GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Σκασμένη πίσω ανάρτηση (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44788)

Benjamako 27-11-2013 11:08

Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Καλημερα στους φιλους μου

Αφου εσκασε και παλι η πισω αναρτηση για δευτερη φορα και η ΜΑΜΑ μας κανει και παλι τον κινεζο με προφαση την γνωστη σε ολους μας ΕΓΓΥΗΣΗ..εχω μπει σε διαδικασια αλλαγης.

Εδω χρειαζομαι τις προτασεις σας.

Η μηχανη κυκλοφορει σε 95% ασφαλτο και 5% χωμα :D

jmar 27-11-2013 11:13

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Ή την επισκευαζεις ή Wilbers αν δεν θες να χασεις το ESA :ye33:

Benjamako 27-11-2013 11:17

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Η επισκευη μου ειπανε οτι δε θα κρατησει..απο τιμες που παιζουν αυτες;


vtheo 27-11-2013 11:31

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει μ'αυτή την ανάρτηση;

Benjamako 27-11-2013 11:36

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Με την δευτερη καπου στα 30000

V.Stratos 27-11-2013 11:42

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Βασικές πληροφορίες δε μας λες..

1) Πόσα χλμ έχεις ?
2) Τί μοντέλο
3) Πότε άλλαξες την προηγούμενη
4) Είναι ESA (προφανώς είναι..)

Μιας που μίλησα με το K-Shock που τις επισκευάζει στην Αθήνα πριν 10 μέρες μου είπε πως μέχρι στιγμής από αυτές που έχει φτιάξει δεν έχει ξαναχαλάσει κάποια..(σχετικό αυτό βέβαια). Κόστος από 120-150€ αναλόγως η επισκευή..

Η W-ESA είναι καλή λύση από όσο ακούγεται και κοστίζει 450€ νομίζω από μαγαζί στη Θεσσαλονίκη..

ΕξιΜερες.Γρ

Μην αγχώνεσαι για τπτ,όλα φτιάχνονται..Ακόμα και οι σταυροί του άξονα ;)

:cool:

vtheo 27-11-2013 11:44

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Λύσεις υπάρχουν πολλές βάση του πορτοφολιού που διαθέτει ο καθένας.Αν θες τη γνώμη μου 30.000 χλμ για να αλλάξεις την ανάρτηση του GS είναι λίγα.Τουλάχιστον εγώ την έβγαλα την πήγα στο Kshock άλλαξαν τσιμούχα και όλα οκ.Όταν θα παραδόσουν τελειως οι αναρτήσεις σου τις αλλάζεις αλλά να αλλάξεις μία ανάρτηση επειδή έσκασε η τσιμούχα;Εδώ υποτίθεται ότι σ 'αυτα τα χιλιόμετρα στις after market κάνεις service, που σημάινει ότι το πρώτο πράγμα που αλλάζουν είναι την τσιμούχα...Επισκεύασε την και τα λεφτά που σου ζητάνε για καινούρια φάτα σε βόλτες...

Benjamako 27-11-2013 11:46

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από V.Stratos ( 977969)
Βασικές πληροφορίες δε μας λες..

1) Πόσα χλμ έχεις ?
2) Τί μοντέλο
3) Πότε άλλαξες την προηγούμενη
4) Είναι ESA (προφανώς είναι..)

Μιας που μίλησα με το K-Shock που τις επισκευάζει στην Αθήνα πριν 10 μέρες μου είπε πως μέχρι στιγμής από αυτές που έχει φτιάξει δεν έχει ξαναχαλάσει κάποια..(σχετικό αυτό βέβαια). Κόστος από 120-150€ αναλόγως η επισκευή..

Η W-ESA είναι καλή λύση από όσο ακούγεται και κοστίζει 450€ νομίζω από μαγαζί στη Θεσσαλονίκη..

ΕξιΜερες.Γρ

Μην αγχώνεσαι για τπτ,όλα φτιάχνονται..Ακόμα και οι σταυροί του άξονα ;)

:cool:

ΧΛΜ-->35500
ΕΤΟΣ--> 2009
Προγουμενη αλλαγη το 2010 περιπου στα 6000χλμ
Ειναι ESA

Ακομα ποναω απο τον σταυροοοο

Benjamako 27-11-2013 11:56

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vtheo ( 977970)
Λύσεις υπάρχουν πολλές βάση του πορτοφολιού που διαθέτει ο καθένας.Αν θες τη γνώμη μου 30.000 χλμ για να αλλάξεις την ανάρτηση του GS είναι λίγα.Τουλάχιστον εγώ την έβγαλα την πήγα στο Kshock άλλαξαν τσιμούχα και όλα οκ.Όταν θα παραδόσουν τελειως οι αναρτήσεις σου τις αλλάζεις αλλά να αλλάξεις μία ανάρτηση επειδή έσκασε η τσιμούχα;Εδώ υποτίθεται ότι σ 'αυτα τα χιλιόμετρα στις after market κάνεις service, που σημάινει ότι το πρώτο πράγμα που αλλάζουν είναι την τσιμούχα...Επισκεύασε την και τα λεφτά που σου ζητάνε για καινούρια φάτα σε βόλτες...

Πολυ καλη η συμβουλη σου!:ye33:

jmar 27-11-2013 12:32

Απάντηση: Σκασμένη πίσω ανάρτηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vtheo ( 977970)
Λύσεις υπάρχουν πολλές βάση του πορτοφολιού που διαθέτει ο καθένας.Αν θες τη γνώμη μου 30.000 χλμ για να αλλάξεις την ανάρτηση του GS είναι λίγα.Τουλάχιστον εγώ την έβγαλα την πήγα στο Kshock άλλαξαν τσιμούχα και όλα οκ.Όταν θα παραδόσουν τελειως οι αναρτήσεις σου τις αλλάζεις αλλά να αλλάξεις μία ανάρτηση επειδή έσκασε η τσιμούχα;Εδώ υποτίθεται ότι σ 'αυτα τα χιλιόμετρα στις after market κάνεις service, που σημάινει ότι το πρώτο πράγμα που αλλάζουν είναι την τσιμούχα...Επισκεύασε την και τα λεφτά που σου ζητάνε για καινούρια φάτα σε βόλτες...

:ye31: :ye33:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:42.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!