GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τι μας έτυχε (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44050)

TIME 24-10-2013 11:03

Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Καλημέρα σας κύριοι και κυρίες,
ήταν 06:30 το πρωί όταν μου χτύπησε ο διαχειριστής της πολυκατοικίας μου το κουδούνι.
Γιώργο έλα λιγάκι έξω διότι η μοτοσυκλέτα σου κείτεται πεσμένη και τρέχουν λάδια και υγρά μπαταρίας.
Βγαίνω έντρομος και διαπιστώνω τα παραπάνω.
Η μπαγκαζιέρα μου σπασμένη και η βάση στραβωμένη(σιδερένια βάση που πατά η μπαγκαζιέρα) από την πτώση.Κάγκελα χτυπημένα και το ένα πλαστικό προστασίας του μοτέρ σπασμένο.
Οι τύποι προφανώς προσπαθούσαν επιμόνος ή να σπασουν την μπαγκαζιέρα ή προσπαθούσαν να σπάσουν το τιμόνι και έπεσαν.
Ευτηχώς για καλή μου τύχη ο τρόπος που την παρκάρω και ο τόπος δυσκολεύει πολύ για να την κλέψουν.

Η μοτοσυκλέτα βρίσκεται ήδη στο συνεργείο και η ψυχή μου στη θέση της.

Να καταλήξω λοιπόν:
Αν μπαίνανε στο σπίτι μου για να κλέψουν φαγητό (συνέβει σε φίλο) πράγματι δεν θα με πείραζε καθόλου - ζούμε σε δύσκολες εποχές και όταν ο άλλος δεν έχει να φάει το σέβομαι και το συγχωρώ και πράγματι νιώθω και ενοχές.
Αλλά όταν πάνε να μου κλέψουν κάτι που μετά από πολύ κόπο και θυσίες απέκτησα και έζησα μαζί του κάποιες από τις πιο όμορφες στιγμές της ζωής μου θα του @#%@$%#@% ότι έχει και δεν έχει.
Φτάνει πια.
Δεν μπορέις να λειτουργήσεις με ψυχραιμία και δεν ξέρω αν πρέπει και στο κάτω κάτω.
Ενημερωτικά να σας πω μόνον τούτο :
Στα είκοσι μέτρα υπάρχουν αστυνομικοί όπου προστατεύουν το σπίτι πρώην υπουργού που να μην του @@%$@%#^& ότι έχει και δεν έχει κι αυτουνού εδώ που τα λέμε.
Ενημερωτικά πριν δυο χρόνια μου αδειάσανε και το σπίτι με τους αστυνομικούς που προστατεύουν τον εν λόγω κύριο να σφυρίζουν αδιάφορα.

Εμάς ποιός μας προστατεύει ήθελα να ξερα;;;;


Λυπάμαι αν σας κούρασα αλλά από την μια ήθελα να πω τον καημό μου κι από την άλλη ήθελα να σας ταρακουνήσω και να προσέχετε όλοι σας ακόμη περισσότερο.

omorfantras 24-10-2013 11:27

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Τι λες ρε φιλαράκι, ευτυχώς που δεν τα κατάφεραν τα κα.....λια, αλλά έχε υπόψη σου ότι ίσως προσπαθήσουν ξανά τα καθίκια!!!!!!!!!!
Τέλςο καλό όλα καλά πάντως

ARGI 24-10-2013 11:29

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
:u59::u59::u59::u59::u59:

AKIS_21 24-10-2013 11:37

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Ευτυχώς που την βρήκες έστω και με υλικές ζημιές ,
Παντως μου φαίνεται μεγάλη η ζημιά απο μια στατική πτώση μονο

MARK 24-10-2013 11:48

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Νεύρα

squad 24-10-2013 11:52

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
συναγερμο εχεις?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 24-10-2013 11:57

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TIME ( 963645)
Λυπάμαι αν σας κούρασα αλλά από την μια ήθελα να πω τον καημό μου κι από την άλλη ήθελα να σας ταρακουνήσω και να προσέχετε όλοι σας ακόμη περισσότερο.

... και τα δύο δικαιολογημένα ΚΑΙ επιβεβλημένα !!!

Λυπάμαι Γιώργη μου ... ας είναι το τελευταίο ...

TIME 24-10-2013 12:49

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Τον συναγερμό τον έγαλα πριν τρία χρόνια και η αλήθεια είναι πως χθες ήταν η μόνη φορά που το μετάνιωσα.Πιστεύω πάντως πως αν θέλουν να στην πάρουν δεν θα τους σταματήσει όχι ο συναγερμός αλλά ούτε και όλη η αστυνομία...
Ξέχασα να ενημερώσω πως το διπλό σταντ ήταν ανοιχτό όταν τη βρήκα πεσμένη.
Σας δίνω όλα τα στοιχεία γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι συμπεράσματα μπορούν να βγούν - ίσως μας βοηθήσουν να τις προστατέψουμε περισσότερο..
Τέλος πάντων θα ήθελα να σας πω και πάλι να προσέχετε όλοι..
Είναι πολύ άσχημο συναίσθημα - > Βιασμός αν μου επιτρέπεται δίχως να φανώ υπερβολικός..
Σας ευχαριστώ όλους πάντως..

billy the kid 24-10-2013 13:13

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Θα μπορούσες να μας έλεγες και περιοχή να έχουμε τον νού μας? Κι εμένα είχε συμβεί κάτι παρόμοιο πριν ένα χρόνο, κατάφεραν και μου έκλεψαν την μανέτα του φρένου με την τρόμπα του...:u55:

TIME 24-10-2013 13:20

Απάντηση: Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου
 
Στην Καλλιθέα συνέβη το περιστατικό


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:52.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!