GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξοπλισμός μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=9223)

NIKOS PAPADOPOULOS 07-02-2010 19:53

Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
1 Συνημμένο(α)
Καλησπέρα παιδία ερώτηση, υπάρχει κάνα side να βρω Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMWR 1200 GS/Adv. πιο οικονομικά;

ekatontarxos 07-02-2010 23:27

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Να μην ψαξεις καν,αν εμπλακεις σε σοβαρο ατυχημα και σπασουν θα σου κοψουν το ποδι σαν ξυραφι,και μην ακούσω δεν σπαει,εχω δει ξηλωμενο αριστερα boxer σε πλαγιομετωπικη,αν δεν υπήρχε το παιδι θα είχε χάσει το πόδι του,φαντασου δυναμη χτυπηματος...

danaos 07-02-2010 23:29

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ekatontarxos ( 123670)
Να μην ψαξεις καν,αν εμπλακεις σε σοβαρο ατυχημα και σπασουν θα σου κοψουν το ποδι σαν ξυραφι,και μην ακούσω δεν σπαει,εχω δει ξηλωμενο αριστερα boxer σε πλαγιομετωπικη,αν δεν υπήρχε το παιδι θα είχε χάσει το πόδι του,φαντασου δυναμη χτυπηματος...

Θα συμφωνησω!!!

evanslam 07-02-2010 23:45

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Είναι της wunderlich. Τα έχει η makan γυρω στα 140,00. Μπορείς να τα βρεις όμως στα 117,00 εδώ:Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv. by: Wunderlich - MotoRAID περιπου και ειδικά γι' αυτό το σ/κ έχει 1200 GS weekend με έκπτωση 10% οπότε θα τα πάρεις 105,00 μεχρι κια σήμερα. Εγω πάντως τα παρήγγειλα.

vpentza 07-02-2010 23:57

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
κάνουν πολύ καλή δουλειά με τα νερά και τις λάσπες, θα τα αφαιρέσω την άνοιξη μόνο και μόνο επειδή δεν είμαι σίγουρος για τις υψηλότερες θερμοκρασίες που θα αντιμετωπίζουν οι κύλινδροι...

Alfa7 08-02-2010 10:44

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Σπάζουν και μάλιστα, όπως πολύ σωστά είπαν, είναι άκρως επικίνδυνα (τα'χω δει κομάτια σε πεσμένη μοτό).
Αν θες με μια μικρή μετατροπή μπορείς να βάλεις από R1100-1150GS που είναι από χοντρό λάστιχο με μια μικρή ενίσχυση (Touratech), δεν εγκυμονούν κινδύνους σε περίπτωση πτώσης και κάνουν πολύ καλή δουλειά, (τα χω βάλει πολύ καιρό τωρα και είναι μια χαρά...).

evanslam 08-02-2010 20:55

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Alfa7 ( 123812)
Σπάζουν και μάλιστα, όπως πολύ σωστά είπαν, είναι άκρως επικίνδυνα (τα'χω δει κομάτια σε πεσμένη μοτό).
Αν θες με μια μικρή μετατροπή μπορείς να βάλεις από R1100-1150GS που είναι από χοντρό λάστιχο με μια μικρή ενίσχυση (Touratech), δεν εγκυμονούν κινδύνους σε περίπτωση πτώσης και κάνουν πολύ καλή δουλειά, (τα χω βάλει πολύ καιρό τωρα και είναι μια χαρά...).

Γι αυτα της touratech μου είπαν πως κουνιούνται απο τις βάσεις τους κα κάνουν θόρυβο.

NIKOS PAPADOPOULOS 08-02-2010 21:07

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
παιδια ευχαριστω πολυ

Alfa7 09-02-2010 11:37

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Δεν καταλαβαίνω φίλε evanslam τι εννοούν "κουνιούνται από τις βασεις τους και κάνουν θόρυβο" γιατί είναι πολύ καλά στερεωμένα και μάλιστα από πίσω έχουν ένα λαμάκι που τα κρατάει στη θέση τους ακλόνητα.
Εν πάση περιπτώση δεν παρατήρησα τέτοιου είδους προβλήματα και τα φοράει η μοτό 4 χρόνια τωρα, χειμώνα-καλοκαίρι σε όλα τα ταξίδια της...
Ρίξε μια προσεχτική ματιά στο θέμα "Λασπωτηρας πίσω τροχού" όπου εχω αναρτήσει κάποιες άλλες φωτό που όμως φαίνονται και τα προστατευτικά ποδιών.

Carduelis 10-02-2010 01:37

Απάντηση: Διάφανα χαμηλά προστατευτικά ποδιών BMW R 1200 GS/Adv
 
Υπάρχει αυτή η λύση επίσης, από πλαστικό.
Προστατευτικά ποδιών απο νερά by: Wunderlich - MotoRAID


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:25.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!