GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Νέα μοντέλα BMW (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Test G 650 GS (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=20055)

tman 03-05-2011 16:28

Test G 650 GS
 
Το Bikeit οδήγησε και δημοσιεύει σήμερα πρώτο test στην Ελλάδα για το νέο G 650 GS!

Test BMW G 650 GS 2011

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 03-05-2011 17:16

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Ευχαριστούμε Τάκη ... :)

Arkas 03-05-2011 17:47

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Πολύ καλή παρουσίαση Τάκη!

erasel 03-05-2011 20:31

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Ευχαριστούμε..:)

mitsaras 03-05-2011 21:14

Απάντηση: Test G 650 GS
 
βρε παιδια ειμαι στο ψαξιμο μοτο , αφου πουλησα την προηγουμενη.εχω φυσικα καταληξει οτι θελω να παω σε on-off κατασταση , γιατι απλουσττα σε πανε παντου...βαζεις μια πινεζα στο χαρτη και βουρρρρρ. θελω ομως να ειναι μεσιου κυβισμου και οικονομικο αλλα πιο σημαντικο για μενα ειναι η αξιοπιστια.εκει κολωνω λιγο με τα bmw , αν και φιλος μου εχει το παλιο f650gs 1/κ και ολα καλα οπως μου λεει και ξερω...βλεπετε κολλαω πολυ εκει γιατι μια ζωη με τα τζαπανια καλομαθα , αλλα τους λειπει ο χαρακτηρας αυτο το adventure που ψαχνω...βρε λετε να την κανω την κινηση?υπ'οψιν οτι θα ειμαι σχεδον παντα διπλος , η κινηση σε δρομους του Εβρου και ελαχιστα εγνατια και χρηση στην αλεξ/πολη...γουσταρω το tenere 660 αλλα ειναι και γα'ι'δουρι και δεν το φτανω (1.72 εκ υψος) , αλλα αυτο το G650 GSακι ειναι κουκλακι...

nivam 03-05-2011 21:20

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Το είδα σημέρα στην αντιπροσωπεία στο Βόλο, πολύ συμπαθητικό!
Απ το λίγο που το περιεργάστηκα μου έκανε κακή εντύπωση η θέση απενεργοποίησης του ABS στο αριστερό χειριστήριο, θα προτιμούσα τα alarm εκεί:)

NLS 03-05-2011 23:25

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Μεγάλο μειονέκτημα έχεις δίκιο. :D

Παιδιά δεν έχουν μετανιώσει πολλοί ότι πήραν το μονοκύλινδρο GS.
Απλά κάποια στιγμή ίσως θέλετε παραπάνω. Να μετανιώσετε γιατί ήταν πχ. λάθος κίνηση, δεν το βλέπω.

Εξάλλου πράγματι πάει παντού. Ψάξτε για adventure ιστορίες F650GS και θα βρείτε πολύ πράμα.

Simon and Monika Newbound - Wikipedia, the free encyclopedia
BMW Endurance Enduro Champions of the World 2009

bokis 04-05-2011 09:57

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mitsaras ( 372988)
βρε παιδια ειμαι στο ψαξιμο μοτο , αφου πουλησα την προηγουμενη.εχω φυσικα καταληξει οτι θελω να παω σε on-off κατασταση , γιατι απλουσττα σε πανε παντου...βαζεις μια πινεζα στο χαρτη και βουρρρρρ. θελω ομως να ειναι μεσιου κυβισμου και οικονομικο αλλα πιο σημαντικο για μενα ειναι η αξιοπιστια.εκει κολωνω λιγο με τα bmw , αν και φιλος μου εχει το παλιο f650gs 1/κ και ολα καλα οπως μου λεει και ξερω...βλεπετε κολλαω πολυ εκει γιατι μια ζωη με τα τζαπανια καλομαθα , αλλα τους λειπει ο χαρακτηρας αυτο το adventure που ψαχνω...βρε λετε να την κανω την κινηση?υπ'οψιν οτι θα ειμαι σχεδον παντα διπλος , η κινηση σε δρομους του Εβρου και ελαχιστα εγνατια και χρηση στην αλεξ/πολη...γουσταρω το tenere 660 αλλα ειναι και γα'ι'δουρι και δεν το φτανω (1.72 εκ υψος) , αλλα αυτο το G650 GSακι ειναι κουκλακι...

Μητσάρα δύο πράγματα θα σου πω πρώτον να δεις τα οικονομικά σου και δεύτερον τι σου γουστάρει εσένα
Αλλά επειδή θα είσαι πάντα διπλός θα σου πρότεινα το f800gs με την χαμηλή σέλλα . (το οποίο έχω και εγώ άλλωστε είναι φοβερό για τους δρόμους του Έβρου αλλά θα χρειαστείς καλό εξοπλισμό γιατί με το κρύο που κάνει εκεί δύσκολα παλεύεται η κατάσταση με μηχανή (έμενα δυο χρόνια Ρύζια Ορεστιάδας και ξέρω)

ARGI 04-05-2011 11:40

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Tάκη σε ευχαριστούμε...
Πολύ ωραία και αντικειμενική η παρουσίαση σου....
;);)

mitsaras 04-05-2011 13:10

Απάντηση: Test G 650 GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από bokis ( 373376)
Μητσάρα δύο πράγματα θα σου πω πρώτον να δεις τα οικονομικά σου και δεύτερον τι σου γουστάρει εσένα
Αλλά επειδή θα είσαι πάντα διπλός θα σου πρότεινα το f800gs με την χαμηλή σέλλα . (το οποίο έχω και εγώ άλλωστε είναι φοβερό για τους δρόμους του Έβρου αλλά θα χρειαστείς καλό εξοπλισμό γιατί με το κρύο που κάνει εκεί δύσκολα παλεύεται η κατάσταση με μηχανή (έμενα δυο χρόνια Ρύζια Ορεστιάδας και ξέρω)


βασικα κοιταζω σε αυτους τους κυβισμους καθως εχουν το πλεονεκτημα των χαμηλων παγιων τελων (τελη κυκλοφοριας , ασφαλιστρα) σε σχεση με το 800 και το 1200 gs. αλλα και το οτι εχει βγει πιο αξιοπιστο απο τα μεγαλα αδερφια του...για το 800 gs εχω ακουσει για την αβολη σελα του και ειναι ενας ακομα λογος που με ψιλοαπομακρυνε απο αυτο καθως το βρισκω πανεμορφο.οσο για τον εξοπλισμο εχω τα παντα....


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:08.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!