GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κοινωνική ευαισθησία (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Η ταλαιπωρία ενός από εμάς (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=18313)

derno 10-03-2011 17:47

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pirate ( 334407)
Βασίλη θα ήθελα να επικοινωνήσεις με τον φίλο μας και να τον ρωτήσεις αν μένει Κρήτη και θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου να μου στείλει το ιστορικό του γιατί τέτοια χειρουργία γίνονται στο Περιφεριακό Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου και μπορούμε χωρίς κόστος.


Για περιμένετε βρε παιδιά.Χωρίς να ξέρω την σχέση με το νοσοκομείο του Ηρακλείου, αλλά αυτό που λέει ο πειρατής είναι σημαντικό.

klagenfurt 10-03-2011 18:07

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
σε παρακαλω, στειλε μου π.μ. και μεχρι πια ημερομηνια,

αλλου και αλλου τα τρωμε
εδω θα σκαλωσουμε...

gsmaniac 10-03-2011 18:14

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
μακαρι να ξεπερασει το προβλημα του ο φιλος και να εχουμε συνεισφερει και εμεις.....:)
στειλε το π.μ,παρακαλω.....:)

Arkas 10-03-2011 19:27

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Για να απαντηθούν κάποια ερωτήματα
που μας έχουν υποβληθεί από το πρωί είτε μέσω τηλεφώνων,
είτε μέσω αρκετών Π.Μ. όπως το παρακάτω:

Απόσπασμα:

καλησπερα Δημητρη,
αυτο με τον φιλο, που χρειαζεται χρηματα για το ματι του, ειναι αληθινο,"ψαγμενο"

συγνωμη που σε ρωταω,
αλλα την εχω πατησει αρκετες φορες
και απο τοτε ρωταω παντα ανθρωπους
που εμπιστευομαι

ευχαριστω
*******
να ενημερώσω το forum ότι ο φίλος Βασίλης (vaska),
μας γνωστοποίησε το πρόβλημα υγείας ενός παιδιού από την Κρήτη και ζήτησε την άδεια να ανεβάσει το συγκεκριμένο θέμα,
πράγμα το οποίο και έγινε.

Σ' αυτά τα ζητήματα,
η θέση μας είναι εξαιρετικά λεπτή!

Εκ των πραγμάτων, είναι φύσει αδύνατον να εξακριβώσεις
εάν όντως υφίστανται τα επικαλούμενα προβλήματα υγείας...
Τηλέφωνο επικοινωνίας με το παλληκάρι δεν έχουμε
αλλά και να είχαμε τί θα μπορούσες να εξακριβώσεις τηλεφωνικώς...
Άλλωστε ούτε γιατροί είμαστε, ούτε υγειονομικές επιτροπές αλλά ούτε και διερεύνηση δικαιούμαστε ή δυνάμεθα να κάνουμε.

Από εκεί και πέρα,
το θέμα της εκάστοτε προσφοράς,
είναι αυστηρά προσωπικό!

Ο καθένας μας πράττει ανάλογα με αυτά που του υπαγορεύει η συνείδηση και η καρδιά του!

.


CPretenteriS 10-03-2011 19:30

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 334590)
Για να απαντηθούν κάποια ερωτήματα
που μας έχουν υποβληθεί από το πρωί είτε μέσω τηλεφώνων,
είτε μέσω αρκετών Π.Μ. όπως το παρακάτω:

να ενημερώσω το forum ότι ο φίλος Βασίλης (vaska),
μας γνωστοποίησε το πρόβλημα υγείας ενός παιδιού από την Κρήτη και ζήτησε την άδεια να ανεβάσει το συγκεκριμένο θέμα,
πράγμα το οποίο και έγινε.

Σ' αυτά τα ζητήματα,
η θέση μας είναι εξαιρετικά λεπτή!

Εκ των πραγμάτων, είναι φύσει αδύνατον να εξακριβώσεις
εάν όντως υφίστανται τα επικαλούμενα προβλήματα υγείας...
Τηλέφωνο επικοινωνίας με το παλληκάρι δεν έχουμε
αλλά και να είχαμε τί θα μπορούσες να εξακριβώσεις τηλεφωνικώς...
Άλλωστε ούτε γιατροί είμαστε, ούτε υγειονομικές επιτροπές αλλά ούτε και διερεύνηση δικαιούμαστε ή δυνάμεθα να κάνουμε.

Από εκεί και πέρα,
το θέμα της εκάστοτε προσφοράς,
είναι αυστηρά προσωπικό!

Ο καθένας μας πράττει ανάλογα με αυτά που του υπαγορεύει η συνείδηση και η καρδιά του!

.


Συμφωνώ!! Αυτό και μόνο είναι αρκετό... (προσωπική μου εκτίμηση βεβαίως)

gsmaniac 10-03-2011 19:56

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pirate ( 334407)
Βασίλη θα ήθελα να επικοινωνήσεις με τον φίλο μας και να τον ρωτήσεις αν μένει Κρήτη και θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου να μου στείλει το ιστορικό του γιατί τέτοια χειρουργία γίνονται στο Περιφεριακό Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου και μπορούμε χωρίς κόστος.

καλο ειναι να δει και το θεμα ο πειρατης.......:)

vaska 10-03-2011 20:02

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Παιδιά μίλησα με το γιατρό Πειρατή ο οποίος μου έδωσε το οκ να μιλήσει ο bocaros (παθών) μαζί του, για το πρόβλημά του. Έτσι έδωσα το τηλ. του γιατρού στον bocaros και πρέπει να έχουν ήδη επικοινωνήσει, οπότε ενδεχομένως να μπορεί να το βεβαιώσει και ο γιατρός. Από την δική μου την πλευρά τώρα τον άνθρωπο τον ξέρω κι από το moto.gr, όπως ξέρω εδώ και καιρό τώρα την ταλαιπωρία του. Την τελευταία φορά που τον είδα, ήταν στην κοπή της πίτας πριν από κανένα μήνα. Τα παιδιά που έχουν αναλάβει τον λογαριασμό για μένα τουλάχιστον είναι αξιοπιστότατοι και πέραν πάσης αμφιβολίας. Αυτά μπορώ να πω. Τώρα από την άλλη καθημερινά βομβαρδιζόμαστε από καλοστημένες απάτες και είναι δικαιολογημένη η όποια επιφύλαξη.

pirate 10-03-2011 21:09

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Βασίλη πολύ σωστά ο Γιώργος (bocaros) επικοινώνησε μαζί μου και μου είπε ότι μένει Αθήνα και όχι Κρήτη, εγώ τον ενημέρωσα ότι μπορώ να μεσολαβήσω και να τον αναλάβουν σε κάποια Πανεπιστημιακή Οφθαλμολογική Κλινική στην Αθήνα ώστε να μηδενίσει το κόστος της επέμβασης και των νοσηλίων, αυτό βέβαια είναι μια απόφαση καθαρά προσωπική δική του, επιπλέον του είπα ότι για οτιδήποτε χρειαστεί το τηλέφωνο μου το ξέρει και είμαι στη διάθεση του .

ARGI 10-03-2011 21:12

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pirate ( 334673)
Βασίλη πολύ σωστά ο Γιώργος (bocaros) επικοινώνησε μαζί μου και μου είπε ότι μένει Αθήνα και όχι Κρήτη, εγώ τον ενημέρωσα ότι μπορώ να μεσολαβήσω και να τον αναλάβουν σε κάποια Πανεπιστημιακή Οφθαλμολογική Κλινική στην Αθήνα ώστε να μηδενίσει το κόστος της επέμβασης και των νοσηλίων, αυτό βέβαια είναι μια απόφαση καθαρά προσωπική δική του, επιπλέον του είπα ότι για οτιδήποτε χρειαστεί το τηλέφωνο μου το ξέρει και είμαι στη διάθεση του .

Mπράβο Σταύρο, είσαι ωραίος....
http://cdn.content.sweetim.com/sim/c...s/000204AE.gif

mario 10-03-2011 21:17

Απάντηση: Η ταλαιπωρία ενός από εμάς
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pirate ( 334673)
Βασίλη πολύ σωστά ο Γιώργος (bocaros) επικοινώνησε μαζί μου και μου είπε ότι μένει Αθήνα και όχι Κρήτη, εγώ τον ενημέρωσα ότι μπορώ να μεσολαβήσω και να τον αναλάβουν σε κάποια Πανεπιστημιακή Οφθαλμολογική Κλινική στην Αθήνα ώστε να μηδενίσει το κόστος της επέμβασης και των νοσηλίων, αυτό βέβαια είναι μια απόφαση καθαρά προσωπική δική του, επιπλέον του είπα ότι για οτιδήποτε χρειαστεί το τηλέφωνο μου το ξέρει και είμαι στη διάθεση του .

μπράβο Σταυρο αυτή είναι πολυ συμαντικη βοηθεια.Μακαρι ό φίλος να βρει την υγεια του παρακαλώ π.μ και σε μένα


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:14.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!