GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=6407)

boxerakias57 20-10-2009 11:44

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
εμφανιστηκαν ξανα τα μπλοκακια και οι γερανοι .Εχουν καταγραψει ολα τα μηχανακια που ειναι στο πεζοδρομιο . ενα 1150gs εχει 4 κλησεις .Ελεος Νεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 20-10-2009 11:50

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από boxerakias57 ( 83206)
εμφανιστηκαν ξανα τα μπλοκακια και οι γερανοι .Εχουν καταγραψει ολα τα μηχανακια που ειναι στο πεζοδρομιο . ενα 1150gs εχει 4 κλησεις .Ελεος Νεύρα




Thanks Φαίδων,

θα προσέχουμε .... ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 20-10-2009 11:51

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Άλλωστε,

εμείς ΠΟΤΕ δεν παρκάραμε παράνομα ....:rolleyes:

GeorgeP 20-10-2009 12:11

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 83210)
Γνωστό και αναμενόμενο το πράγμα! Τώρα που τέλειωσαν οι εκλογές αποφάσισαν πως πρέπει να γεμίσουν τα ταμεία και άρχισαν με τον εύκολο τρόπο: άρμεγμα του ΙΧ και της μοτοσυκλετας Νεύρα

Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Σημ. Μην παρεξηγησεις το προς εσενα ποστ μου, αφορμη ηταν το ποστ σου και απευθυνομαι σε ολους μας!!!

boxerakias57 20-10-2009 13:46

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
εχεις απολυτο δικοιο η Αθηνα πρεπει να γινη ανθρωπινη

GeorgeP 20-10-2009 14:01

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από portman ( 83239)
ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΟΘ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΛΛΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.. ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.. ΕΙΜΑΙ 34 Κ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΣΕ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ !!! ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο "ΜΑΓΚΑΣ" ΠΑΤΕΡΑΣ (ΠΟΘ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ, 'Η ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΔΗΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΕΞΩ ΣΑΝ ΚΡΕΜΑΣΤΡΑ) ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑ "ΑΝΤΕ ΓΑΜ.." ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΜΕ.. ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ..

ΟΧΙ, ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ!!!!!!! Αν θελουν να περπατησουν στον δρόμο μεγεια τους και χαρά τους!!(πρωτα κοιταξε όμως αν ΜΠΟΡΟΥΝ να περπατησουν στο πεζοδρόμιο). ΕΓΩ όμως που, ΘΕΛΩ, και ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, που ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ, που ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΑΠΑΙΤΩ τα λιγα πεζοδρομια, οι λιγοι πεζοδρομοι και πλατειες να ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδεια απο καθε ειδους τροχοφόρο, και σε αυτα περιλαμβανονται ΚΑΙ οι μοτοσυκλέτες!!!! Δεν με νοιαζει που θα την παρκαρετε/ω, 50 στενα και 18 τετραγωνα μακρυτερα.......δεν με νοιαζει!!!!
''Ειμαι αναπηρος σε αναπηρικο καροτσάκι και ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ μπορω να κυκλοφορησω ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ διότι υπάρχετε ΕΣΕΙΣ (ο εαυτος μου δεν εξαιρειται) που ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΕ!!!!!!!''
Μεχρι λοιπόν να φτιαξουμε ως ανθρωποι θα επικροτω καθε προσπαθεια αποτροπης της οποιαδηποτε αρχης ειτε αυτο λεγεται κληση, ειτε αφαιρεση πινακιδων!!! Κι ας ειμαι κι εγω ενας απο εσας!!!!! Δυστυχως ο Ελλην μονον ετσι μαθαινει!!!!

GeorgeP 20-10-2009 14:19

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από portman ( 83248)
ΕΝΑ ΣΚΕΨΟΥ.. ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ.. ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ.. (ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΕΣΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ΄'Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΑΜΑΞΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ) ΦΙΛΙΚΑ..

Δεν εξηρα τον εαυτον μου οσον αφορα την μοτοσυκλετα!!! Το αντιθετο μάλιστα!!!!Διαβασε τα ποστς μου προσεκτικά!!!
Το αυτοκινητο δεν το χρησιμοποιω τακτικα, οταν το κανω δεν παρκαρω ΠΟΤΕ σε γωνιες και διαβασεις πεζων ¨η ράμπες αναπηρων, ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!! Για τους φίλους μου δεν ξερω!!!

syan 20-10-2009 14:25

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 83246)
ΟΧΙ, ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ!!!!!!! Αν θελουν να περπατησουν στον δρόμο μεγεια τους και χαρά τους!!(πρωτα κοιταξε όμως αν ΜΠΟΡΟΥΝ να περπατησουν στο πεζοδρόμιο). ΕΓΩ όμως που, ΘΕΛΩ, και ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, που ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ, που ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΑΠΑΙΤΩ τα λιγα πεζοδρομια, οι λιγοι πεζοδρομοι και πλατειες να ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδεια απο καθε ειδους τροχοφόρο, και σε αυτα περιλαμβανονται ΚΑΙ οι μοτοσυκλέτες!!!! Δεν με νοιαζει που θα την παρκαρετε/ω, 50 στενα και 18 τετραγωνα μακρυτερα.......δεν με νοιαζει!!!!
''Ειμαι αναπηρος σε αναπηρικο καροτσάκι και ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ μπορω να κυκλοφορησω ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ διότι υπάρχετε ΕΣΕΙΣ (ο εαυτος μου δεν εξαιρειται) που ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΕ!!!!!!!''
Μεχρι λοιπόν να φτιαξουμε ως ανθρωποι θα επικροτω καθε προσπαθεια αποτροπης της οποιαδηποτε αρχης ειτε αυτο λεγεται κληση, ειτε αφαιρεση πινακιδων!!! Κι ας ειμαι κι εγω ενας απο εσας!!!!! Δυστυχως ο Ελλην μονον ετσι μαθαινει!!!!

Συμφωνώ απολύτως!!

gsmaniac 20-10-2009 14:28

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από syan ( 83254)
Συμφωνώ απολύτως!!

και εγω θα ηθελα να διαφωνησω..............αλλα δεν γινεται,δυστυχως δεν εχουμε παιδεια γενικα:hmmm::hmmm::hmmm:

Arkas 20-10-2009 14:34

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 
Πάντως και χθες δεν είχαμε παιδεία και οπωσδήποτε δεν θα την αποκτήσουμε σήμερα μετά από μία ή πολλές κλήσεις της δημοτικής ή της τροχαίας.
Κατεβαίνω καθημερινά στο κέντρο και παρκάρω το scooter πάντα στο δρόμο και ποτέ στον πεζόδρομο που είναι η δουλειά μου.
Ξέρετε όμως πώς έχουν καταντήσει οι πεζόδρομοι; Πάρκιν για αυτοκίνητα και μοτό. Και εάν τους πεις και μια κουβέντα, η γνωστή απάντηση: "φεύγω σε 5 λεπτά"!!!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:47.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!