GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ποδήλατο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Ψαχνω ποδηλατο trekking Large... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43430)

gsmaniac 25-09-2013 00:26

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από xurxes ( 950546)
λες:wha13:.....αυτό ψιλιαζομαι:rolleyes:
να ψάξω και σε site με μεταχειρισμένα....

:th11:

Ψαξε....
Θα δω και εγω απο αυριο....
Και ο φριτς...ειναι ψαγμενος και εχει ελεύθερο χρονο για ψάξιμο:lo20:

Ειναι ομορφο κολλημα το ποδηλατακι.....:rolleyes:

kostasmats 25-09-2013 08:49

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
1 Συνημμένο(α)
Επισυναπτόμενα 20188

το πηρα πριν απο λιγους μηνες μεταχειρισμενο στα 250.Καινουργιο 430 αν δεν κανω λαθος.Κατηγορια κομφορτ.Αριστο για αστικα χλμ.Αν οι απαιτησεις σου ανεβουν αλαζεις το μπροστινο με ενα ξερο.Γνωμη μου ψαξε για μεταχειρο,με 300 ευρω σε κατηγορια φιτνες τρεκινγκ πολης κλπ βρισκεις διαμαντια.Μπες σε ποδηλατικα φορουμ και τσεκαρε αγγελιες στην περιοχη σου.

Benjamako 25-09-2013 09:59

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Εγω εχω ενα trekking Scott που το ειχα παρει 400€..το μονο που αλλαξα απο την αρχη ειναι που εβαλα λαστιχα κουρσας και σωθηκα.Δεν παταω χωμα αλλα οι ασφαλτινες διαδρομες βγαινουν για πλακα.Καλη επιλογη ;)

Sotos_ 25-09-2013 10:50

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Για την χρηση που λες, θα προτεινα να μην πας για τρεκινγκ.

πηγαινε για ενα fitness.
στα χρηματα που σκεφτεσαι να δωσεις, η αναρτηση μπροστα ειναι εντελως της πλάκας, σε αντιθεση με το βαρος που προσθετει που δεν ειναι καθολου ευκαταφρόνητο.

Παρε ενα ποδηλατο πολης χωρίς αναρτηση μπροστα και χωρις δισκόφρενα.
με 450 εισαι αξιοπρεπεστατος.
Αν παλι επιμενεις για αναρτηση, προσεξε να είναι κάποια που μπορεις και να την κλειδώνεις (να μην λειτουργει δηλαδη αν δεν θες)

Μην σου πω για μεταχειρισμενο... που με αυτα τα χρηματα παιρνεις ποδηλατο που εκανε 800 πριν 1-2 χρονια... και το πουλας και σε λιγο, που θα θες αναβαθμιση, χωρις να χασεις!
Αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο, γραψου σε 1-2 ποδηλατικα φορουμς, και παρακολουθα αγγελίες... εχει πολλές ευκαιρίες.

Ομως, το σημαντικότερο όλων είναι το μεγεθος! αυτο ψαξτο πολυ. Το σωστο μεγεθος θα σε γλυτωσει απο πολλά (ακομα και απο τραυματισμους στα σημεια που καταπονουνται (αρθρωσεις πχ)



Ειχα τρεκινγκ, και εκανα καμια 500αρια χιλιομετρα τον χρονο...
"Ευτυχως" μου το εκλεψαν πριν δυο χρονια περιπου, και ως πιο ψαγμενος, το αντικατεστησα με καποιο που μου ταιριαζε καλύτερα (κουρσα υβρίδιο), και απο τοτε κάνω 10.000 χλμ/ετος, εχω χασει 16 κιλά και εχω γινει πάλι ανθρωπος!


τρελο κόλημα το ποδηλατο (και πολυ καλό υποκαταστατο αν εχεις παιδια και δεν μπορεις να φχαριστηθεις πια την μηχανη σου οπως πριν !)

Οτι θες στην διάθεση σου.

frits 25-09-2013 11:14

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Βασίλη ότι γράφετε είναι σωστό αλλά πρέπει να αποφασίσεις αν θέλεις το χώμα.

Οι αναρτήσεις στην άσφαλτο "κλέβουν" δύναμη και στην πράξη είναι άχρηστες. Αν όμως μπεις χώμα χωρίς καθόλου μπροστινή ανάρτηση θα έχεις θέμα. Αν το θέλεις μόνο για πόλη πράγματι δεν χρειάζεται.

Αυτονόητο επίσης για όσους ξέρουν είναι ότι δεν θα έχει πίσω ανάρτηση σε αυτά τα χρήματα. Μία καλή πίσω ανάρτηση που κλειδώνει έχει από 700-800 και πάνω.

Αυτά που έχουν ένα απλό αμορτισεράκι πίσω απλά δεν θα αφήνουν την δύναμη να φτάνει στην ρόδα και ταλαιπωριέσαι.

Επίσης όπως λέει ο φίλος Sotos θα πρέπει να βρεις και ένα άνρθωπο που να ξέρει και να φέρει το ποδήλατο στα μέτρα σου, έχει τεράστια σημασία και για την υγεία σου και για την διασκέδασή σου. :)

Σκέψου την χρήση, δες τι χρήση κάνουν οι παρέες σου και αποφάσισε.

ckk 25-09-2013 11:23

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Αν είναι το πρώτο σου, μεταχειρισμένο οπωσδήποτε και κάποιος να στο φέρει στα μέτρα σου. Αναρτήσεις έστω και φτηνές θα ήθελα, λόγω κατάστασης ελληνικών δρόμων.

Κάνεις πρώτα ένα χρόνο και μετά το αλλάζεις με καλύτερο μεταχειρισμένο ή καινούργιο. Θα ξέρεις όμως ΕΣΥ τι ακριβώς ψάχνεις.

Μην πάρεις με ταχύτητες που αλλάζουν με ΄στρίψιμο΄ δίπλα στην μανέτα.

Καλές βόλτες.

frits 25-09-2013 11:47

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 950673)
Αν είναι το πρώτο σου, μεταχειρισμένο οπωσδήποτε και κάποιος να στο φέρει στα μέτρα σου. Αναρτήσεις έστω και φτηνές θα ήθελα, λόγω κατάστασης ελληνικών δρόμων.

Κάνεις πρώτα ένα χρόνο και μετά το αλλάζεις με καλύτερο μεταχειρισμένο ή καινούργιο. Θα ξέρεις όμως ΕΣΥ τι ακριβώς ψάχνεις.

Μην πάρεις με ταχύτητες που αλλάζουν με ΄στρίψιμο΄ δίπλα στην μανέτα.

Καλές βόλτες.

Τι λέει το 29άρι Χρήστο....:)

Sakis 25-09-2013 12:05

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Sedona DX W (2012) - Ποδηλατα | Ποδήλατα Giant | Ελλάδα

Βασίλη έχω αυτό το GIANT σε λαδί χρώμα ολοκαίνουργιο αν σε ενδιαφέρει το συζητάμε το βράδυ...:ye33:

xurxes 25-09-2013 12:27

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
φιλαράκια σας ευχαριστω:D
με βάλατε στο τρυπακι....:ha15:


Σακη τα λέμε τουναιτ

giamil 25-09-2013 12:36

Απάντηση: Ψαχνω ποδηλατο trekking Large...
 
Aν θες Value for money ποδηλατακι φιλε...
με πολυ καλα περιφερειακα...

Μετα απο μεγαλη ψαχτικη που εκανα πριν καταληξω...να θυμασαι οτι την διαφορα την κανουν τα περιφερειακα!


Univega terreno 200



http://engine.pixelplus.netuse.gr/fi..._type90081.jpg


Mbike - Univega Terreno 200 - νεα , αγορα


:ye33:





Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:28.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!