GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τηλεφωνία (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Τι να κάνω με το i phone 4s (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=29331)

wild 08-03-2012 14:11

Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Φίλοι μου αντικατέστησα το παλιό μου samsung με το i phone 4ς. Επειδή δεν θέλω να το "σπάσω". Ποιά προγράμματα νομίζετε οτι πρέπει να του περάσω;;;; Ποιά γκατζετάκια του έχετε βάλει και νομίζετε οτι θα είναι χρήσιμα;;; Προτιμώ τα free προγράμματα:o:o:o

jarhead 08-03-2012 14:12

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Το θεμα ειναι εσυ τι εννοεις χρησιμα...Μπες μεσα στο μαρκετ δες τις κατηγοριες και κατεβασε.

wild 08-03-2012 14:44

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jarhead ( 622442)
Το θεμα ειναι εσυ τι εννοεις χρησιμα...Μπες μεσα στο μαρκετ δες τις κατηγοριες και κατεβασε.

Έχεις δίκιο.Αλλά για αυτό ζητάω συμβουλές.Κάπου έχω δει ένα φακό για το βράδυ. Μετά θα ήθελα GPS. Τέτοια πράγματα, χρήσιμα. Όχι παιχνίδια;););)

lepanto 08-03-2012 14:55

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Θα σε συμβουλευα να το "στάσεις"σε κανα μήνα για τυχόν παιδικές αρρώστιες .μετα υπάρχουν πολλα πραγματάκια έξυπνα πχexandas navigon Mediterranean shazam κλπ

wild 08-03-2012 16:20

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lepanto ( 622464)
Θα σε συμβουλευα να το "στάσεις"σε κανα μήνα για τυχόν παιδικές αρρώστιες .μετα υπάρχουν πολλα πραγματάκια έξυπνα πχexandas navigon Mediterranean shazam κλπ

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτά που μου γράφεις γιτί είναι ;;;;

Giof 08-03-2012 16:43

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Μετά από διάφορα install και uninstall έχω καταλήξει ότι τα χρησιμότερα είναι Sbsettings, Ifile.

Μετά εξαρτάται τι ακριβώς χρειάζεσαι. Iblacklist για να επιλέγεις ποιος μπορεί να σε πάρει , unlimtones για να βάζεις ήχους κλήσης , soundhound ή shazam για να βρίσκεις τραγούδια .

Για πλοήγηση υπάρχουν πολλά εγώ προσωπικά έχω το Navv και το Navigon.
Για τα περισσότερα βέβαια πρέπει να κάνεις jailbreak.



Αν μου πεις ακριβώς τι θέλεις να κάνεις με το τηλέφωνο μπορώ να σου πω περισσότερα.

wild 08-03-2012 16:55

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Giof ( 622548)
Μετά από διάφορα install και uninstall έχω καταλήξει ότι τα χρησιμότερα είναι Sbsettings, Ifile.

Μετά εξαρτάται τι ακριβώς χρειάζεσαι. Iblacklist για να επιλέγεις ποιος μπορεί να σε πάρει , unlimtones για να βάζεις ήχους κλήσης , soundhound ή shazam για να βρίσκεις τραγούδια .

Για πλοήγηση υπάρχουν πολλά εγώ προσωπικά έχω το Navv και το Navigon.
Για τα περισσότερα βέβαια πρέπει να κάνεις jailbreak.



Αν μου πεις ακριβώς τι θέλεις να κάνεις με το τηλέφωνο μπορώ να σου πω περισσότερα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Όπως είπα και παραπάνω, δεν ξέρω τι θέλω να κάνω, εκτός από το GPS. jailbreak σημαίνει να το σπάσω;;;;
(Sbsettings, Ifile) αυτά τι κάνουν;;;;

Giof 08-03-2012 17:04

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
Το Sbsettings σου κάνει όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου πολύ πιο εύκολες δηλαδή θα μπορείς με μια κίνηση να ανοίγεις όλες τις ρυθμίσεις που σε ενδιαφέρουν με μιας συν μπορείς να βλέπεις ότι πληροφορίες θες για το τηλέφωνο .
Το Ifile είναι ένας file explorer με τον οποίο μπορείς να συνδέεις το τηλέφωνο και ασύρματα με τον υπολογιστή και να μεταφέρεις αρχεία .
Nαι το jailbreak σημαίνει ακριβώς αυτό που είπες.

Arkas 08-03-2012 17:06

Αν έχεις 3G σύνδεση,
απαραιτήτως το " Find iPhone " !


Sent by Arkas via Tapatalk !

squad 08-03-2012 17:58

Απάντηση: Τι να κάνω με το i phone 4s
 
το iphone εχει 3G,δεν υπαρχει 3G συνδεση.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:33.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!