GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φροντίδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=27)
-   -   ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=39624)

vaska 01-04-2013 05:45

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Εμείς στο μαγαζί που συχνά πυκνά πρέπει ν' αφαιρούμε αυτοκόλλητες ταμπέλες, χρησιμοποιούμε αυτό
DATA FLASH DF 1220 Label Removal Spray Remover - Σ... - Easy Buy World

αλλά υπάρχει και σε ρευστό όπως αυτό

πάρε κι ένα της weicon που είναι πιο γνωστή
WEICON Label Remover (Spray with Special Spatula).

Το μόνο σίγουρο είναι ότι με νερό δεν θα κάνεις τπτ. Ελπίζω να βοήθησα.

mpekas kostas 01-04-2013 10:13

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
ΠΑΙΔΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ.... :sm3::sm3::sm3: ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΗΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΔΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΡΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ.....ΤΟ ΕΤΡΙΨΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΥΣΣΑ :u60: ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΠΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ :u55:. ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΞΑΝΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΟΠΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΖΑNDESIRO AΠΛΩΣ ΟΧΙ ΣΕ CARBON (ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ :rolleyes:) ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΑΥΡΗ ΜΑΤ ΑΠΟΧΡΩΣΗ...ΙΔΩΜΕΝ. ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΕΣ :D:D:D

HAWK_46 01-04-2013 11:26

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Μην προσπαθείς με αιχμηρά αντικείμενα Κώστα!!
Προτείνω το:

http://durostick.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=473&lang=el&vmcchk=1&Itemid=473

Δοκίμασέ το, με προσοχή θα έλεγα εγώ σε βαμμένες επιφάνειες παρόλο που δεν λέει οτι είναι επιβλαβές.
Σε πλακάκι βγήκαν κόλλες 2 ετών, που δεν καταλάβαιναν τίποτα ακόμα και με νίτρο!! ;)

JohnGS1100 01-04-2013 14:04

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mpekas kostas ( 873063)
ΠΑΙΔΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ.... :sm3::sm3::sm3: ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΗΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ...................
.......................
ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΕΣ :D:D:D


Δοκίμασες να πιεις κεζάπ και μετά να κατουρήσεις ?
Εναλλακτικά συνίσταται 5-10 βότκες με 2-3 σφηνάκια ενδιάμεσα και μετά πατσάς χοντροκομένος ανάμικτος με διπλό σκόρδο και μπόλικο ξύδι (να το κ αυτό). Εγγυημένη επιτυχία! βασικά ούτε θα το βλεπεις μετά, θα είναι σα να μην υπάρχει :sm3: :sm3:..

Αν δεν αντέχεις το ποτό, ρίξε ένα καθαριστικό καρπυρατέρ, 5 ευρώ άστο 5 λεπτά και καθάρισες.. :re25:

mpekas kostas 01-04-2013 17:16

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 ( 873198)
Δοκίμασες να πιεις κεζάπ και μετά να κατουρήσεις ?
Εναλλακτικά συνίσταται 5-10 βότκες με 2-3 σφηνάκια ενδιάμεσα και μετά πατσάς χοντροκομένος ανάμικτος με διπλό σκόρδο και μπόλικο ξύδι (να το κ αυτό). Εγγυημένη επιτυχία! βασικά ούτε θα το βλεπεις μετά, θα είναι σα να μην υπάρχει :sm3: :sm3:..


ΕΛΑ ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΤΡΙΨΙΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ.....:lo19::lo19::lo19:

Epsime 03-04-2013 20:17

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mpekas kostas ( 873342)
ΕΛΑ ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΤΡΙΨΙΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ.....:lo19::lo19::lo19:


:sm3::sm3::lo19::lo19:
Μηπως ειναι ματιαγμενο? Δοκιμασες να το ξεματιασεις πριν το κατουρημα?

siraxanz 03-04-2013 23:20

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Βγήκε?

Πάνος 04-04-2013 14:23

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Αν δεν γίνει τίποτα δοκίμασε και τον εξορκισμό. Που ξέρεις...

mpekas kostas 05-04-2013 14:56

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΙΛΑΒΩ....ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΥΜΙΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ :lo19::lo19: ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ (ΠΡΙΝ 'Η ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ....ΕΔΩ ΘΕΛΕΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΤΟ ΘΕΜΑ...). ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΟ ΞΕΜΑΤΙΑΣΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ :sm7::sm7:

sakis f650gs 09-06-2013 01:39

Απάντηση: ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
 
Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω,ίδια τάπα ίδιο αυτοκόλλητο και ξεραμένο,δεν έφευγε με τίποτα δοκίμασα τα πάντα,όλα όσα αναφέρονται παραπάνω....στη τελική λόγο δουλειάς έχω διαβρωτικό σε πάστα,το άλειψα με ένα πινέλο το άφησα περίπου ένα λεπτό φούσκωσε το σκούπισα και εξαφανιζολ....και λίγο χοντρή αλοιφή από πάνω για να γίνει ομοιόμορφο από το σημαδάκι του αυτοκόλλητου και έτοιμο....
Το διαβρωτικό ΜΟΝΟ στο σημείο που είναι το αυτοκόλλητο.Πλιν τις μεταλλικής ανοξείδωτης και λαμαρινενιας επιφάνειας δε συνιστάται για κάπου αλλού,π.χ. σε πλαστικά,σε πλαστικά σε carbon σε πολυεστέρα και λοιπές επιφάνειες συνιστάται μόνο με προϋποθέσεις,π.χ.να προηγηθεί τρίψιμο,αστάρι-τρίψιμο,πλαστικοποιητής-τρίψιμο και σαν τέλος να βαφτεί.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:14.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!