GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44847)

jarhead 30-11-2013 23:41

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 978816)
Ε ρε δόξες η αγαπημένη μου διαδρομή! !!!!!! Μπράλε περίμενε μας: ))

R1200GlamorusSpecial


Kρατα λογια γιατι αυτοι ειναι ικανοι να βαλουν και διοδια εκει πανωΝεύραΝεύραΝεύρα

xenos 01-12-2013 01:23

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
ξεκαβαλίκεμα το μοτο-σηκωμα μπάρας-χαμόγελο κ γεια σας!!!!!!!

spy89 01-12-2013 01:33

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Πινακίδα στο σάκο και βίδωμα στον προορισμό ειναι η λύση!

gandreas 01-12-2013 10:56

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Εγω για να παω και να ρθω μετα τη Λαμία θα θελω 40€ διόδια που σημαίνει οτι πρέπει να δώσεις 2 μεροκαματα άσε και την βενζίνη, ποια είναι η λογική εδώ να μένουν ολοι στα σπίτια τους;

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

PACO 01-12-2013 11:11

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spy89 ( 979025)
Πινακίδα στο σάκο και βίδωμα στον προορισμό ειναι η λύση!

εδώ και πολύ καιρό. ......:ye02:

Al Bandy 01-12-2013 13:12

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PACO ( 979061)
εδώ και πολύ καιρό. ......:ye02:

Μπαααα! Γιατί να κάθεσαι να ξεβιδώνεις? Υπάρχει πιο απλή λύση: βάση πινακίδας που ανεβοκατεβαίνει με ντίζα από το τιμόνι. Την ανεβάζεις στα διόδια και την ξανακατεβάζεις αφού περάσεις. ;)

PACO 01-12-2013 13:33

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Ειχα σκουρα ζελατινα πανω απο τη πινακιδα.
δεν λεω καντε το διοτι υπαρχει και η κληση βαση νομου...
αλλα να πληρωνω μπομπολα και σια επειδη επεσε σε μια αλλη επιχειρηση του εκτος(mega)και το "κρατος" να τον επιδοτει και να του λεει αυξησε τα και οοοοτανννν παραδοσεις εθνικο δικτυο βλεπουμε(με τιμες στα σημερινα δεδομενα εξωπραγματικες)...ε τοτε οχι... ξερογκαζια και γεια,,,
και ιταλια που αναφερουν καποιοι ναι να πληρωσω πολυ παραπανω....αλλλαα εχω δρομους,παραδρομους ασφαλεια, ποιοτητα ασφαλτου και παρα πολλα αλλα που καθιστουν ενα σωστο ευρωπαικο οργανωμενο κρατος!!!

PACO 01-12-2013 13:34

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy ( 979100)
Μπαααα! Γιατί να κάθεσαι να ξεβιδώνεις? Υπάρχει πιο απλή λύση: βάση πινακίδας που ανεβοκατεβαίνει με ντίζα από το τιμόνι. Την ανεβάζεις στα διόδια και την ξανακατεβάζεις αφού περάσεις. ;)

την εχω δει και ειναι ακριβη:rolleyes:

aeriko 01-12-2013 14:01

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Εχω δεί κουρτινάκι μαύρο που κατεβαίνει και σκεπάζει τον αριθμό κυκλοφορίας. Λειτουργεί με διακόπτη από το τιμόνι.

intruder 01-12-2013 14:29

Απάντηση: αυξησεις στα διοδια-το χουν χασει
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS ( 978981)
Eυτυχως αυτο δεν εχουν το δικαιωμα να το κανουν....Πρεπει υποχρεωτικα να υπαρχει εναλλακτικη διαδρομη για να πας οπουδηποτε ΧΩΡΙΣ διοδια...

ενα παραδειγμα που το δικαιωμα το χουν δεν το χουν,αυτοι το κανουν
εδω κ ενα χρονο κ παραπανω η δρομος μετσοβο-καλαμπακα (καταρα pass) ειναι νομικα κλειστος ,δηλαδη εχει το απαγορευτικο για διελευση σημα,κ ταμπελα οτι εαν μπεις στο δρομο ,ειναι με δικια σου ευθυνη(λες κ για τις ζημιες κ τα ατυχυματα που προκληθεικαν απο κακοτεχνιες των δρομων τις ανελαβε ποτε το κρατος).εγω που τον περναω σε μερικα σημεια ειναι παρα πολυ χαλια κ επικυνδυνα απο καθιζισεις.

η μονη εναλακτηκη λυση ειναι η εγνατια οδος με τα διοδια πριν την εξοδο του ανηλιου.αρα θες δεν θες ,με το ζορι διοδια:u60::u57:


περα απο αυτο εαν γεμισει ο ''παλιος ''δρομος κινηση ,πολυ λυπαμαι οτι θα εχουμε κ ατυχηματα λογω της κινησης που ενας τετοιος παλιος δρομος δεν μπορει να ανταπεξελθει.
φανταστητε νταλικες,datsun,κ καθε λογης οχημα συντυρημενα ή οχι ,ολα μαζι απο επαρχιακο στενο γλυστερο δρομο.καταστασεις πολλα χρονια πριν με 4πλασια+ οχηματα:hmmm:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:56.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!