GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εκδρομές εντός Ελλάδος (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα) (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44489)

argonaftis 12-11-2013 15:06

Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Το περασμένο πα-σα επισκέφτηκα την ορεινή Ναυπακτία ,Συγκεκριμένα την άνω χωρά η οποία είναι πολύ διαφημιζόμενη περιοχή και παίζει πολύ αυτό το διάστημα.. αυτή είναι η αλήθεια. Όμως φτάνοντας παρασκευή μεσημέρι έψαξα να βρω κάτι να φάω.. Θέλω να σας πω δεν υπήρχε άνθρωπος στο μέρος όλα ήταν κλειστά μόνο ένα παρακμιακό καφενείο στο οποίο αναγκαστικά να φάω ένα απαίσιο φαί το οποίο μάλλον από τι κατάλαβα η κύρια το έφερε από το σπίτι της .Η κατάσταση ήταν για γέλια .Για να βρεις βενζινάδικο έπρεπε να γυρίσεις στην Ναύπακτο 70km.Για το βραδύ δεν το συζητάω. Έτσι αναγκαστικά Σαββάτο να φύγω Θέλω να πω ότι πρέπει να ενημερώνουμε σωστά το forum για κάπια σημεία που θα επισκεφτούμε..

Arkas 12-11-2013 15:30

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Περίεργα πράγματα ... :confused:

kokkinos1 12-11-2013 15:35

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
το μπακάλικο του χωρίου ειναι και βενζινάδικο που δίνει την βενζίνα χύμα στο μπιτόνι και είναι ανοιχτό και Κυριακές ,τώρα, για ύπνο εμείς βρήκαμε εύκολα και από κάτω είχε και ταβέρνα βέβαια είχαμε πάει αρχές μαιου αλλά και παλι κόσμο δεν είχε αλλά μας αποζημίωσε το τοπίο :ye02:

AKIS_21 12-11-2013 17:13

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kokkinos1 ( 972394)
το μπακάλικο του χωρίου ειναι και βενζινάδικο που δίνει την βενζίνα χύμα στο μπιτόνι και είναι ανοιχτό και Κυριακές ,τώρα, για ύπνο εμείς βρήκαμε εύκολα και από κάτω είχε και ταβέρνα βέβαια είχαμε πάει αρχές μαιου αλλά και παλι κόσμο δεν είχε αλλά μας αποζημίωσε το τοπίο :ye02:

Τι μου θύμισες τωρα μογγολια :lo20:

argonaftis 12-11-2013 18:45

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Το τοπιο ειναι ονειρικο..

GeorgeP 12-11-2013 18:58

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από argonaftis ( 972384)
Το περασμένο πα-σα επισκέφτηκα την ορεινή Ναυπακτία ,Συγκεκριμένα την άνω χωρά η οποία είναι πολύ διαφημιζόμενη περιοχή και παίζει πολύ αυτό το διάστημα.. αυτή είναι η αλήθεια. Όμως φτάνοντας παρασκευή μεσημέρι έψαξα να βρω κάτι να φάω.. Θέλω να σας πω δεν υπήρχε άνθρωπος στο μέρος όλα ήταν κλειστά μόνο ένα παρακμιακό καφενείο στο οποίο αναγκαστικά να φάω ένα απαίσιο φαί το οποίο μάλλον από τι κατάλαβα η κύρια το έφερε από το σπίτι της .Η κατάσταση ήταν για γέλια .Για να βρεις βενζινάδικο έπρεπε να γυρίσεις στην Ναύπακτο 70km.Για το βραδύ δεν το συζητάω. Έτσι αναγκαστικά Σαββάτο να φύγω Θέλω να πω ότι πρέπει να ενημερώνουμε σωστά το forum για κάπια σημεία που θα επισκεφτούμε..

Το ''Crystal Hotel'' ηταν κλειστο? Ειναι αυτο το μεγαλο πριν μπεις στο χωριο της Ανω χωρας.......εχει ωραιο εστιατοριο και ωραια δωματια....δεν μπορει κατι δεν θα προσεξες.

mAthosalas 12-11-2013 19:31

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 972501)
Το ''Crystal Hotel'' ηταν κλειστο? Ειναι αυτο το μεγαλο πριν μπεις στο χωριο της Ανω χωρας.......εχει ωραιο εστιατοριο και ωραια δωματια....δεν μπορει κατι δεν θα προσεξες.

Κι εχει κι αλλα...και ξενοδοχεια(οπως το "Πετρινα")και πολυ καλες ταβερνες(οπως στο τελειωμα της ευθειας στα αριστερα επι του δρομου,κοκκινο κρασι χυμα καλο και φαγητο σπεσιαλ...).Μηπως κι εγω λεω κατι δεν προσεξε ή οι ντοπιοι δεν τον ενημερωσαν σωστα...
Οτι ειναι επαρχια και αμφανιζει μια κατασταση "χυμα και αραχτά"οκ συμβαινει αλλά δεν μπορει ρε γμτ τιποτα να μη βρεθηκε!!!Μου κανει εντυπωση γιατι οσες φορες κι αν εχω παει ΠΑΝΤΑ βρεθηκε ακρη και σε καταλυμα στο ξαφνικο αλλά και σε φαγητο.Τι να πω;Να εχει αλλαξει τοσο πολυ;.....:hmmm:

pngts 12-11-2013 20:28

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
...ακριβως απεναντι (λιγα χλμ) ειναι η κατω Χωρα, στον Ξενιο εχει σουπερ φαϊ και σπιτικα
γλυκα, ειναι το συγκροτημα με τα ξυλινα σπιτακια...
αυτο με την βενζινη ειναι προβλημα, αλλα και εγω αυτο ξερω, υπαρχουν μπετονια σε
καποιο μαγαζι στην ανω Χωρα...

Carduelis 12-11-2013 22:24

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Άμα ήταν όλα ρόδινα και εύκολα εκεί πάνω δεν θα είχε τη μαγεία του το πράγμα! ;)

spyrakos35 13-11-2013 11:57

Απάντηση: Ορεινη Ναυπακτια(ανω χωρα)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pngts ( 972559)
...ακριβως απεναντι (λιγα χλμ) ειναι η κατω Χωρα, στον Ξενιο εχει σουπερ φαϊ και σπιτικα
γλυκα, ειναι το συγκροτημα με τα ξυλινα σπιτακια.....

μόνο που αν ρωτήσεις ανωχωριανό θα σου πει να μην πας καθόλου από κάτω χώρα.....

μας συνέβει πριν κανα δίμηνο.....

:sm7:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:08.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!