23-03-2011 01:05

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
Πάρε ένα Honda φίλε μου να δείς άσπρη μέρα. Για όνομα του Θεού τι αμαρτίες πληρώνεται?. Να λοιπόν ο λόγος που κάνω σαρακοστή. Για τις αμαρτίες σας....;)

dimalx 23-03-2011 16:49

Απάντηση: Όποιος θέλει ας με ξεπεράσει!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 343525)
Πάρε ένα Honda φίλε μου να δείς άσπρη μέρα. Για όνομα του Θεού τι αμαρτίες πληρώνεται?. Να λοιπόν ο λόγος που κάνω σαρακοστή. Για τις αμαρτίες σας....;)

Οχι και honda! Μονο suzuki!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:12.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!