GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνολογία (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Αποκωδικοποιητής mpeg4 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=27661)

angpass 16-01-2012 22:29

Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Καλησπέρα,

Επειδή σε λίγες ημέρες θα έρθουν στην Πάτρα τα ψηφιακά κανάλια έχει κάποιος να προτείνει από περιοχή που "τρέχουν" ήδη τα ψηφιακά, κάποιον δέκτη ?
Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει καλή απόδοση σε εικόνα, καλό χειριστήριο γρήγορο zapping και έξοδο hdmi.

επίσης αν κάποιος έχει δέκτη που να είναι και media player και να μπορεί να κάνει downmix σε ac3 και ακόμη καλύτερα και σε dts θα ήθελα την άποψη του.

έχω καταλήξει σε 2 μοντέλα (χωρίς βέβαια να πληρούν όλα τα ζητούμενα) αλλά είναι σε έλλειψη και οι 2 (crypto 250mp & Crystal Audio cdvb-hd)

ευχαριστώ

Capitain 17-01-2012 00:54

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από angpass ( 574252)
Καλησπέρα,

Επειδή σε λίγες ημέρες θα έρθουν στην Πάτρα τα ψηφιακά κανάλια έχει κάποιος να προτείνει από περιοχή που "τρέχουν" ήδη τα ψηφιακά, κάποιον δέκτη ?
Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει καλή απόδοση σε εικόνα, καλό χειριστήριο γρήγορο zapping και έξοδο hdmi.

επίσης αν κάποιος έχει δέκτη που να είναι και media player και να μπορεί να κάνει downmix σε ac3 και ακόμη καλύτερα και σε dts θα ήθελα την άποψη του.

έχω καταλήξει σε 2 μοντέλα (χωρίς βέβαια να πληρούν όλα τα ζητούμενα) αλλά είναι σε έλλειψη και οι 2 (crypto 250mp & Crystal Audio cdvb-hd)

ευχαριστώ

Σε βλέπω ορεξάτο για απαιτήσεις, απλά ακόμα ανώριμο... Στείλε πμ να σου πω λύσεις..... μην περιμένεις άδικα... Και όλα αυτά στα λέω επειδή είσαι συμφορουμίτης....:D

rorn 17-01-2012 12:06

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Capitain ( 574449)
Σε βλέπω ορεξάτο για απαιτήσεις, απλά ακόμα ανώριμο... Στείλε πμ να σου πω λύσεις..... μην περιμένεις άδικα... Και όλα αυτά στα λέω επειδή είσαι συμφορουμίτης....:D

Θα με ενδιέφερε και εμένα μια πιο οικονομική λύση:o

ARGI 17-01-2012 12:06

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Eγώ φίλε, έχω στο σπίτι και το 250 και το 40 της Crypto.
Και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Ιδιαίτερα το 250, κάνει παπάδες!!
;););)

rorn 17-01-2012 12:20

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ARGI ( 574785)
Ιδιαίτερα το 250, κάνει παπάδες!!

;););)

Μπορείς να μας βοηθήσεις με κάποιες λεπτομέρειες;;;;:confused::confused::confused:

ARGI 17-01-2012 14:06

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από rorn ( 574795)
Μπορείς να μας βοηθήσεις με κάποιες λεπτομέρειες;;;;:confused::confused::confused:


rorn 17-01-2012 15:03

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ARGI ( 574884)


Σε ευχαριστώ, αλλά επειδή σε βλέπω ψαγμένο να μου πεις(ίσως ενδιαφέρει και άλλα παιδιά) τι πρέπει να προσέξουμε, ποιές λειτουργίες θα ήταν χρήσιμες κ.λ.π.
Καμιά φορά στα ηλεκτρονικά, υπάρχουν λειτουργίες που είναι πολύ χρήσιμες, αλλά δεν τις γνωρίζουμε για να τις ψάξουμε η να τις αξιοποιήσουμε.:(:(:(

angpass 17-01-2012 18:14

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ARGI ( 574785)
Eγώ φίλε, έχω στο σπίτι και το 250 και το 40 της Crypto.
Και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Ιδιαίτερα το 250, κάνει παπάδες!!
;););)

Αργύρη δεν τον βρίσκω πουθενά τον 250 και δεν ξέρει ούτε η crypto αν θα έχει και πότε.
Υπάρχει περίπτωση να βρούμε τουλάχιστον 1 κομμάτι ?

ARGI 17-01-2012 20:53

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Δυστηχώς, είχα αρκετά κομμάτια από αυτά και από άλλα μοντέλα,
αλλά φύγανε όλα!!
Μόνο στο καταστήματα Μultirama, Γερμανός δλδ σε αλυσίδες εάν έχουν στοκ.
;);)

ARGI 17-01-2012 21:00

Απάντηση: Αποκωδικοποιητής mpeg4
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από rorn ( 574926)
Σε ευχαριστώ, αλλά επειδή σε βλέπω ψαγμένο να μου πεις(ίσως ενδιαφέρει και άλλα παιδιά) τι πρέπει να προσέξουμε, ποιές λειτουργίες θα ήταν χρήσιμες κ.λ.π.
Καμιά φορά στα ηλεκτρονικά, υπάρχουν λειτουργίες που είναι πολύ χρήσιμες, αλλά δεν τις γνωρίζουμε για να τις ψάξουμε η να τις αξιοποιήσουμε.:(:(:(

Το μόνο χαζό που έχει αυτό το μοντέλο, νομίζω, ότι όταν κάνεις εγγραφή, δημιουργεί αρχείο .TSV,
ενώ τα υπολοίπα δημιοργούν, mpeg ή AVI.

Αλλο ένα χαζό που διαπίστωσα σε όλα τα μοντέλα, είναι ότι ενώ βλέπεις,
π.χ την αγαπημένη σου BMW να οργώνει ένα χωράφι (!!:D:D),
δεν μπορείς να κάνεις PAUSE, και να δείς ψηφιακό κανάλι!!
Σταματάς την μία λειτουργία και πας στην άλλη...:(
Κάτι άλλο δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή...
;););)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:51.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!