GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Απαραίτητα έγγραφα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Τελη Κυκλοφοριας! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44156)

xenos 29-10-2013 21:24

Τελη Κυκλοφοριας!
 
Τελικα δεν εχω καταλάβει αν αποδίδει τ νεο μέτρο με την εκτύπωση των τελών κυκλοφορίας,παλια που τα πληρωναμε τα κολλάγαμε κ αντε πες οτι τα έβλεπαν οταν μας σταματάγανε.
Τώρα τι γινετε?..περσι που με σταματήσανε 3-4 φορες ουτε μια τυπική ερώτηση δεν μου κάνανε -εστω για να τους πω ψεματα-βρε αδερφακι μου...
Οι περισσότεροι εδω μέσα φαντάζομαι τα πληρώνουμε κανονικά,μήπως δεν θα έπρεπε!!!!

Thodoras 29-10-2013 22:33

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Θα στα θυμήσει η Εφορία....;)

diomiles 29-10-2013 23:01

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Thodoras ( 966222)
Θα στα θυμήσει η Εφορία....;)

Διπλά :D

forester 29-10-2013 23:12

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Μην παίζετε με τα τέλη!


Μόνο με κανά διόδιο:D:D:lo20:

xenos 29-10-2013 23:52

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
αααχχχχ αυτη η εφορια!!!!

nanoshophellas 30-10-2013 12:46

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από xenos ( 966187)
Τελικα δεν εχω καταλάβει αν αποδίδει τ νεο μέτρο με την εκτύπωση των τελών κυκλοφορίας.


Aντι να πληρωνει το κρατος το χαρτι για την εκτυπωση των τελων+την αποστολη=πολλα-πολλα ευρω.........πληρωνουμε εμεις το χαρτι σαν μ@λ@κες

vpentza 30-10-2013 13:06

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από nanoshophellas ( 966449)
Aντι να πληρωνει το κρατος το χαρτι για την εκτυπωση των τελων+την αποστολη=πολλα-πολλα ευρω.........πληρωνουμε εμεις το χαρτι σαν μ@λ@κες

15 εκ ευρώ έλεγαν ότι κόστιζε η εκτύπωση και αποστολή των αυτοκόλλητων..:rolleyes:
Ερχονται τα τέλη κυκλοφορίας - oικονομία - Το Βήμα Online

ortho 30-10-2013 13:34

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Είναι ήδη έτοιμα για download; κάπου πήρε το αυτί μου για μιά μικρή αύξηση ή είναι ράδιο αρβύλα;

LPAVLOS 30-10-2013 16:20

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Όπωσδήποτε πληρωμή των τελών κυκλοφορίας και κρατάμε τα δικαιολογητικά εξόφλησης για 12 χρόνια (σύμφωνα με τα λεγόμενα της εφορίας). Είμαι προσφάτως παθών (εν έτει 2013) για ένα μηχανάκι που έχω στην κατοχή μου από το 2000 και μου βάλανε πρόστιμο γιατί λέει δεν πλήρωσα το 2004, 2005 και 2006. Μεγάλη περιπέτεια και τελικά την έφαγα στο κεφάλι αφού δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο. Και να φανταστείτε ότι είχα το αποδεικτικό κατάθεσης στην τράπεζα του 2005 αλλά δεν το δέχτηκαν γιατί δεν είχα το λευκό απόκομμα που έστελνε το υπουργείο.
Άλλωστε τώρα με την ψηφιακή κατάσταση είναι πολύ πιο εύκολη οποιαδήποτε διασταύρωση και για αυτό τον λόγο πιθανώς να έχουν περιοριστεί οι αστυνομικοί έλεγχοι. Κι εμένα με σταμάτησαν αλλά δεν μου τα ζήτησαν...

xenos 30-10-2013 16:52

Απάντηση: Τελη Κυκλοφοριας!
 
Το να κρατάω τα πληρωμένα πρόστιμα της τροχαίας το ηξερα..αλλα να φυλάω κ τα πληρωμένα τελη δεν το γνώριζα..απο φετος σιγουρα....αν κ ακομα δεν εχω καταλάβει γιατι τα πληρωνουμε καθε χρονο..με την πληρωμη τους εχουμε -αποκτάμε- καποια δικαιωματα απο το κρατος??


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:30.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!