GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Απαραίτητα έγγραφα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Οδική Βοήθεια ADAC. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=728)

Arkas 28-05-2009 21:20

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Από δημοσίευση μέλους μας σε άλλο post:

"πρωι πρωι λοιπον και χωρις πολλα βαζω μπρος το adv να παω για δουλεια,ομως μαλλον δεν ηθελε να παει αυτο.ξεκιναω λοιπον και μετα απο καμποσα λεπτα κανει ενα τσαφ και νασου το adv στο δρομο χωρις να θελει να παρει ξανα μπροστα,φορτωμα και βουρ για το συνεργειο στην δικια μου περιπτωση στα τρικαλα αλλα χωρις το mobile γιατι θα επρεπε να περιμενω 3 ημερες τελος δεν θα ασχοληθω με αυτο ειναι αλλο θεμα πληρωσα και 300€ αλλη οδικη να το παει αυθημερων οπως και εγινε."

Με την ADAC η μεταφορά θα γινόταν άμεσα, εάν αυτό δεν ήταν δυνατόν θα καλύπτονταν τα έξοδα της άλλης οδικής (300€)και θα παρείχε και όχημα αντικατάστασης...

ΙoannisPanagiotidis 28-05-2009 21:48

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
:)...φιλαρακια ...ειμαι πανω απο 10 χρονια μελος της στο πακετο ADAC Plus και θελω απλα να αναφερω στο παρων ποστ οτι δεν υπαρχει καλυτερη οδικη ασφαλεια σε ολο το κοσμο!

....και δεν το αναφερω ετσι απλα και αυθαίρετα ....αλλα σε βαθος χρονου μου χουν τυχει παρα πολλα παραδειγματα οπου εχει αποδειχτεί στην πραξη η ποιοτητα και η αξιοπιστια της εταιριας αυτης!

...εκτος αυτου θελω να πω οτι δεν ασφαλίζει το οχημα αλλα τον αναβατη ....αυτο σημαινει οτι με οποιο οχημα και να οδηγω με καλυπτει !..και με το αυτοκινητο ,και με το GS ...και με το παπακι!:D


.... και καθοτι μιλαμε για τρελη συμπτωση ...το προβλημα που αναφερει απο πανω ο φιλος Arkas εχε τυχει και σε μενα και οντως η μεταφορα ηταν απ τη ADAC και δεν μου κοστισε τιποτα!

http://inlinethumb04.webshots.com/40...500x500Q85.jpg

essel 28-05-2009 23:27

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Με ενδιαφέρει και μενα παιδιά :):):)

danaos 28-05-2009 23:38

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
και εμενα αν μπορει να γινει καμια κινηση ομαδικη ειμαι μεσα!!!

Arkas 29-05-2009 00:05

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis ( 34780)
:)...φιλαρακια ...ειμαι πανω απο 10 χρονια μελος της στο πακετο ADAC Plus και θελω απλα να αναφερω στο παρων ποστ οτι δεν υπαρχει καλυτερη οδικη ασφαλεια σε ολο το κοσμο!

....και δεν το αναφερω ετσι απλα και αυθαίρετα ....αλλα σε βαθος χρονου μου χουν τυχει παρα πολλα παραδειγματα οπου εχει αποδειχτεί στην πραξη η ποιοτητα και η αξιοπιστια της εταιριας αυτης!

...εκτος αυτου θελω να πω οτι δεν ασφαλίζει το οχημα αλλα τον αναβατη ....αυτο σημαινει οτι με οποιο οχημα και να οδηγω με καλυπτει !..και με το αυτοκινητο ,και με το GS ...και με το παπακι!:D


.... και καθοτι μιλαμε για τρελη συμπτωση ...το προβλημα που αναφερει απο πανω ο φιλος Arkas εχε τυχει και σε μενα και οντως η μεταφορα ηταν απ τη ADAC και δεν μου κοστισε τιποτα!

Γιάννη,
επίτρεψέ μου να κάνω μια διευκρίνιση. Η ADAC καλύπτει και το όχημα ανεξαρτήτως του ποιός το οδηγεί.
Την αρχική μου εγγραφή την έκανα πριν την εκδρομή-συνάντηση της Βυτίνας (το θέμα εδώ) προκειμένου εάν παρουσιαζόταν κάποιο πρόβλημα σε μέλος ή φίλο του forum μας, να μπορούσε να καλυφθεί από πλευράς οδικής βοήθειας...;)

Arkas 29-05-2009 00:08

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από danaos ( 34806)
και εμενα αν μπορει να γινει καμια κινηση ομαδικη ειμαι μεσα!!!

Το ποσόν της ετήσιας εγγραφής είναι 79 Ευρώ!!!
Θα ρωτήσω όμως εάν "παίζει" καλύτερη τιμή λόγω ομαδικής και θα ενημερώσω!

kostas-patra 29-05-2009 11:47

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
είμαι στα σκαριά για να εγγραφώ, περιμένω σας για το κάτι λιγότερο της ομαδικής!

Arkas 29-05-2009 13:49

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Η τιμή είναι 79 Ευρώ για ετήσια συνδρομή.
Δεν υπάρχει κανένα περιθώριο για περεταίρω έκπτωση.

Αν σκεφθούμε όμως τις παροχές σε συνάρτηση με τις ελληνικές εταιρείες οδικής βοήθειας, τις εξαιρέσεις τους και το ετήσιο κόστος συνδρομής, η τιμή του ADAC είναι πραγματικά συμφέρουσα!

Αυτό που πρέπει να γνωρίζουμε είναι ότι έχουμε να κάνουμε με μια γερμανική εταιρεία που έχει στην Ελλάδα έναν αντιπρόσωπο, ο οποίος ευθύνεται για την μεσολάβηση σε περίπτωση ανάγκης και πάντα στα πλαίσια του ωραρίου εργασίας του.
Μετά το πέρας του ωραρίου (την καλοκαιρινή περίοδο εργάζεται έως τις 23:00) απευθυνόμαστε στα γραφεία του ADAC στη Γερμανία και συνεννοούμαστε στα γερμανικά ή στα αγγλικά.

Τα στοιχεία του εδώ αντιπροσώπου είναι:
Κώστας Ντίνας
ADAC Athen

Tel: 210 96.01.266
Fax: 210 96.45.673
Mail: info@ansgr.adac.de

Μην ξεχάσετε να αναφέρετε ότι είστε μέλη του Gs forum για καλύτερη εξυπηρέτησή σας.

ΙoannisPanagiotidis 29-05-2009 15:33

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 34816)
Γιάννη,
επίτρεψέ μου να κάνω μια διευκρίνιση. Η ADAC καλύπτει και το όχημα ανεξαρτήτως του ποιός το οδηγεί.
Την αρχική μου εγγραφή την έκανα πριν την εκδρομή-συνάντηση της Βυτίνας (το θέμα εδώ) προκειμένου εάν παρουσιαζόταν κάποιο πρόβλημα σε μέλος ή φίλο του forum μας, να μπορούσε να καλυφθεί από πλευράς οδικής βοήθειας...;)


:)... να πω την αληθεια δεν το γνωριζα !...αλλα αν ειναι ετσι... ακομα καλύτερα!!!!!

nikosf800 03-06-2009 00:47

Απάντηση: Οδική Βοήθεια ADAC.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 34979)
Η τιμή είναι 79 Ευρώ για ετήσια συνδρομή.
ς.

σε 'αλλη ετερία εχουμε καμιά καλυτερη τιμή ;;;;;:Απορία::Απορία::Απορία:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:21.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!