GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ζήτηση (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=35)
-   -   After market εξάτμιση για F800GS (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44830)

elrodeo77 29-11-2013 16:34

After market εξάτμιση για F800GS
 
Όπως το λέει ο τίτλος ζητείται After market εξάτμιση για F800GS , καινούρια ή μεταχειρισμένη .

Ευχαριστώ πολύ

yns 29-11-2013 20:03

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Την MIVV carbon που φοράω την πήρα εδώ 305€.

Για να βγάλεις το διάφραγμα θες τρυπάνι γιατί είναι περτσινωμένο. Μετά ξαναμπαίνει με βίδα. Ο θόρυβος είναι απίστευτος. Μαζί με ένα K&N (χειμώνας είναι, δεν έχει πολύ σκόνη τώρα) το μηχανάκι αναπνέει καλύτερα, δεν λέω πως μεταμορφώνεται αλλά υπάρχει η αίσθηση πως τραβάει καλύτερα και βλέπεις και πιο εύκολα τα τριψήφια στο κοντέρ. ;)

elrodeo77 29-11-2013 20:10

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 978680)
Την MIVV carbon που φοράω την πήρα εδώ 305€.

Για να βγάλεις το διάφραγμα θες τρυπάνι γιατί είναι περτσινωμένο. Μετά ξαναμπαίνει με βίδα. Ο θόρυβος είναι απίστευτος. Μαζί με ένα K&N (χειμώνας είναι, δεν έχει πολύ σκόνη τώρα) το μηχανάκι αναπνέει καλύτερα, δεν λέω πως μεταμορφώνεται αλλά υπάρχει η αίσθηση πως τραβάει καλύτερα και βλέπεις και πιο εύκολα τα τριψήφια στο κοντέρ. ;)

Μέχρι στιγμής ψαχνοντας στο ιντερνετ και βλεποντας και απο φίλους έχω δει και μου αρέσουν η Leovince και η Mivv . Μεταχειρισμένη δεν βρίσκω κάτι στο car.gr γι αυτό ανέβασα και την αγγελία.

elrodeo77 29-11-2013 20:33

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 978680)
Την MIVV carbon που φοράω την πήρα εδώ 305€.

Για να βγάλεις το διάφραγμα θες τρυπάνι γιατί είναι περτσινωμένο. Μετά ξαναμπαίνει με βίδα. Ο θόρυβος είναι απίστευτος. Μαζί με ένα K&N (χειμώνας είναι, δεν έχει πολύ σκόνη τώρα) το μηχανάκι αναπνέει καλύτερα, δεν λέω πως μεταμορφώνεται αλλά υπάρχει η αίσθηση πως τραβάει καλύτερα και βλέπεις και πιο εύκολα τα τριψήφια στο κοντέρ. ;)

Παίζει η ίδια με 239.5 ευρώ Kit Scarico Exhaust MIVV Oval Carbon BMW F 800 GS F800 | eBay
Λες να υπάρχει τίποτα ύποπτο σε αυτή την προσφορά εκτός βέβαια ότι δεν αναφέρει free shipping?

yns 29-11-2013 21:09

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από elrodeo77 ( 978689)
Παίζει η ίδια με 239.5 ευρώ Kit Scarico Exhaust MIVV Oval Carbon BMW F 800 GS F800 | eBay
Λες να υπάρχει τίποτα ύποπτο σε αυτή την προσφορά εκτός βέβαια ότι δεν αναφέρει free shipping?

Είχα επικοινωνήσει μαζί του και μου είπε πως είναι για την Αυστραλία αυτή (την έχει βάλει και σε AUD την τιμή) και για την Ελλάδα είναι σωστή η άλλη αγγελία.

Πάντως σε 10-12 μέρες την είχα στα χέρια μου.

elrodeo77 29-11-2013 21:11

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 978700)
Είχα επικοινωνήσει μαζί του και μου είπε πως είναι για την Αυστραλία αυτή (την έχει βάλει και σε AUD την τιμή) και για την Ελλάδα είναι σωστή η άλλη αγγελία.

Οκ καταλαβα!Τι Τρόπο πληρωμης σου ζήτησε?Σε πόσο καιρό παρέλαβες!
Συγνώμη αν σε κουράζω αλλά έχεις τις απαντήσεις:ye33:

yns 29-11-2013 21:49

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από elrodeo77 ( 978701)
Οκ καταλαβα!Τι Τρόπο πληρωμης σου ζήτησε?Σε πόσο καιρό παρέλαβες!
Συγνώμη αν σε κουράζω αλλά έχεις τις απαντήσεις:ye33:

Είχα κάνει edit το post μου πριν ρωτήσεις, το ξανακοίταξα, 2 βδομάδες έκανε, πλήρωσα με paypal μέσω ebay.

elrodeo77 29-11-2013 21:56

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 978710)
Είχα κάνει edit το post μου πριν ρωτήσεις, το ξανακοίταξα, 2 βδομάδες έκανε, πλήρωσα με paypal μέσω ebay.

paypal δεν γνωριζω και δεν κατέχω :D

με κάρτα πληρωμή γίνεται??

yns 29-11-2013 22:09

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από elrodeo77 ( 978712)
paypal δεν γνωριζω και δεν κατέχω :D

με κάρτα πληρωμή γίνεται??

Δεν ξέρω τι άλλους τρόπους πληρωμής δέχεται, πάντως γράφει πως μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του για άλλους τρόπους πληρωμής.
Αν χρησιμοποιείς ebay σύνδεσε την κάρτα σου στο paypal ή ακόμα καλύτερα μια προπληρωμένη. Έτσι θα διασφαλίζεις τις αγορές σου. Κάπου εδώ μέσα υπάρχει κι ένας οδηγός.. ;)

mAthosalas 30-11-2013 00:55

Απάντηση: After market εξάτμιση για F800GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από elrodeo77 ( 978712)
paypal δεν γνωριζω και δεν κατέχω :D

Αν θες σε βοηθαω εγω σε αυτο...Πληρωνω με paypal εγω και μού καταθετεις χρηματα στο λογαριασμο...
Και να ΜΗΝ δωσεις καρτα καλυτερα...το PayPal ειναι ασφαλεστερο και ΑΝ κατι παει στραβα διεκδικουμε επιστροφη χρηματων...φυλαγε τα ρουχα σου...

εδω γυρω θα ειμαι αν θελησεις:cool:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:47.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!