GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=37)
-   -   ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=18949)

REK 29-03-2011 21:19

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
2 Συνημμένο(α)
Δεν νομίζω ότι στους περισσότερους θα πω κάτι καινούργιο,αλλά πραγματικά το αισθάνομαι & θέλω να το μοιραστώ μαζί σας..
Χθες χρειάστηκε να επισκεφθώ την πανέμορφη Ήπειρο και πιο συγκεκριμένα την Άρτα.Θα έλεγα ότι ήμουν επιφυλακτικός για το εάν θα εμενα το βράδυ εκεί ή θα επέστρεφα,έτσι για κάθε ενδεχόμενο αποφάσισα να πάρω ένα tank bank με είδη πρώτη ανάγκης.
Έτσι κατά τις 10:00 αναχώρησα,νομίζω ότι δεν χρειάζεται να σχολιάσω την υποτιθέμενη Ε.Ο.Κορίνθου Πατρών:mad::mad::mad:,αυτό όμως που θα ήθελα να σχολιάσω είναι το πόσο ξεκούραστο και άψογο ταξείδι έκανα και ειδικά μετά την γέφυρα του Ριου-Αντίριου,πραγματική βόλτα:):), η μηχανή δούλευε ΤΕΛΕΙΑ χωρίς να σκέφτεσαι και πολύ έκανε χαλαρές προσπεράσεις σε κάθε είδους όχημα..πρέπει να επισημάνω ότι ο χθεσινός καιρός ήταν ΙΔΑΝΙΚΟΣ,για ταξείδι, σταθερή θερμοκρασία μεταξύ 16-18 βαθμών.
Γύρω στις 14:00,και αφού είχα κάνει μια σταση για καφέ και την απαραίτητη επίσκεψη,εκεί που και βασιλιάς πάει μόνος του:D:D,έφθασα στην Άρτα.
Έκανα το ραντεβού μου, φάγαμε και γύρω στις 18:30 πήρα την απόφαση να επιστρέψω,αφού δεν ένιωθα ίχνος κούρασης ή ταλαιπωρίας.
Η επιστροφή ήταν δύο φορές καλύτερη,και όπως λέει και ο λαός είναι πάντα πιο γρήγορη,πρέπει να πω ότι το πήγα σερί μέχρι τα διόδια της Κορίνθου(έπρεπε να γίνουν κάποια απαραίτητα τηλέφωνα..:D:D) χωρίς να αισθανθώ το παραμικρό..
Επιστροφή στις 21:50 στο σπίτι, με 740 χλμ.επιπλέον στον κοντέρ και γεμάτος ικανοποίηση ότι και μετά από 3 χρόνια έχω κάνει την σωστή αγορά μοτοσυκλέτας.

ceraf 29-03-2011 21:22

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
:sm8:

panagiotis.farmer 29-03-2011 21:30

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
:sm8:

Slane 29-03-2011 21:40

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
Εγώ συνονόματε Γιώργο μετά από ένα παραλίγο θανατηφόρο τροχαίο με δίκυκλο & 8 μήνες αναρρωτικής άδειας αναζητούσα μια ασφαλή μοτοσικλέτα.
Με έχει γλιτώσει πάρα πολλές φορές απο κακοτοπιές & παρόμοιες καταστάσεις.
BMW & πάλι BMW.

plot 29-03-2011 21:50

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
Έτσι, έτσι ;););)

kostas_366 29-03-2011 22:34

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από REK ( 347707)
....αυτό όμως που θα ήθελα να σχολιάσω είναι το πόσο ξεκούραστο και άψογο ταξείδι έκανα και ειδικά μετά την γέφυρα του Ριου-Αντίριου,πραγματική βόλτα:):),

Απόσπασμα:

Έκανα το ραντεβού μου, φάγαμε και γύρω στις 18:30 πήρα την απόφαση να επιστρέψω,αφού δεν ένιωθα ίχνος κούρασης ή ταλαιπωρίας.
Η επιστροφή ήταν δύο φορές καλύτερη,και όπως λέει και ο λαός είναι πάντα πιο γρήγορη,πρέπει να πω ότι το πήγα σερί μέχρι τα διόδια της Κορίνθου(έπρεπε να γίνουν κάποια απαραίτητα τηλέφωνα..:D:D) χωρίς να αισθανθώ το παραμικρό..
Πολλές φορές έχω πει για ``αδυναμίες`` των bmw.
Αυτά που είπες παραπάνω είναι τα δυνατά σημεία όπου και κάνουν έναν μπόξερ να ξεχωρίζει.

NLS 29-03-2011 22:56

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
Εμένα (από χοντρά) με έχει σώσει η τωρινή δυο φορές και η προηγούμενη άλλη μια.
Από όχι χοντρά αμέτρητα. Πολλά από αυτά ΕΠΕΙΔΗ είναι αυτή που είναι (πχ. ότι έχω ακόμα πόδι).

Εγώ δεν γυρνάω πίσω (γιατί πίσω είναι ΚΑΘΕ άλλο δίτροχο της κατηγορίας - υπόψη δεν κοιτάω άλλες κατηγορίες) και ας υπεραναλύει ότι θέλει ο κάθε πικραμένος που δεν την έχει.

(λες και εμείς φυτρώσαμε με BMW - δεν είχαμε ποτέ τίποτα άλλο, ούτε οδηγήσαμε μετά)

moby_gr 29-03-2011 22:58

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
:sm8:

Arkas 29-03-2011 23:06

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
Να είσαι γερός Γιώργη
να χαίρεσαι την κούκλα σου!

Αυτό βεβαίως ισχύει και για όλους εμάς!

spiros75 29-03-2011 23:15

Απάντηση: ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΜW
 
Κάθε μέρα που την καβαλάω, αισθάνομαι τα ίδια ακριβώς :sm8:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:03.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!