GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Απαραίτητα έγγραφα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον) (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=7749)

Carduelis 05-04-2010 10:17

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Για να τα βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους:
Από τον οποιονδήποτε φίλο που θα ήθελε να αναλάβει την ασφάλιση των μοτο ή των αυτοκινήτων μας αυτό που νομίζω οτι θα θέλαμε όλοι είναι αξιοπιστία. Που σημαίνει την επιλογή της καλύτερης (που δεν είναι αναγκαστικά και η φτηνότερη πάντα) εταιρεία. Αν υπάρξει δυνατότητα έκπτωσης μέσω ομαδικής αγοράς γιατί όχι; (η έκπτωση εκεί αφορά την ασφαλιστική εταιρεία). Ομως δεν θα έπρεπε να γίνει με μείωση της προμήθειας του ίδιου του ασφαλιστή γιατί τα κέρδη ανά συμβόλαιο είναι πολύ μικρά και εξυπηρέτηση δεν σημαίνει εκμετάλλευση..
Προσωπικά μου αρκεί μια αξιόπιστη εταιρεία και ένας ασφαλιστής- άνθρωπος που όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.

arsy 05-04-2010 11:21

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.


Μήπως το ξέρουν και αυτοί πάντα ;;;:(

Carduelis 05-04-2010 18:04

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από arsy ( 144609)
όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.


Μήπως το ξέρουν και αυτοί πάντα ;;;:(

Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!

BOXER 05-04-2010 19:48

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 144658)
Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!


Eτσι ακριβως Doc!

arsy 05-04-2010 19:52

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 144658)
Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!

Μακάρι να είναι έτσι!

dimitris the doors 05-04-2010 21:53

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από arsy ( 144609)
όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.


Μήπως το ξέρουν και αυτοί πάντα ;;;:(

ιδιοσ για τισ προηγουμενεσ ετεριεσ που εκλεισαν τα τελευταια 5 χρονια ολοι οι ασφαλιστεσ γνωριζαν οτι θα κλεισουν.καΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΡΑ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΧΤΥ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΟΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.

dimitris the doors 05-04-2010 22:05

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 144658)
Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!

Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή! ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΛΙΓΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΨΣΑΧΝΟΥΝ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ Η ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΧΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

dimitris the doors 05-04-2010 22:09

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
ΕΠΙΣΗΣ οι περισσοτερεσ εταιρεισ που αναγραφουν και καλα εκπτωση η εκπτωση ειναι εικονοκη[δηλαδη σου γραφουν 10% εκπτοση αλλαη εκπτωση αυτη υσχιει για οποιονδηποτε κανη συνβολαιο στην εταιρεια

dimitris the doors 05-04-2010 22:35

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
να συστηθω βεβαια δεν εχω μοτοσυκλετα ειμαι πρωην εραστησ τησ μοτοσυκλετασ τωρα δεν ειμαι τουσ λογουσ που δεν ειμαι το γνωριζει ενα μελοσ απο εδω που με προτεινε το σιτε μπηκα σαν επαγγελματιασ λοιπν ειμαι εασφαλιστησ..

Carduelis 06-04-2010 00:47

Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)
 
Tι σημασία έχει αν είσαι "πρώην"; σημασία έχει οτι είσαι.. εραστής οπότε καλώς μας όρισες φίλε Δημήτρη! :sm7:
Επειδή κρύβονται πολλά στα ψιλά γράμματα που έχουν τα συμβόλαια, προτιμώ τον καλό ασφαλιστή να μου δείξει τις παγίδες και να με βγάλει από διλήμματα, παρά να μου κάνει μια έκπτωση 10-20 ευρώ που θα τα δώσω πολλαπλάσια άμα τύχει η κακή στιγμή και η ασφάλιστική αποδειχθεί μια φτηνή πατάτα!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:06.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!