GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Με προδοσε το θηριο (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5472)

mjtir 13-09-2009 19:43

Με προδοσε το θηριο
 
Την προσεχα σαν τα ματια μου .

Δεν την εβαζα στο χωμα , δεν την ετρεχα πανω απο 140 , τις ελεγα γλυκολογα και την χαιδευα τακτικα .

Δεν ηθελα να προστεθει στο στατιστικο δειγμα των βλαβων και να δωσει χαρα στους επικριτες της .

Ετσι ξαφνικα χωρις καμια προειδοποιηση σημερα αρνηθηκε να καταβασει ταχυτητα , κοκαλωσε στην 5η και υπομονετικα περιμενε να την μαζεψουν απο την ακρη του δρομου. Απονη ζωη.

Η οδικη βοηθεια κατεφτασε μεσα σε μια ωρα και αυριο θα οδηγηθει στο γιατρο.

14100 εγραφε το κοντερ της και η πρωτη της βλαβη ειναι γεγονος.

Ευτυχως συνεβει ενα χιλιομετρα μακρια απο την εδρα μου και ειναι μεσα στην εγγυηση της .

Αυτο το βραδυ η γρια μου μια yamaha tenere660 toυ 1997 me 180000 xlm θα χαμογελαει κρυφα , εχοντας παρει το αιμα της πισω ( αφου την εγκατελειψα για την καινουργια μου ερωμενη ) ξεροντας οτι αυριο σε αυτην θα στηριχτω οπως εκανα ολα τα προηγουμενα χρονια ...

Περιμενοντας τα νεοτερα ......:hmmm:

riko46 13-09-2009 19:50

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
Φίλε Γιάννη το ίδιο άσχημα ένιωσα και εγώ που με ....Νεύρα.....κατακαλόκαιρο και δεν πήγα πουθενά:hmmm: ,τι να κάνεις όμως ,υπομονή.............:cool:

DERTILAS 13-09-2009 19:51

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
Φιλε υπομονη!!Περιμενουμε νεα απο τον γιατρο!

bmwgogagis 13-09-2009 20:39

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
για πιο μοντελο μιλαμε ?

skippybi 13-09-2009 20:39

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
με το καλό και πάλι στο δρόμο!!!;)

yannis 13-09-2009 20:46

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
Φίλε μου εύχομαι καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα. Τι να γίνει, μηχανήματα είναι, θα τύχει και η αστοχία υλικού. Μην απογοητεύεσαι, έχεις καλό εργαλείο και για χρόνια πολλά θα το χαίρεσαι.;)

ΥΓ. Δώσε ένα αντίγραφο, από το βιβλίο συμβάντων στον Georgep!!!!! Τουλάχιστον να έχουμε το ελαφρυντικό, πως ομολογήσαμε χωρίς ανάκριση!!!!!:sm7:

mjtir 14-09-2009 10:06

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
Ευχαριστω αδελφια για τα παραγορητικα σας λογια . Απλα εφνιδιαστηκα γιατι δεν ειχα ακουσει για αδυνατο σασμαν .

Νεοτερα δεν υπαρχουν μια και ακομα το νοσοκομειακο δεν εχει φτασει στο νοσοκομειο.

Παντως θα κανω μια παρατηρηση για την BMW οδικη βοηθεια .

Στα θετικα :

+ H αποθηκευση της μηχανης το βραδυ και παραδοση της απευθειας στο συνεργειο το πρωι .

+ Κατευθασε σε λιγοτερο απο μια ημερα (Αργια)

Στα αρνητικα.

- Το κλειστο φορτηγακι που ηρθε θεωρω οτι ηταν ακαταλληλο για την μεταφορα μεγαλου κυβισμου μηχανων . Το οτι φορτωθηκε η μηχανη αφειλεται καθαρα στις ζογκλεριστικες ικανοτητες του οδηγου που σπρωχνοντας με την βοηθεια μου του θηριο και πηδωντας πανω στην καροτσα καταφερε να ανεβασει το θηριο ενω σε χρονο dt πατωντας το φρενο η μηχανη δεν στουκαρε στην καμπινα του οδηγου. Απο τυχη βεβαια (την ειχα χαμηλωμενη στο τερμα ) δεν θρηνησα την ζαλατινα μια και το φορτηγο ηταν χαμηλοταβανο . Ακομα αν η μηχανη ηταν πληρως ακινητοποιημενη (δεν τσουλαγε) δεν υπηρχε περιπτωση να φορτωθει.

Πιθανοτητα την επομενη φορα (πτου πιπερι στο στομα) θα εμπιστευτω την εναλλακτικη οδικη βοηθεια που συνεργαζομαι.

Νεοτερα στο βιβλιο συμβαντων μετα την διαγνωση στο αντιστοιχο νημα ...

ntinopoulos 14-09-2009 11:12

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
μην ανησυχεις,αυτα συμβαινουν!
περιμενουμε νεοτερα.

wolferin 14-09-2009 11:15

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
υπομονη Γιαννη

NLS 14-09-2009 11:32

Απάντηση: Με προδοσε το θηριο
 
καλή δύναμη - περιμένουμε νεότερα

και κάτι άλλο: αυτά που ΔΕΝ της έκανες, κακώς δεν της τα έκανες, ελπίζω να το κατάλαβες


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:48.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!