GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ποδήλατο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Ποδήλατο Service!!!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=25726)

Akyla 15-11-2011 16:17

Ποδήλατο Service!!!!
 
Ψάχνοντας την αποθήκη στα πλαίσια του καθαρίσματος που ανέφερα σε άλλο thread βρήκα και ένα ποδήλατο… ούτε εγώ θυμάμαι από πότε είναι, Mountain του 97-99, ε λίγο αυτό λίγο ότι χρειάζομαι γυμναστική, λίγο ότι θέλει ο σκύλος τρέξιμο, είπα να το φτιάξω, φυσικά θα το φτιάξω μόνος μου, λύσιμο, τρίψιμο, βάψιμο….
Έχει κανείς τίποτα συμβουλές τι πρέπει να προσέξω κλπ????
Βαφές ?
Τι λαστιχάκια να βάλω για street use?
Αλυσίδες?
Γρανάζια κλπ

Κάθε πληροφορία δεκτή!!!!!

kostas_366 15-11-2011 17:36

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Υπάρχει ο άνθρωπό σου εδώ, για τα ποδήλατα.
Προχθές έπινες και δίπλα του καφέ :)

Akyla 15-11-2011 17:43

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 518722)
Υπάρχει ο άνθρωπό σου εδώ, για τα ποδήλατα.
Προχθές έπινες και δίπλα του καφέ :)

Θα πιώ και αύριο????

SenseiG 15-11-2011 18:28

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Akyla ( 518728)
Θα πιώ και αύριο????


Βρες ενα Μανιακο και ρωτα.....:p

Πάνος 15-11-2011 19:41

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Κατ' αρχήν, πριν κάνεις οτιδήποτε να δεις αν ο σκελετός σου είναι αρκετά καλός, ώστε να επενδύσεις ανάλογα επάνω του. Αν είναι ατσάλινος ή αλουμινένιος είναι κριτήριο που θα σε οδηγήσει. Αν είναι κάτι που αξίζει τον κόπο μπορείς σιγά σιγά να τον βάψεις, να τον αναβαθμίσεις, να βάλεις καλό πιρούνι, φρένα, κτλ.
Αν αντίθετα είναι κάτι μέτριο δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου να ασχοληθείς παραπάνω από ένα σέρβις για να επαναφέρεις τα φρένα, τις ταχύτητες και φυσικά λάστιχα και σαμπρέλες. Ολα αυτά αν τα κάνεις σε ένα μαγαζί στην πλατεία Ιπποδαμείας (Κασιμάτης, Γκατσούλης) λογικά δεν θα κοστίσουν πάνω από 50-60€. Αν πάρεις τα υλικά και το κάνεις μόνος σου γύρω στα 30-40€. Βάλε καμιά φωτογραφία να το δούμε, ή αφού είσαι και Πειραιά ίσως κανονίζαμε να τα πούμε από κοντά και να σε βοηθήσω όσο μπορώ στο σέρβις. ;)

Akyla 15-11-2011 21:35

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spacemail66 ( 518819)
Κατ' αρχήν, πριν κάνεις οτιδήποτε να δεις αν ο σκελετός σου είναι αρκετά καλός, ώστε να επενδύσεις ανάλογα επάνω του. Αν είναι ατσάλινος ή αλουμινένιος είναι κριτήριο που θα σε οδηγήσει. Αν είναι κάτι που αξίζει τον κόπο μπορείς σιγά σιγά να τον βάψεις, να τον αναβαθμίσεις, να βάλεις καλό πιρούνι, φρένα, κτλ.
Αν αντίθετα είναι κάτι μέτριο δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου να ασχοληθείς παραπάνω από ένα σέρβις για να επαναφέρεις τα φρένα, τις ταχύτητες και φυσικά λάστιχα και σαμπρέλες. Ολα αυτά αν τα κάνεις σε ένα μαγαζί στην πλατεία Ιπποδαμείας (Κασιμάτης, Γκατσούλης) λογικά δεν θα κοστίσουν πάνω από 50-60€. Αν πάρεις τα υλικά και το κάνεις μόνος σου γύρω στα 30-40€. Βάλε καμιά φωτογραφία να το δούμε, ή αφού είσαι και Πειραιά ίσως κανονίζαμε να τα πούμε από κοντά και να σε βοηθήσω όσο μπορώ στο σέρβις. ;)

Οκ....Θα βγάλω φωτό την Πέμπτη που θα βρεθώ στην αποθήκη για να κάνουμε μια εκτίμηση και να καταστρώσουμε σχέδιο δράσης :rolleyes:

Ευχαριστώ!!!

batri 15-11-2011 21:48

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Akyla ( 518936)
Οκ....Θα βγάλω φωτό την Πέμπτη που θα βρεθώ στην αποθήκη για να κάνουμε μια εκτίμηση και να καταστρώσουμε σχέδιο δράσης :rolleyes:

Ευχαριστώ!!!


Αν είναι λεπτομερείς οι φωτό σου, θα δώσουμε όλοι από ένα χεράκι;););)

Akyla 15-11-2011 22:04

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Αν καταλήξουμε ότι αξίζει να φτιαχτεί θέλω και ένα αυτοκόλλητο S1000RR από τον Ευτύχη :P

siraxanz 16-11-2011 00:21

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Akyla ( 518972)
Αν καταλήξουμε ότι αξίζει να φτιαχτεί θέλω και ένα αυτοκόλλητο S1000RR από τον Ευτύχη :P


καλη επιτυχια,

αλλά αυτο με το στικερ:sm7:

VARAKO 16-11-2011 01:25

Απάντηση: Ποδήλατο Service!!!!
 
Περιμένουμε τις φωτογραφίες:)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:22.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!