GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=526)

ckalfas 13-01-2009 16:19

Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Καλησπέρα παιδιά!
Δυστυχώς, απ' ότι παρατήρησα και σήμερα, το πίσω αμορτισέρ, δεν δακρύζει, αλλά έχει τρελλαθεί στο κλάμα...:yz
Στον δρόμο δεν έχω καταλάβει καμία ουσιαστική διαφορά, αλλά απ' ότι καταλαβαίνω το είπε το ποίημα!
Μπορείτε στην αρχή να μου πείτε τι μπορεί να συμβαίνει και στην συνέχεια να προτείνετε μάρκες και τιμές (αν γνωρίζετε φυσικά) για καινούργιο πίσω αμορτισέρ;

ΙoannisPanagiotidis 13-01-2009 17:30

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
http://www.mybike.gr/style_emoticons...lt/meeting.gif... δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα Σαλονικιε φιλε μου !...ειμαι σιγουρος οτι αν καποιος καλος τεχνιτης αλλαξει φλατσουλα και συμπληρωσει τα υγρα ...θα την κρατησεις για πολλα χρονια ακομα !...εκτος και αν με πιανεις αδιαβαστο και εχεις ηδη γραψει με τις μαμισιες πανω απο την πρωτη 100αρα χιλιαδες χιλιομετρα!...γιατι ενταξει μετα θα μιλαμε για φυσιολογικη φθορα και συνηθως σε αυτα τα χιλιομετρα αλλαζουμε ζευγαρι μπρος/πισω και το πακετο ξεπερναει το χιλιαρικο!


............. :cool2:

danaos 13-01-2009 17:48

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Λοιπον λοιπον επαθα ακριβως το ιδιο στο δικομου adv!! Μολις γυρησα απο την αντιπροσωπεια -που γνωστη στα βορεια πραστεια-.
Η αναρτηση η πισω ΔΕΝ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παμε για καινουργια!! Εχουμε και λεμε για
WP full ριθμιζομενη ...εμπρος 625€
πισω 1185€
οolhins μερικος ρυθμιζομενη ... εμπρος 580
πισω 1071!

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....καταφερε και την περασε στην εγκυηση!!!!!!!!!!!!! Εχει λιξει απο τον Αυγουστο!!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!!

ΙoannisPanagiotidis 13-01-2009 18:21

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
:Μπερδεμέν.... στα ποσα χιλιομετρα μιλαμε βρε αδελφια?...για να καταλαβω !..γιατι μιλαμε για το adv...που εχει ακομα πιο "χωματινα χρωματοσώματα" ...


... και μετα χωρις να ειμαι και σιγουρος δεν νομιζω να παίζει σεναριο οτι δεν επιδιορθώνεται !..ισως δεν μπορουν να το κανουν αυτοι αλλα οχι οτι δεν γινεται!...τι να πω!

danaos 13-01-2009 18:35

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Εγω την επαθα στα 20000!! Δεν μπορουν να εξιγισουν το γιατι.Πηγα σε 2-3 αντιποροσωπιες το ιδιο μου ειπαν.
Μετα πηγα σε αλλο μαγαζι που φτιαχνει WP αναρησεις να ρωτησω αν με δουλευουν ή οχι. Τα ιδια και αυτος. Δεν θυμαμαι πως ακριβως το ειπε.....η κεντρικη ιδεα ειναι πως ειναι κατι σαν φιξ ας πουμε ....δεν ανοιγει.....αλλα δεν σπαει και ολας!!! -λεμε τωρα.
Βασικα δεν εσπασε η κατω τσιμουχα εσκασε λιγο και μετα σιγα σιγα αφυγε ολο το λαδι.
Για αυτο ακριβως σε ενα σχολειο που εκανα μου ειπαν οτι " τα λαστιχα -τσιμουχες- που κρατανε τις αναρτησεις ή και τα ψαλιδια ακομα απο πανω και απο κατω ακομα και στ ΗΡ πρεπει να πλενοντε σχολαστικα "

Mexicanos 14-01-2009 01:36

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Τώρα βρε παιδιά σοβαρολογείτε,τα έπαιξε από τόσο νωρίς????

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 14-01-2009 03:54

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Δαναέ,
η δική σου Adventure,
έχει ESA, αν θυμάμαι καλά ;;;;;;;:(

ckalfas 14-01-2009 16:31

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
:yzΤώρα κλαίω εγώ! Όχι το αμορτισέρ!!!:yz

Γιάννη, έχω κάνει 27000 χλμ.
Μόλις είδα την απάντησή σου μου ανέβηκε η διάθεση, αλλά ο Δαναός με καταράκωσε...

Τι λέτε ρε παιδιά; 1200 € για ένα αμορτισέρ; (8 Bilstein Sport αγόραζα με τόσα χρήματα για το αυτοκίνητό μου)

danaos 14-01-2009 16:59

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ ( 4783)
Δαναέ,
η δική σου Adventure,
έχει ESA, αν θυμάμαι καλά ;;;;;;;:(


Οχι φιλε μοντελο 8/2006 την απλη με τις ρυθμισεις

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 14-01-2009 17:18

Απάντηση: Πίσω αμορτισέρ για GS 1200 Adv.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από danaos ( 4925)
Οχι φιλε μοντελο 8/2006 την απλη με τις ρυθμισεις


Α, ναι,
τώρα θυμήθηκα .....

Φίλου σου ήταν η μοτό με το ESA ...;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:24.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!