GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Πρόβλημα με ESA (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=25944)

Capitain 22-11-2011 22:24

Πρόβλημα με ESA
 
Πολύ καλησπέρα σας.. Επανέρχομαι καταρχήν για να κάνω πρόταση δημιουργίας ειδικής κατηγορίας 'ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ', κατα δεύτερον να παραθέσω νέο πρόβλημα που μου συνέβη, και πιθανότατα θα μου στοιχίσει ακριβά, εκτός αν απλά είμαι τυχερός (που δεν είμαι) και τελικά είναι κάτι πιο απλό..
Αν και σε μια σύντομη έρευνα, απλά όσοι το έχουν δει μπροστά τους, απλά άλλαξαν ανάρτηση..
Σήμερα λοιπον το RT παρουσίασε μία ανωμαλία, (εμ τι θα παρουσίαζε? καλυτέρευση?)
Πήγα να αλλάξω τη ρύθμιση απόσβεσης (διορθώστε με αν κάνω λάθος) από ένα κράνος με βαλίτσες, σε ένα κράνος.. Και... ΤΙΠΟΤΑ...
Ενώ την προφόρτιση την αλλάζει, σε μαλακο-σκληρο-σπορ, την απόσβεση αρνείται...
Πήγα συνεργείο, και με τις πληγές νωπές ακόμα απο το θέαμα της μηχανής μου ξαντεριασμένης πρόσφατα για 3 τσιμούχες σασμάν, μου ξαναείπαν φέρτο να το δούμε...
Μιλάμε μου ήρθε να πάρω μπετονάκι απο το βενζινάδικο, 10 ευρώ βενζίνη με λάδι μαζί και να τη λούσω και να την ανάψω να φωτίσει ο τόπος να δει μια άσπρη μέρα ο τόπος....
Αξιοπιστία my ass, esa για μεσα..
Ετσι θα την αφήσω και δε θα παίρνω και δικαβαλα #### το φελεκι μου....

commander 22-11-2011 22:54

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
Τι να κανεις ρε Κωστη λαχεία ειναι αυτα...... :(Αντε καλα ξεμπερδεματα.....!!!!;)

Capitain 22-11-2011 22:57

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από commander ( 525113)
Τι να κανεις ρε Κωστη λαχεία ειναι αυτα...... :(Αντε καλα ξεμπερδεματα.....!!!!;)

Αμα ο Υψιστος έχει κι άλλα τέτοια λαχεία πάρτα εσύ ρε Τεό, εγώ δε θέλω άλλα τέτοια... Αρχίζω και κοιτάζω στο Car.gr τώρα, και όχι για γερμανικά...:cool:

adventure 22-11-2011 23:50

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 


Περαστικά Κωστή ευκολία αυτή η ESA αλλά κατά καιρούς παρουσιάζουν πρόβλημα .

:o :o :o

Καλά ξεμπερδέματα .

:( :( :(

1974 23-11-2011 00:11

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
τι κατα καιρους ολα!!! και ανακληση τιποτα!!!κουκουρουκου οι γερμανοι!!!

Eftixis 23-11-2011 00:16

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
Συνέχεια προβλήματα με την ESA Ο Νίκος στους 5 μήνες την έχει αλλάξει δύο φορές τώρα παλέυη να την φτιάξει στην εγγύηση το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν ανταλακτικά και περιμένεις μήνα χωρίς μοτό Απάράδεκτοι για μοτο 20.000 ευρώ

1974 23-11-2011 00:23

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
η φαση ειναι οτι στην αλαζουμε αν εισαι στη εγγυηση και σε βαζουνε την ιδια παλι δλδ παλι σε 20.000χλμ θελεις ΕΣΑ παλι!!!δεν βαζουνε WP διοτι δεν συμβαδιζει ο εγκεφαλος για δωστε τα φωτα σας εδω!!!

Arkas 23-11-2011 00:55

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
Ντίνο, για κοίτα εδώ !!! ;)

Capitain 23-11-2011 09:21

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 525221)
Ντίνο, για κοίτα εδώ !!! ;)

Ευχαριστώ Δημήτρη, κάτσε να ανακαλύψω σε ποιο κομμάτι βρίσκεται το θέμα.. Το GS-911 έλεγε 'Rear suspension sensor malfunction'.
Είδωμεν. Κάτσε να μου περάσουν τα νεύρα και μετά πάω οπου είναι..

aeriko 23-11-2011 09:38

Απάντηση: Πρόβλημα με ESA
 
Εντός εγγύησης αντικαταστάθηκε η μπροστινή ανάρτηση σε GS 1200. Δεν λειτουργούσε το esa και έχανε λάδι. Η νέα μπροστινή ανάρτηση που τοποθετήθηκε ήταν wp. Η πίσω παρέμεινε showa.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:33.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!