GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξοπλισμός μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Top case adv (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=37493)

nikosgs 05-01-2013 19:35

Top case adv
 
Καλησπερα! Πηρα ενα top case μεταχειρισμενο (μονο το τοπ ειχα τη βαση) απο μια αγγελια στη χρυση ευκαιρια. Εχω ενα μικρο προβλημα ομως !! Ο τυπος που το πηρα ειχε ενα 800αρι και οχι adv.το προβλημα μου ειναι οτι δεν κουμπωνει σωστα κανει ενα μικρο κενο και οι αποστατες δεν ακουμπανε καπου για μην υπαρχουν κραδασμοι και τριξιματα!γνωριζει κανεις κατι γιαυτο;;; Επισης δεν αλλαξα τις κλειδαριες ακομα μιας και ειναι ρυθμιζομενες και τη κουμπωσα πανω στη μηχανη με σκοπο να παω στη bmw και να μου τις ρυθμισουν εκει. Γινεται αυτο;; Η πρεπει να παω ξανα στο τυπο να μου την ανοιξει και μετα να παω στι bmw?? :)

mario 05-01-2013 20:13

Καλησπέρα,τζόγος που έχει ειναι ψιλολογικος απο την χρήση. Τωρα για την επαναρυθμιση οπου και να πας ειτε στην αντιπροσωπεία είτε μονος σου θα χρειαστείς το κλειδί για να βγάλεις τον αφαλό

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

gsmaniac 05-01-2013 20:17

Απάντηση: Top case adv
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mario ( 818071)
Καλησπέρα,τζόγος που έχει ειναι ψιλολογικος απο την χρήση. Τωρα για την επαναρυθμιση οπου και να πας ειτε στην αντιπροσωπεία είτε μονος σου θα χρειαστείς το κλειδί για να βγάλεις τον αφαλό

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

εγώ τις άνοιξα χωρίς το κλειδί, αλλά είναι παιδεμα
καλό είναι να είναι ξεκλειδωτη

nikosgs 05-01-2013 20:46

Μαριε ειχα και πριν το top case! Νομιζω οτι εχει εμφανη διαφορα ...καταρχας κανει αρκετο θορυβο που δεν εκανε πριν και τα μαυρα ελαστικα που εχει απο κατω δεν ακουμπανε πουθενα..και φανταζομαι επειδη το 800 αρι εχει διαφορετικη βαση μηπως ειναι σε αλλα σημεια αυτα. @gsmaniac thnx για την απαντηση ..αν δεν μπορουν στη bmw απλα θα βρω ο παλικαρι να τελειωνουμε :)

kwstas 05-01-2013 21:23

Απάντηση: Top case adv
 
To top case σαν κωδικος ειναι ιδιος οπως επισης και το κουμπωμα στη βαση.
Το προβημα που αναφερεις μαλλον εχει γινει απο χρηση σε χωμα ή και υπερβολικο φορτωμα!
Ισως με καμια πενσουλα αν στραβωσεις τα λαμακια που κουμπωνουν σφιξει και δεν κουναει.

nikosgs 05-01-2013 22:01

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από faker ( 818116)
To top case σαν κωδικος ειναι ιδιος οπως επισης και το κουμπωμα στη βαση.
Το προβημα που αναφερεις μαλλον εχει γινει απο χρηση σε χωμα ή και υπερβολικο φορτωμα!
Ισως με καμια πενσουλα αν στραβωσεις τα λαμακια που κουμπωνουν σφιξει και δεν κουναει.

Χμμμ μου κατατοπιστικοτατος θα ελεγα!! Θα του ριξω μια ματια οταν παω σπιτι λοιπον.ελπιζω να φταιει αυτο!

kwstas 05-01-2013 22:34

Απάντηση: Top case adv
 
να ρωτησω και εγω κατι...πως ξεχωριζεις την απλη κλειδαρια με τη ρυθμιζομενη??

nikosgs 06-01-2013 01:26

Απάντηση: Top case adv
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από faker ( 818158)
να ρωτησω και εγω κατι...πως ξεχωριζεις την απλη κλειδαρια με τη ρυθμιζομενη??

τη δευτερα που θα παω στη bmw θα σου πω :D

kwstas 06-01-2013 02:52

Απάντηση: Top case adv
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Giare7 ( 818216)
τη δευτερα που θα παω στη bmw θα σου πω :D

Ok, αν εισαι κοντα στο μαστορα δες και με ποιο τροπο τις βγαζει για να σκαλισω και τις δικες μου:D

nikosgs 06-01-2013 12:09

:P


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:32.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!