GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Τι είδαμε σήμερα... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=4349)

gemara 28-07-2009 16:23

Τι είδαμε σήμερα...
 
Το μεσημεράκι.

- Κάγκουρας ετών 45-50 με T-shirt, ξεκράνωτος και τσιγαράκι μεταξύ μεσαίου και παράμεσου δακτύλου δεξιού χεριού κατέβαινε με 120-130 την Καβάλας με F800GS (ΟΗΤ 4xx) και συνέχιζε πλακωμένος μέσα στην κίνηση... Σίχαμα το θέαμα!

(Ομολογουμένως τον λυπήθηκα για την απερισκεψία του στην ηλικία αυτή, γιατί το να περνάς με τόσα χλμ ανάμεσα από σερνάμενες νταλίκες και ζαλισμένες γιαγιάκες από την κίνηση και τη ζέστη, ότι και να γίνει, άμα πουν ότι δεν σε είδαν, θα έχουν δίκιο... Ελάχιστα εκατοστά είναι να "παίξει" κάποιο τιμόνι και είσαι χαμένος.)

- Σε άλλο φανάρι πιο κάτω, 9 μηχανόβιοι και οι 9 με κράνος!:)

Αυτοί οι 9, έστω και αν οι περισσότεροι ήταν με παπάκια, είναι "μηχανόβιοι". Ο κάγκουρας, ευτυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία των μοτοσυκλετιστών, μηχανόβιων και οτιδήποτε "μότο" γενικώς...


Αν θέλετε, γράψτε διάφορα καθημερινά θεάματα που συναντάτε στους δρόμους, είτε είναι ωραία προς μίμηση και θαυμασμό, είτε είναι άσχημα προς αποφυγή...:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 28-07-2009 16:33

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
...κάγκουρας με τα όλα του .....:(

NLS 28-07-2009 16:40

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
εγώ ήδη τα γράφω αυτά

Kwstas_kef 28-07-2009 16:41

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 52575)
Το μεσημεράκι.

- Κάγκουρας ετών 45-50 με T-shirt, ξεκράνωτος και τσιγαράκι μεταξύ μεσαίου και παράμεσου δακτύλου δεξιού χεριού κατέβαινε με 120-130 την Καβάλας με F800GS (ΟΗΤ 4xx) και συνέχιζε πλακωμένος μέσα στην κίνηση... Σίχαμα το θέαμα!
.

Δεν ειμαι εγω δεν ημουν εγω αληθεια λεωωωωω....:sm7::sm7::sm7:
Εχουν καταντησει αηδια αληθεια σας λεω.
Μαλλι,γυαλι και παντελονι LEE και αν γινει κατι στραβο φταινε παντα οι αλλοι.:hmmm::hmmm:ΝεύραΝεύρα

Gazi 28-07-2009 16:51

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...........:hmmm::hmmm:ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΥΑΛΟ.....ΚΡΙΜΑ!!!!!

gemara 28-07-2009 17:07

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kwstas_kef ( 52583)
...
Μαλλι,γυαλι και παντελονι LEE και αν γινει κατι στραβο φταινε παντα οι αλλοι.:hmmm::hmmm:ΝεύραΝεύρα

Αυτό ακριβώς!

essel 28-07-2009 18:02

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
Οπως το λέτε ΣΙΧΑΜΑ το θέαμα.........

ΝεύραΝεύραΝεύρα

gsmaniac 28-07-2009 19:46

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 52575)
Το μεσημεράκι.

- Κάγκουρας ετών 45-50 με T-shirt, ξεκράνωτος και τσιγαράκι μεταξύ μεσαίου και παράμεσου δακτύλου δεξιού χεριού κατέβαινε με 120-130 την Καβάλας με F800GS (ΟΗΤ 4xx) και συνέχιζε πλακωμένος μέσα στην κίνηση... Σίχαμα το θέαμα!

(Ομολογουμένως τον λυπήθηκα για την απερισκεψία του στην ηλικία αυτή, γιατί το να περνάς με τόσα χλμ ανάμεσα από σερνάμενες νταλίκες και ζαλισμένες γιαγιάκες από την κίνηση και τη ζέστη, ότι και να γίνει, άμα πουν ότι δεν σε είδαν, θα έχουν δίκιο... Ελάχιστα εκατοστά είναι να "παίξει" κάποιο τιμόνι και είσαι χαμένος.)

- Σε άλλο φανάρι πιο κάτω, 9 μηχανόβιοι και οι 9 με κράνος!:)

Αυτοί οι 9, έστω και αν οι περισσότεροι ήταν με παπάκια, είναι "μηχανόβιοι". Ο κάγκουρας, ευτυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία των μοτοσυκλετιστών, μηχανόβιων και οτιδήποτε "μότο" γενικώς...


Αν θέλετε, γράψτε διάφορα καθημερινά θεάματα που συναντάτε στους δρόμους, είτε είναι ωραία προς μίμηση και θαυμασμό, είτε είναι άσχημα προς αποφυγή...:)

ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:sm7::sm7::sm7::sm7:

zitsos 28-07-2009 20:01

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
Εγω θα ελεγα ότι αν σας ποιανει εσας συχαμάρα που ζήτε στην αθήνα και τους βλέπετε κάθε μέρα φαντάσου να εισαι σε μέρος ξεκαρφωτο οπως εγω στο δήλεσι και να βλέπεις απο παππακια μέχρι και 1200ρες με παντοφλα καπελο τσιγαρο κινητο γκομενιτσα κοντομανικο φουστα μπλουζα !!!
Δεν απελπιζωμε ομως απλα παλευω για εν ακαλητερο κρατος κρανος!!!!:sm7:

gemara 28-07-2009 20:24

Απάντηση: Τι είδαμε σήμερα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από zitsos ( 52635)
Εγω θα ελεγα ότι αν σας ποιανει εσας συχαμάρα που ζήτε στην αθήνα και τους βλέπετε κάθε μέρα φαντάσου να εισαι σε μέρος ξεκαρφωτο οπως εγω στο δήλεσι και να βλέπεις απο παππακια μέχρι και 1200ρες με παντοφλα καπελο τσιγαρο κινητο γκομενιτσα κοντομανικο φουστα μπλουζα !!!
Δεν απελπιζωμε ομως απλα παλευω για εν ακαλητερο κρατος κρανος!!!!:sm7:

Κάτσε, τι είδαμε σήμερα λέμε και κανα δύο από αυτά, όχι όλα!

Και αυτά που λες εσύ, παντού και κάθε μέρα τα βλέπουμε. Προχτές είδα κοπέλα κατάξανθη, πολύ κοντό μαλλί, μπλούζα με κορδόνι τιραντάκι και ίσα που πρόλαβα να διαβάσω κάτι φφ που έγραφε πίσω η μηχανή της, έτσι σφαίρα που πήγαινε... :Απορία:(μάλλον CBR 600 FF ήταν)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:43.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!