GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Μας πηρανε χαμπαρι! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26446)

emix 07-12-2011 20:12

Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Λοιπον,ακουστε τι μου ετυχε σημερα.Μπηκα σ ενα μαγαζι να δοκιμασω ενα κρανος.Ετσι απο περιεργεια.Ενα αραι.Ο τυπος στο μαγαζι μου εδωσε να δοκιμασω ενα δειγμα για να το δω και μετα τι μου ειπε:Οτι το μεγεθος θα το δουμε με την αγορα του κρανους!!!

Τι εγινε ρε παιδια; Μας πηραν χαμπαρι οτι πλεον παμε στα μαγαζια,δοκιμαζουμε τα κρανη και μετα τα παραγγελνουμε απ εξω;
Εγω παντως το θεωρω απαραδεκτο και δεν θα ξαναπαω σ αυτον.Μπορει να εχουν δικιο κι αυτοι αλλα οφελουν να σου δινουν να δοκιμασεις το κρανος που θες να παρεις

gsmaniac 07-12-2011 20:15

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
θα του εχουν σπασει σπασει τα νευρα.....:D
απο τα ατομα που μπαινουν και δοκιμαζουν....μονο;)

CPretenteriS 07-12-2011 20:19

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 538007)
θα του εχουν σπασει σπασει τα νευρα.....:D
απο τα ατομα που μπαινουν και δοκιμαζουν....μονο;)

Να κατεβάσει λοιπόν τις τιμές του για να του περάσουν τα νεύρα!!! ;)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

gepol 07-12-2011 20:20

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Ετσι, θα κλείσει κάποια στιγμή, και θα του φταίει η κρίση.....

gsmaniac 07-12-2011 20:22

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 538010)
Να κατεβάσει λοιπόν τις τιμές του για να του περάσουν τα νεύρα!!! ;)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


μεγαλη κουβεντα......:cool:
αλλα φανταζεσαι να μπαινουν στο μαγαζι καθε μερα 10 -15 ατομα,να δοκιμαζουν ρολογια και να μην αγοραζει κανεις?????;)

GeorgeP 07-12-2011 20:23

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
δλδ δεν καταλαβα......, λες στον πωλητη....αυτο το κρανος θα αγορασω κυριε διοτι μου αρεσει φατσικα το πληρωνεις και μετα ψαχνετε να βρειτε νουμερο? ΟΚ, αλλα πολλες φορες το κρανος ακομα κι αν ειναι στο νουμερο του κεφαλιου δεν ''καθεται'' ευχαριστα σε αυτο το κεφαλι......βρισκει η μυτη (η δικια μου π.χ.) στο σαγονι του κρανου ¨η στην ζελατινα...τοτε τι γινεται? Υποχρεουσαι να παρεις κατι αλλο σε αλλη μαρκα? κι αν δεν θελεις τι γινεται???

Καλα κανεις και δεν ξαναπας!!!!

Τι θα πει ''τα παραγγελνουμε απ'εξω?'' Ας χαμηλωσουν τις τιμες τους να τα αγοραζουμε απο μεσα!! Και μην μου πει κανεις οτι η ιντερνετικη αγορα δεν εχει υπαλληλους και νοικια διοτι αυτος εδω εχει και μαγαζι και υπαλληλους και νοικια πιθανον και οι διαφορες του ειναι τεραστιες με τους εδω αντιπροσωπους.

xurxes 07-12-2011 21:16

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Φτάσαμε να πληρώνουμε την φέτα Δωδωνη 10,50€ ενώ στην Γερμανια να κοστίζει 5,30€...

Θα φάει τα μούτρα του κι αυτός όπως όλο το σύστημα...!!:o

Μετά τις Γιορτές, που θα κλείσουν άλλοι τόσοι...ας τα βάλει όλα στο κ@λο του...:p

κμβ 07-12-2011 21:37

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Γραφω μονο και μονο απο πεοσφατη εμπειρια, γιαρι ολες οι αποψεις ειναι σωστες.
Εψαχνα για κρανος και αφου πολυ ομορφα ενημερωθηκα απο το forum τι πρεπει να προσεξω επισκεπτηκα 3 καταστηματα με σκοπο να βρω το νουμερο μου και να παραγγειλω απο το internet.
Αφου βρηκα τελικα κρανος και νουμερο βρεθηκα μπροστα σε μια εκπληξη.
Το κρανος απο το internet ( δεν αναφερω ονοματα για να μην διαφημισω καποιον και παρεξηγηθω) κοστιζε 15€ πιο πανω απ'οτι στην Ελλαδαρα μας(μαζι με ολα τα εξοδα)!!!
Απιστευτω ειπα και συνεχισα να ψαχνω για 10μερες ακομα μεχρι που πηγα στο τυπο και του ειπα. Καλυτερη τιμουλα μπορουμε να κανουμε?
Τελικα το αγορασα 40€ φθηνοτερα απ'οτι θα μου ερχοτανε απο το νετ!!!
:hmmm::hmmm:

κμβ 07-12-2011 21:40

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Αν και πιστευω η συγκεκριμενη περιπτωση ειναι η εξαιρεση!!!
Πολυ καλο ψαξιμο χρειαζεται γιατι τα λεφτα δεν μας τα χαριζει κανεις!!:)

emix 07-12-2011 22:17

Απάντηση: Μας πηρανε χαμπαρι!
 
Επεηδη αναφερατε τιμη να πω οτι το κρανος που τον ρωτησα (arai tour x3) το ειχε προσφορα στα 450€.Αυτο το κρανος πριν λιγο καιρο εκανε κοντα στα 500+€.Καλη προσφορα ηταν,αλλα και μονο που δεν μ αφησε να το δοκιμασω ειναι σιγουρο οτι αν το παιρνα δεν θα το αγοραζα απ αυτον.Τι παει να πει με την αγορα;Θα μ αναγκασεις δηλαδη να το παρω αν μου μετρησεις το νουμερο,το φορεσω μετα,αλλα για καποιον λογο δεν το παρω μετα;
Απαραδεκτα πραγματα


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:54.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!