GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=15479)

Michael Chatzilias 19-11-2010 07:44

Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Καλημέρα φίλοι μου σε όλοι την Ελλάδα,


Την Κυριακή 28 Νοεμβρίου και εφόσον ο καιρός παραμείνει σε φυσιολογικά επίπεδα, οργανώνω μονοήμερη εκδρομή στο πρώτο πόδι της Πελοποννήσου, και προς τον Σαρωνικό:

Επίδαυρος
Γαλατάς - Πόρος
Ερμιόνη
Πόρτο Χέλι

ή αντίστροφα ξεκινώντας από το Πόρτο Χέλι και προς τον Γαλατά και Πόρο για την επιστροφή.

Η εκδρομή θα είναι χαλαρή με βασικά οφέλη καφέ και γλυκό σε όμορφα μέρη, και φαγητό είτε στην Ερμιόνη είτε σε άλλο όμορφο μέρος των ακτών απέναντι από Ύδρα και Σπέτσες.

Η εκδρομή θα έχει διάρκεια μία ημέρα, πρωί - απόγευμα και ανάλογα με τα δρομολόγια των φέρρυ μπορούμε να επιλέξουμε την επιστροφή μας με καραβάκι από τον Πόρο (θα κοιτάξω δρομολόγια αργότερα στην εβδομάδα).

Θα χαρώ πολύ να σας έχω μαζί μου, όλους, και να περάσουμε όλοι μαζί μια όμορφη Κυριακή, σχηματίζοντας ένα μεγάλο και περήφανο μοτοσυκλετιστικό κομβόι του μεγάλου μας GSForum.

Περισσότερες λεπτομέρειες μέσα στις επόμενες λίγες μέρες.

1. Μιχάλης Χατζηλίας + Γιώτα
(όχι την δική σου Commander, άλλη Γιώτα)

MARK 19-11-2010 07:47

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Με το καλό Μιχάλη,ωραία εκδρομούλα.Θα κοιτάξω αν και το βλέπω χλωμό και τα λέμε...;)

Michael Chatzilias 19-11-2010 08:24

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από MARK ( 254136)
Με το καλό Μιχάλη,ωραία εκδρομούλα.Θα κοιτάξω αν και το βλέπω χλωμό και τα λέμε...;)

Με το καλό Γιάννη, μακάρι να μπορέσεις!

adventure 19-11-2010 08:43

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 


Καλά να περάσετε όσοι δηλώσουν συμμετοχή .

Όμορφη βόλτα .

;) :) :)

evanslam 19-11-2010 09:40

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Μπράβο Μιχάλη ωραία εκδρομή! Δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγω υποχρεώσεων ακόμα, αλλά πολύ θα το ήθελα!

geoski 19-11-2010 10:06

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Έχω καιρό να βγάλω το ¨μωρό¨ βόλτα, κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα :sm8:

Michael Chatzilias 19-11-2010 10:30

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από evanslam ( 254205)
Μπράβο Μιχάλη ωραία εκδρομή! Δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγω υποχρεώσεων ακόμα, αλλά πολύ θα το ήθελα!

Μακάρι να μπορέσεις!

Michael Chatzilias 19-11-2010 10:31

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από geoski ( 254213)
Έχω καιρό να βγάλω το ¨μωρό¨ βόλτα, κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα :sm8:

Πάρε το μωρό σου κι έλα!

ckk 19-11-2010 11:53

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Η βόλτα είναι απίθανη χωρίς φέρρυ ρε καπταν Μιχάλη. Αν μπορώ να συνεισφέρω…

Ξεκινάμε από διόδια με κατεύθυνση Κόρινθο – βγαίνουμε στην έξοδο μετά τον Ισθμό προς Επίδαυρο – ολισθηρά από την πρωινή πάχνη στροφυλίκια Επιδαύρου – δεξί σκέλος διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου προς Πόρτο Χέλι – συνεχιζόμενα ανηφορικά στροφυλίκια για καφέ και άπαιχτη τυρόπιττα στο Αγνάντι (ωραιότερη θέα του Σαρωνικού) – συνέχεια προς Πόρτο Χέλι – Ερμιόνη (φαγάκι σε τοπική ταβέρνα) – παραθαλάσσια στροφοειδής επιστροφή από Πόρο – και μέσω ανωτέρω αναφερόμενης διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου – επιστροφή μέσω Επιδαύρου στην Εθνική Οδό και σπίτια μας.

Οπότε και εγώ μέσα με τα δύο μωρά μου

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...e=UTF8&t=h&z=9

Michael Chatzilias 19-11-2010 13:46

Απάντηση: Εκδρομή Επίδαυρο, Πόρο, Ερμιόνη, Πόρτο Χέλι Κυριακή 28 Νοεμβρίου
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 254265)
Η βόλτα είναι απίθανη χωρίς φέρρυ ρε καπταν Μιχάλη. Αν μπορώ να συνεισφέρω…

Ξεκινάμε από διόδια με κατεύθυνση Κόρινθο – βγαίνουμε στην έξοδο μετά τον Ισθμό προς Επίδαυρο – ολισθηρά από την πρωινή πάχνη στροφυλίκια Επιδαύρου – δεξί σκέλος διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου προς Πόρτο Χέλι – συνεχιζόμενα ανηφορικά στροφυλίκια για καφέ και άπαιχτη τυρόπιττα στο Αγνάντι (ωραιότερη θέα του Σαρωνικού) – συνέχεια προς Πόρτο Χέλι – Ερμιόνη (φαγάκι σε τοπική ταβέρνα) – παραθαλάσσια στροφοειδής επιστροφή από Πόρο – και μέσω ανωτέρω αναφερόμενης διασταύρωσης Πόρτο Χελίου / Πόρου – επιστροφή μέσω Επιδαύρου στην Εθνική Οδό και σπίτια μας.

Οπότε και εγώ μέσα με τα δύο μωρά μου

Διόδια, Μάνδρα, Ελλάδα προς Διόδια, Μάνδρα, Ελλάδα - Χάρτες Google

Άψογος ο Χρήστος. Ευχαριστώ για τις οδηγίες, θα σε χρειαστούμε στην ξενάγησή μας!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:31.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!