GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος . (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=28069)

vasilisGS 29-01-2012 00:48

Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Καλησπέρα .Θα ήθελα να επισημάνω κάτι το οποίο έχω παρατηρήσει αρκετό καιρό.Μενω στην Ραφήνα και για να φτάσω περνάω απο Λ.Μαραθωνος .Οποτε βρέχει ή ο δρόμος έχει υγρασία αν πατησεις πάνω στις διαχωριστικές γραμμές γλιστράει λες και έχουν λάδια.Τοσο έντονο γλυστρημα δεν έχω δει πουθενά αλλού .Μπορειτε να μου πείτε αν κάποιος απο εδώ έχει διαπιστώσει το ίδιο ?Ευχαριστώ

siraxanz 29-01-2012 01:07

Απάντηση: Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Ελληνικη πραγματικοτητα...
τι λαστιχα φορας?

vpentza 29-01-2012 01:12

Απάντηση: Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Μην κανετε το λαθος να πατατε τις διαγραμισεις και τις διαβασεις πεζων οταν βρεχει....γλυστρανε σαν τον διαολο, παντου και οχι μονο στη Μαραθωνος....

vasilisGS 29-01-2012 01:17

Απάντηση: Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Pilot road 3 τώρα αλλα το ίδιο έχω παρατήρηση και με αλλα 5 είδη λάστιχα που φορούσαν.

yns 29-01-2012 01:24

Απάντηση: Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Είναι πανελλήνιο αυτό το φαινόμενο στις διαγραμμίσεις.. Δες το από την θετική του πλευρά: στην Κρήτη ούτε την άσφαλτο δεν πρέπει να πατάς όταν βρέχει... :D

griv_gs 29-01-2012 10:58

Απάντηση: Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vpentza ( 586850)
Μην κανετε το λαθος να πατατε τις διαγραμισεις και τις διαβασεις πεζων οταν βρεχει....γλυστρανε σαν τον διαολο, παντου και οχι μονο στη Μαραθωνος....

έτσι είναι.
Όχι μόνο στην Μαραθώνος.

CPretenteriS 29-01-2012 12:15

Το πρόβλημα είναι σε όλη την Ελλαδα για τον απλούστατο λόγω ότι τις βάφούνε με απλή μπογιά και όχι με αντιολισθητικό υλίκο όπως σε όλες τις πολιτισμένες χώρες....

Και δεν αναφερομαι στις κίτρινες μόνο... στο εξωτερικό και οι κιτρινες κ´ οι λευκες διαγραμίσεις/διαβάσεις περιέχουν αντιολοσθητικό υλικό...;)

Εντώ... Ελλάντα... :(


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

vpentza 29-01-2012 12:47

Απάντηση: Διαγραμμίσεις στην Λ.Μαραθωνος .
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 587108)
Το πρόβλημα είναι σε όλη την Ελλαδα για τον απλούστατο λόγω ότι τις βάφούνε με απλή μπογιά και όχι με αντιολισθητικό υλίκο όπως σε όλες τις πολιτισμένες χώρες....

Και δεν αναφερομαι στις κίτρινες μόνο... στο εξωτερικό και οι κιτρινες κ´ οι λευκες διαγραμίσεις/διαβάσεις περιέχουν αντιολοσθητικό υλικό...;)

Εντώ... Ελλάντα... :(


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


Να εισαι σιγουρος οτι τις εχουμε πληρωσει για να εχουν αντιολισθητικη επιστρωση αλλα......:cool:

CPretenteriS 29-01-2012 13:18

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vpentza ( 587164)
Να εισαι σιγουρος οτι τις εχουμε πληρωσει για να εχουν αντιολισθητικη επιστρωση αλλα......:cool:

Δεν μπήκα σε λεπτομέρειες κόστους για να μη φουντώσω Κυριακάτικα...

Βασικά είμαι σίγουρος ότι τις έχουμε πληρώσει για να έχουν 10πλή επίστρωση... :mad::mad::mad:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

bogart 29-01-2012 13:25

Στο Σύνταγμα απο τις στύλες μέχρι την Βουλή!!

Τσουλήθρα λέμε!!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:03.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!