GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξοπλισμός μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα.. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=45002)

n.l 10-12-2013 17:16

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Σιδερένιος! Πιστεύεις ότι έφταιξαν τα λάστιχα; Ποια φοράς;

yns 10-12-2013 19:20

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Πάλι καλά.... 3 μέρες οδηγούσα την μηχανή χωρίς κάγκελα όταν την αγόρασα και αισθανόμουν απόλυτα ανασφαλής. Για το χώμα δε οι βάσεις για τις βαλίτσες έχουν αποδειχτεί σωτήριες πάνω από μία φορά.

Ας είναι το τελευταίο Γιάννο!

lazaros28 10-12-2013 19:26

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από n.l ( 981642)
Σιδερένιος! Πιστεύεις ότι έφταιξαν τα λάστιχα; Ποια φοράς;

και γώ τα λάστιχα σκεφτόμουν..

τα κάγκελα σε mini πτώσεις οκ, αν είχε φύγει στο γκρεμό πως θα λειτουργούσαν τα κάγκελα..???:confused::confused::confused:

saitman 10-12-2013 22:44

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
γιαυτο τα εχω βαλει και πανω και κατω!

D_Artagian 11-12-2013 09:46

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lazaros28 ( 981679)
και γώ τα λάστιχα σκεφτόμουν..

τα κάγκελα σε mini πτώσεις οκ, αν είχε φύγει στο γκρεμό πως θα λειτουργούσαν τα κάγκελα..???:confused::confused::confused:

Αν φύγει στο γκρεμό, τότε παυει να ενδιαφέρει ο κύλινδρος.. :)

D_Artagian 11-12-2013 09:47

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Τα λάστιχα είναι μια ιδέα, καθώς είναι σε αρχή περιόδου αλλαγής, δεν είναι ξερά, έχουν μόλις 10000 χλμ πάνω (έχω κάνει αλλες 2000 με χωμάτινα). Ενας φίλος που ήταν πιο πίσω μου είπε οτι είδε το μπροστινό να φεύγει. Όπως και να ναι, θα αλλαχτούν :)

ΙoannisPanagiotidis 11-12-2013 14:19

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
τα λαστιχα παιδες, με τετοιο καιρο ...με ημιβρεγμενο οδοστρωμα ...σε αυτες τις θερμοκρασιες και σε ρυθμους βολτας ...δεν μπορουν να ζεσταθουν με τιποτα !...ειναι κούτσουρα!...δεν φταινε αυτα!..ποσο μαλλον και σε κατηφοριτσα! Απλα θελει απιστευτη προσοχη ! Η λεξη προσφυση , απλα δεν υφίσταται! Να υπολογιζεις την ταχυτητα σου να παίρνεις την στροφη σχεδον σε ορθια θεση! Το χειμωνα η μοτοσυκλετα ειναι απιστευτα επικίνδυνη σε θεματα προσφυσης! Οποιος ανεβασει ρυθμο ειναι θεμα χρονου και τυχης να εχει πτωση! ...δυστυχως!

forester 11-12-2013 14:35

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Για τα κάγκελα που έχεις, θα συμφωνήσω.
Βγαίνει κάτι αντίστοιχο για τα μοντέλα έως 2013?
Τα υφιστάμενα κάγκελα (Bmw,Tourtech,Twallcom κλπ), όσα έχω δει τουλάχιστον, είναι εντελώς διαφορετικά και δε μου εμπνέουν καμιά εμπιστοσύνη. Μόνο σε στατική τουμπα θα κάνουν δουλειά.
Δεν τα έχω λοιπόν, μιας εμφανισιακά δε μ' αρέσουν και δουλειά δεν κάνουν. Έχω δει πεσμένα μηχανάκια και τα κάγκελα γίνονται σώβρακο κι όλη την κρούση την τρώει το προστατευτικό του κυλίνδρου, αν υπάρχει...

Αν βγαίνουν όμως σαν αυτά που έχεις (να αγκαλιάζουν τον κύλινδρο) για τα πιο παλιά μοντέλα, υπάρχει ενδιαφέρον;)

georgios 11-12-2013 19:10

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 981923)
Για τα κάγκελα που έχεις, θα συμφωνήσω.
Βγαίνει κάτι αντίστοιχο για τα μοντέλα έως 2013?
Τα υφιστάμενα κάγκελα (Bmw,Tourtech,Twallcom κλπ), όσα έχω δει τουλάχιστον, είναι εντελώς διαφορετικά και δε μου εμπνέουν καμιά εμπιστοσύνη. Μόνο σε στατική τουμπα θα κάνουν δουλειά.
Δεν τα έχω λοιπόν, μιας εμφανισιακά δε μ' αρέσουν και δουλειά δεν κάνουν. Έχω δει πεσμένα μηχανάκια και τα κάγκελα γίνονται σώβρακο κι όλη την κρούση την τρώει το προστατευτικό του κυλίνδρου, αν υπάρχει...

Αν βγαίνουν όμως σαν αυτά που έχεις (να αγκαλιάζουν τον κύλινδρο) για τα πιο παλιά μοντέλα, υπάρχει ενδιαφέρον;)

Καλησπέρα,

Δεν εχω πέσει δόξα τω θεω, αλλα θεωρώ εξαιρετική επιλογή τα παρακάτω κάγκελα:

Προστατευτικά κάγκελα AltRider BMW R 1200 GS ασημί

dimitris arazos 11-12-2013 19:37

Απάντηση: Κάγκελα - Βάλτε τα (video) - γλίστρημα..
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από forester ( 981923)
Για τα κάγκελα που έχεις, θα συμφωνήσω.
Βγαίνει κάτι αντίστοιχο για τα μοντέλα έως 2013?
Τα υφιστάμενα κάγκελα (Bmw,Tourtech,Twallcom κλπ), όσα έχω δει τουλάχιστον, είναι εντελώς διαφορετικά και δε μου εμπνέουν καμιά εμπιστοσύνη. Μόνο σε στατική τουμπα θα κάνουν δουλειά.
Δεν τα έχω λοιπόν, μιας εμφανισιακά δε μ' αρέσουν και δουλειά δεν κάνουν. Έχω δει πεσμένα μηχανάκια και τα κάγκελα γίνονται σώβρακο κι όλη την κρούση την τρώει το προστατευτικό του κυλίνδρου, αν υπάρχει...

Αν βγαίνουν όμως σαν αυτά που έχεις (να αγκαλιάζουν τον κύλινδρο) για τα πιο παλιά μοντέλα, υπάρχει ενδιαφέρον;)

περιμενε να δεις αυτα που φτιαχνω για το δικο μου 08 gs1200 adv πανω στα μαμα καγκελα μολις τα τελειωσω θα σας τα βαλω σε φωτο εφτιαξα ακομα ποδια και κατι ακομα ψιλα πραγματακια


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:37.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!