GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ένδυση (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=42838)

orka90 28-08-2013 10:15

Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Οδηγηση στη βροχη, τελικα χρειαζεται το αδιαβροχο?
Για παραδειγμα με μπουφαν streetguard 3 με 32 μεμβρανες, πατελονι tourance 2, γαντια allround, μποτες pro tour.
Θα ακουγα με προσοχη και την γνωμησας.

N4pSt3R 28-08-2013 10:44

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Πιστεύω ότι η αδιαβροχοποίηση τον ρούχων δεν είναι για κάτι συχνό αλλά για κάτι που θα σου κάτσει!!!

Πχ μια Κυριακάτικη ηλιόλουστη μέρα ξεκινάς να κάνεις μια βόλτα και δεν πέρνεις αδιάβροχα μαζί!!Αποτέλεσμα να την φας.,,.,..,.,.,γυρνάς σπίτι απλά στεγνός εσύ στο σώμα και όχι η στολή!!

Σε ένα ταξίδι πιστεύω ότι δεν πρέπει να λείπουν και στο λέω με εμπειρία πρό 15ημερών που για την μ@λ@κία μου δεν τα έβαλα!!

Το πρόβλημα είναι ότι η στολή μπορεί να μην πάρει νερό αλλά θα βραχεί με αποτέλεσμα να να είναι μούσκεμα με ότι αυτό συμένει για τον καθένα!!!

Γνώμη μου λοιπόν πάντα αδιάβροχα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!

kornlaz 28-08-2013 10:46

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Έχω ταξιδέψει με απίστευτη βροχή και με αδιάβροχο και χωρίς αδιάβροχο χωρίς να πάρω ούτε μια σταγόνα μέσα.:ye33:
Αυτό που μου την έδωσε κυρίως στην οδήγηση χωρίς αδιάβροχο ήταν ότι για να στεγνώσει μετά η στολή πέρασαν σχεδόν δύο μέρες:eek::eek: ενώ με το αδιάβροχο είσαι "ατσαλάκωτος":D:D

Ακιs 28-08-2013 10:50

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Οτι σου λεει και ο Στεφανος...;)
Η αδιαβροχη στολη εχει την ιδιοτητα να κρατησει το σωμα σου στεγνο,αλλα με αποτελεσμα να βαρυνει και μαζι της να βαρυνεις κι εσυ.Ασε που μια υγρασια σιγουρα θα την νιωσεις με την στολη μουλιασμενη απο το νερο.Τα αδιαβροχα ειναι μια φθηνη και πρακτικη λυση και επειδη συνηθως ειναι και αντιανεμικα,εχεις και extra προστασια απο το κρυο.:)

vpentza 28-08-2013 10:59

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Πάντα να έχουμε αδιαβροχα σε ένα ταξίδι.....αν βραχεί πολύ η στολή δεν μπορεί να φορεθεί εύκολα την επόμενη ημέρα του ταξιδιού. Για να ξεκινήσεις την επόμενη, θα σκεφτείς (από τη προηγούμενη μέρα ) να τη βάλεις δίπλα σε καλοριφέρ που όμως είναι καταστροφική ιδέα για την αδιαβροχόοίηση της στολής....
Τα αδιάβροχα πιάνουν λίγο χώρο και τα βάζουμε πάνω-πάνω στις βαλίτσες ή το tankbag για άμεση πρόσβαση......άσε που με 40euro παίρνεις καινούριο σετ ενω θες 500euro για καινούρια ....στολή ;)

orka90 28-08-2013 11:53

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Ευχαριστω παιδια, αρχιζω να ψαχνω αδιαβροχο σετ!:ye02:

N4pSt3R 28-08-2013 11:55

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Κάτι σε κίτρινο πραγματικά λάμπεις μέσα στην βροχή!!!

AKIS_21 28-08-2013 12:34

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Τα νεα σαν των τροχαίων που σε λίγο θα ειναι υποχρεωτικά σε όλη την Ευρώπη

paschalis 28-08-2013 15:52

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από orka90 ( 938270)
Οδηγηση στη βροχη, τελικα χρειαζεται το αδιαβροχο?
Για παραδειγμα με μπουφαν streetguard 3 με 32 μεμβρανες, πατελονι tourance 2, γαντια allround, μποτες pro tour.
Θα ακουγα με προσοχη και την γνωμησας.

τπαρχουν πολων ειδων βροχες.
Αυτες που τις τρως εξω απο το σπιτι πχ
Kι αυτες που τις τρως 5000 χλμ μακρια απο αυτο
επι τρεις ημερες και νυχτες.
Αδιαβροχα μονο σε κατι κοντα στη δευτερη περιπτωση.
Και φυσικα οχι με streetguard!:)

REK 28-08-2013 17:14

Απάντηση: Βροχη,με η χωρις αδιαβροχο?
 
ταξιδεύω έχοντας πάντα μαζί μου αδιάβροχα,χειμώνα καλοκαίρι..;)

έτσι με έμαθαν και όπως λένε "του γέρου πρώτα του φεύγει η ψυχή και μετά το κουσούρι"

καλές στεγνές βόλτες


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:37.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!