GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Info ταξιδιών εξωτερικού (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=85)
-   -   Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδοχεία (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=16635)

Strats 06-01-2011 14:46

Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδοχεία
 
Παιδιά, αν κανείς έχει κάνει διανυκτέρευση σε κάποια από τις παραπάνω πόλεις (Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica) και έχει να προτείνει ξενοδοχείο (καλό και οικονομικό), θα βοηθούσε αρκετά ;)

Ευχαριστώ :)

ckk 06-01-2011 22:06

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Strats ( 287208)
Παιδιά, αν κανείς έχει κάνει διανυκτέρευση σε κάποια από τις παραπάνω πόλεις (Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica) και έχει να προτείνει ξενοδοχείο (καλό και οικονομικό), θα βοηθούσε αρκετά ;)

Ευχαριστώ :)

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό για τις καλοκαιρινές μου Άλπεις. Μια χαρά. Σε βοηθάει σε τιμές, αποστάσεις κλπ. Πότε θα πας?

gepol 06-01-2011 22:09

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το οποίον έχει και αξιολογήσεις. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλάκις

Strats 06-01-2011 22:36

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 287447)
Εγώ χρησιμοποιώ αυτό για τις καλοκαιρινές μου Άλπεις. Μια χαρά. Σε βοηθάει σε τιμές, αποστάσεις κλπ. Πότε θα πας?


Χρίστο (με "ι" δεν το γράφεις τ όνομά σου; ) O προγραμματισμός μου είναι 10 - 21 Αυγούστου και το πλάνο είναι εδώ http://www.gsforum.gr/info-%CF%84%CE...C%CF%82-16039/. Είδα ότι ετοιμάζεσαι κι εσύ, ωραία θα ήταν να τα συνδυάζαμε αλλά πας Ιούλιου που δεν μπορώ με τίποτα (δουλειά)

Τις είχα υπ' όψιν και τις 2 μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων, ειδικά το booking.com που είπε ο φίλος gepol, το χρησιμοποιώ συνέχεια. Απλά ήθελα να δω αν κανείς έχει να συστήσει ξενοδοχεία που έχει μείνει στην περιοχή, προσωπική γνώμη δηλαδή.

ckk 06-01-2011 22:50

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Strats ( 287459)
Χρίστο (με "ι" δεν το γράφεις τ όνομά σου; )σωστόν O προγραμματισμός μου είναι 10 - 21 Αυγούστου και το πλάνο είναι εδώ http://www.gsforum.gr/info-%CF%84%CE...C%CF%82-16039/. Είδα ότι ετοιμάζεσαι κι εσύ, ωραία θα ήταν να τα συνδυάζαμε αλλά πας Ιούλιου που δεν μπορώ με τίποτα (δουλειά)

Τις είχα υπ' όψιν και τις 2 μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων, ειδικά το booking.com που είπε ο φίλος gepol, το χρησιμοποιώ συνέχεια. Απλά ήθελα να δω αν κανείς έχει να συστήσει ξενοδοχεία που έχει μείνει στην περιοχή, προσωπική γνώμη δηλαδή.

ΟΚ, καλά να περάσεις.

vtheo 07-01-2011 09:46

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
To καλοκαίρι του 2009 που είχαμε πάει μείναμε εδώ ήταν ίσως το οικονομικότερο στο St Moritz και με πολύ καλή θέα στη λίμνη.Σε παλαιότερη επίσκεψη μου είχαμε μείνει εδώ .Δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει στην Ελβετία αλλά το οικονομικό εκεί είναι σχετικό ειδικά στο St Moritz που θεωρείται η Αράχωβα της Ευρώπης.Είναι πολύ ακριβή χώρα.

Στο Dubrovnic να μείνετε στην παλιά πόλη,εκεί αξίζει άλλωστε.Φτάνοντας θα δείτε ξενοδοχεία και πάρα πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια.Πολλοί θα σας προσεγγίσουν σαν να κατεβαίνεται από πλοίο το καλοκαίρι σε Ελληνικό νησί μέσα σε 10 με 20 λέπτα θα 'χέτε λύσει το θέμα της διαμονής.Εμείς τουλάχιστον έτσι βρήκαμε πολύ καλά ενοικιαζόμενα με 50 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά.

Strats 07-01-2011 09:59

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vtheo ( 287721)
To καλοκαίρι του 2009 που είχαμε πάει μείναμε εδώ ήταν ίσως το οικονομικότερο στο St Moritz και με πολύ καλή θέα στη λίμνη.Σε παλαιότερη επίσκεψη μου είχαμε μείνει εδώ .Δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει στην Ελβετία αλλά το οικονομικό εκεί είναι σχετικό ειδικά στο St Moritz που θεωρείται η Αράχωβα της Ευρώπης.Είναι πολύ ακριβή χώρα.

Στο Dubrovnic να μείνετε στην παλιά πόλη,εκεί αξίζει άλλωστε.Φτάνοντας θα δείτε ξενοδοχεία και πάρα πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια.Πολλοί θα σας προσεγγίσουν σαν να κατεβαίνεται από πλοίο το καλοκαίρι σε Ελληνικό νησί μέσα σε 10 με 20 λέπτα θα 'χέτε λύσει το θέμα της διαμονής.Εμείς τουλάχιστον έτσι βρήκαμε πολύ καλά ενοικιαζόμενα με 50 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά.

Σ' ευχαριστώ Θοδωρή, ναι, έχω υπ'όψιν για την ακρίβεια στην Ελβετία και ειδικά στο St. Moritz, ευτυχώς είναι μόνο μία η διανυκτέρευση εκεί και ίσως τελικά να μείνω στο διπλανό χωριό (Celerina) όπου από μια πρώτη έρευνα οι τιμές εκεί είναι αισθητά χαμηλότερες από το κέντρο του St. Moritz

vtheo 07-01-2011 10:54

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Strats ( 287729)
Σ' ευχαριστώ Θοδωρή, ναι, έχω υπ'όψιν για την ακρίβεια στην Ελβετία και ειδικά στο St. Moritz, ευτυχώς είναι μόνο μία η διανυκτέρευση εκεί και ίσως τελικά να μείνω στο διπλανό χωριό (Celerina) όπου από μια πρώτη έρευνα οι τιμές εκεί είναι αισθητά χαμηλότερες από το κέντρο του St. Moritz

Nα σαι καλά φίλε.Δε ξέρω τη διαδρομή σας, αλλά μια και θα είστε εκεί αξίζει να περάσετε από το Stelvio Pass, είναι μια μικρή παράκαμψη πηγαίνοντας Cortina αλλά πιστεψέ με θα σε αποζημιώσει με το παραπάνω.Γενικά η Ελβετία από μοτοσυκλετιστικά περάσματα είναι ένας προορισμός που χωρίς υπερβολές θα μπορούσα να πηγαίνω κάθε χρόνο.

Με το καλό να έρθει η ώρα του ταξιδιού...

Strats 07-01-2011 11:07

Απάντηση: Andermatt – St. Moritz – Cortina – Trieste - Dubrovnik – Podgorica / Ξενοδο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vtheo ( 287772)
Nα σαι καλά φίλε.Δε ξέρω τη διαδρομή σας, αλλά μια και θα είστε εκεί αξίζει να περάσετε από το Stelvio Pass...

Α, βέβαια!!! Δε θα το΄χανα με τίποτα! Εδω και το πλάνο http://www.gsforum.gr/287224-post25.html ;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:11.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!