GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Προσθηκη θερμαινόμενων grip (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43966)

emmanuel_d 20-10-2013 16:45

Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
Καλησπέρα σε ολους,

Με ενδιαφέρει να προσθέσω θερμαινόμενα grip στο απλό GS του 2008, το οποιο δεν έχει. Εκτός απο τον νέο δεξί διακόπτη και τα νεα grips, ξέρει καποιος να με καθοδηγήσει για το τι άλλο χρειάζομαι, αν το εχει κανει?
Χρειάζομαι καποια έξτρα καλωδίωση?
Επίσης θα ήθελα και γνώμη για after-market. Αξίζουν?

J-P-HELLAS 20-10-2013 18:00

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
λογικα η καλωδιωση πρεπει να υπαρχει,
αυτο που θα χρειαστει, μαλλον, ειναι προγραμματισμος του εγκεφαλου σε εξουσιοδοτημενο, απο οτι εχω ακουσει,
παρε αυριο τηλεφωνο σε καποιο εξουσιοδοτημενο να σου πουν τιμες, αλλα και οτι αλλο θα χρειαστει

emmanuel_d 20-10-2013 18:21

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
Ευχαριστω! Θα κανω ερώτηση σε εξουσιοδοτημένο. Έλεγα να το εκανα μόνος μου αλλα μάλλον θελει κ προγραμματισμό όπως λες


Sent from my iPhone using Tapatalk

kwstas 21-10-2013 00:29

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
Nα εχεις καρεκλα κοντα σου οταν θα σου λενε τιμες...:)

Το τι αξιζει και αν σου χρειαζονται εσυ το ξερεις, εγω το μεταφραζω σε οτι πληρωνεις παιρνεις!!!

Υπαρχουν πολυ καλες και αξιοπιστες λυσεις σε aftermaket με κοστος κοντα στο 50αρικο αλλα δεν θα τα εβαζα...στο ΚΤΜ τα ειχα απο το travel kit και δεν τα εβαλα ποτε.

emmanuel_d 21-10-2013 00:30

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
Μεταχειρισμένα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

kwstas 21-10-2013 00:37

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από emmanuel_d ( 962035)
Μεταχειρισμένα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα προτιμουσα...θελει πολυ προσοχη στο βγαλε μη γινει ζημια!

J-P-HELLAS 21-10-2013 22:42

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
νομιζω γυρω στα 180 ο διακοπτης, συν αλλα τοσα περιπου τα γκριπ, συν η δουλεια, χοντρικα ολα μαζι γυρω στα 400 ευρα

crazy artist 22-10-2013 08:38

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
γτ ρε παιδιά? το GS δε παίρνει aftermarket? σιγά μη δώσει το παλικάρι 400 ευρώ για γκριπ!!! εγώ έχω βάλει στη δικιά μου τα hot grips της oxford τα οποία κοστίζαν στο πράκτικερ - αν θυμάμαι καλά - γύρω στα 60 ευρώ. Έχουν και δικό τους διακόπτη με ανταπτορα που τον βάζεις στο τιμόνι.... το μόνο που θέλει είναι - με κανένα 20άρικο ακόμα - να πας σε ένα μάστορα να στα περάσει από τον κεντρικό διακόπτη για να μη τα ξεχάσεις αναμενα και σου φάει την μπαταρία....

commander 22-10-2013 09:32

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
διακόπτη θες και τα γκριπ ....τπτ αλλο...η φισα υπάρχει στεν μπαι πανω στην μηχανη....μονος σου τα περνας αν πιανουν λιγο τα χερια σου......και αυτο το λεω οχι γιατι ειναι τπτ.....παντως η μηχανη αναμενει.......

fotius 11-11-2013 14:18

Απάντηση: Προσθηκη θερμαινόμενων grip
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα... Θα ήθελα εαν κάποιος έχει την ευγενή καλοσύνη να με βοηθήσει... Έχω ένα Bmw F650 του 98 και θέλω να του περάσω θερμαινόμενα χερούλια.Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο να πάρω ή το "ταιριάζει σε όλα" με καλύπτει?? π.χ. Θερμαινόμενα χερούλια με 3 θέσεις επιλογής Saito

Ευχαριστώ πολύ, Φώτης...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:48.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!