GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=67)
-   -   GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=15184)

CPretenteriS 08-11-2010 09:19

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Capitain ( 245095)
Σίγουρα είναι καλή ποιοτικά Κώστα, αλλά ρε συ μήπως είναι λίγο μεγάλη σαν μέγεθος για να την φοράς στο κράνος? Είναι 4x6 εκατοστά...Την έχεις δει live?

Την έχω δει πάνω σε κράνος σκι το οποιο ειναι και μικρότερο και ελαφρυτερο απο της μηχανης... Ασε που εχει και αλλα πακετα εκτός κρανους..;)

xurxes 08-11-2010 09:52

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Κωστή δες λίγο και τιμές από amazon.com, παίζει να την βρεις και με
229,00 $ περίπου...
Είναι σωστή επιλογή, πολύ καλύτερη και από την contourHD
τρέχει στο YouTube και ένα βιντεακι συγκρισης των δυο...
Στην Gopro Hero τα χρώματα είναι πιο ζωντανά...
άντε με το καλό...

mjtir 08-11-2010 09:54

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 245096)
Την έχω δει πάνω σε κράνος σκι το οποιο ειναι και μικρότερο και ελαφρυτερο απο της μηχανης... Ασε που εχει και αλλα πακετα εκτός κρανους..;)

Φιλε Κωστα , ακουμπας ενα θεμα που με εχει απασχολησει πολυ αλλα δυστυχως ή ευτυχως οι οικονομικες συγκυριες για την ωρα εχουν αποτρεψει την υλοποιηση του.

Μιας και εισαι διατεθειμενος να δωσεις αρκετα χρηματα και να επιλεξεις HD + αδιαβροχη λυση , θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο ακομα και να επιλεξεις την σαφως πιο ακριβη καινουργια υλοποιηση του κορυφαιου κατασκευαστη στο χωρο που μολις εσκασε στην αγορα .

VIO POV HD Action Camera

Απο το τμημα marketing της εταιριας τα τρια σημεια που πιστευω πως υπερτερει του ανταγωνισμου :

At long last V.I.O. has released a 1080p HD version of their signature camera, offering extreme versatility in filming situations requiring the very best in technology. An ideal choice for extreme sports due to its separate camera head and recording unit, the V.I.O. POV.HD provides stable footage, minimizing camera shake and vibration. With the recording unit mounted to your body, excellent shock absorption is provided, allowing you to excel with your skills, without worry of encountering skipping, jittery video upon review.

Sporting the widest field of view on the wearable camera circuit, the POV.HD films through a 142º lens when filming in true 1080p, but the field of view drops to a significantly narrower 95º lens when you swap down to 720p. Also equipped with an omnidirectional mic, the POV.HD captures excellent audio, while boasting a built in speaker, so you can playback what you just recorded to ensure that the sound is up to par.

This rugged camera is easy to use thanks to its fool proof navigation and straight forward controls, but it's also extremely durable, standing up to hard hitting situations with its shock, water and dust proof construction. An extremely versatile option, the POV.HD offers users the convenience of modular mounting and a wireless remote, while the unit conveniently draws its power from 4 AA batteries or power hatch .

Σε καθε περιπτωση περιμενω με αγωνια τις καταγραφες σου για να μας ταξιδεψεις ....

MARK 08-11-2010 10:04

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Θα παίξει κάτι τις επόμενες μέρες περιμένω.....:yz

pkiriakos 08-11-2010 10:20

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Δείτε και αυτήν : Βρείτε Motion Activate Mini DV Spy Camera w/ Hi-Res Video DVR στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγο

και αυτή : Βρείτε Mini DV Camcorder DVR Video Camera Spy webcam MD80 στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγορί


Εχουν το μέγεθος ενός bluetooth.Είναι φθηνές πράγμα που σημαίνει οτι μπορείς να αγοράσεις δυό.Εχουν πολύ καλή λήψη.Είναι εύχρηστες.Δέχονται SD card μέχρι 8 γίγα(2 με 2,5 ωρες εγγραφή).Και μην ξεγελιέστε απο την τιμή.Στην ελλάδα πωλούνται προς 80 ευρώ.Και για να μην παρεξηγηθώ δεν λεω οτι του φίλου δεν είναι καλή.Απλά στις εποχές που ζούμε γιατί να μην αγοράσουμε κάτι το οποίο είναι φθηνό και δοκιμασμένα καλό.Τώρα αν κάποιος μπορεί να διαθέσει τα χρήματα γιατί οχι??Εγώ πάντως εχω την δεύτερη την md 80 και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος.Μάλιστα εχω βοηθήσει 20 ατομα να παραγγείλουν μεχρις στιγμής και ολοι είναι ευχαριστημένοι.Αυτά τα ολίγα και η απόφαση είναι δική σας.:)

Επειδή τα μάτια μου εχουν διαβάσει πολλά και δεν θα ηθελα να γίνει καμιά παρεξήγηση δεν κάνω διαφήμιση.Απλά με διάθεση για βοήθεια παραθέτω ενα προιόν το οποίο το εχω δοκιμάσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την λειτουργεία του και απο την τιμή του.Με εκτίμηση.

xurxes 08-11-2010 11:24

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
καποια βιντεακια...ετσι για χαζι...




CPretenteriS 08-11-2010 11:34

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από xurxes ( 245119)
Κωστή δες λίγο και τιμές από amazon.com, παίζει να την βρεις και με
229,00 $ περίπου...
Είναι σωστή επιλογή, πολύ καλύτερη και από την contourHD
τρέχει στο YouTube και ένα βιντεακι συγκρισης των δυο...
Στην Gopro Hero τα χρώματα είναι πιο ζωντανά...
άντε με το καλό...

Στο μόνο που υπερτερεί η contour.. είναι στο μέγεθος... :hmmm:

CPretenteriS 08-11-2010 11:37

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mjtir ( 245121)
Φιλε Κωστα , ακουμπας ενα θεμα που με εχει απασχολησει πολυ αλλα δυστυχως ή ευτυχως οι οικονομικες συγκυριες για την ωρα εχουν αποτρεψει την υλοποιηση του.

Μιας και εισαι διατεθειμενος να δωσεις αρκετα χρηματα και να επιλεξεις HD + αδιαβροχη λυση , θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο ακομα και να επιλεξεις την σαφως πιο ακριβη καινουργια υλοποιηση του κορυφαιου κατασκευαστη στο χωρο που μολις εσκασε στην αγορα .

VIO POV HD Action Camera

Απο το τμημα marketing της εταιριας τα τρια σημεια που πιστευω πως υπερτερει του ανταγωνισμου :

At long last V.I.O. has released a 1080p HD version of their signature camera, offering extreme versatility in filming situations requiring the very best in technology. An ideal choice for extreme sports due to its separate camera head and recording unit, the V.I.O. POV.HD provides stable footage, minimizing camera shake and vibration. With the recording unit mounted to your body, excellent shock absorption is provided, allowing you to excel with your skills, without worry of encountering skipping, jittery video upon review.

Sporting the widest field of view on the wearable camera circuit, the POV.HD films through a 142º lens when filming in true 1080p, but the field of view drops to a significantly narrower 95º lens when you swap down to 720p. Also equipped with an omnidirectional mic, the POV.HD captures excellent audio, while boasting a built in speaker, so you can playback what you just recorded to ensure that the sound is up to par.

This rugged camera is easy to use thanks to its fool proof navigation and straight forward controls, but it's also extremely durable, standing up to hard hitting situations with its shock, water and dust proof construction. An extremely versatile option, the POV.HD offers users the convenience of modular mounting and a wireless remote, while the unit conveniently draws its power from 4 AA batteries or power hatch .

Σε καθε περιπτωση περιμενω με αγωνια τις καταγραφες σου για να μας ταξιδεψεις ....

500 GBP ???????? Πανάκριβη !!! Συμφωνώ ότι είναι πολύ καλή αλλά η τιμή... εξωφρενική!!

xurxes 08-11-2010 11:49

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 


εχω και εγω αυτη την spycam που μοιαζει με μπρελοκ συναγερμου
δεν συγκρινεται με τις παραπανω
μου κοστισε 11,80 euros...
δεν ειναι αδιαβροχη αλλα κατι χαζο βιντεακια τα τραβαει...:cool:



http://www.bmwbikers.org/forum/attac...6&d=1273669207


http://www.bmwbikers.org/forum/attac...7&d=1273669207




yns 08-11-2010 11:57

Απάντηση: GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!
 
Το'χετε δει αυτό; Με GoPro το έχει γυρίσει ο τύπος με το F800GS και η ποιότητα εικόνας είναι απλά καταπληκτική!


(Πατήστε στο HD αν δεν είναι ενεργοποιημένο)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:27.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!