GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τηλεφωνία (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=109)
-   -   ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας.... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=27212)

frits 02-01-2012 23:10

ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Κάνοντας μία έρευνα αγοράς διαπίστωσα ότι τα 90 ευρώ το δίμηνο στον ΟΤΕ μπορούν να γίνουν 68 εώς 75 σε διάφορους πάροχους...

Το θέμα είναι αξίζει τελικά για 10 ευρώ το μήνα να ρισκάρεις την απρόσκοπτη λειτουργεία του Ιντερνετ λαμβάνοντας υπόψιν την ανάγκη για χρήση 24 ώρες το 24ωρο ;

Να σημειωθεί εδώ ότι από το 2004 δεν έχω μείνει ποτέ από Internet...:Απορία:

Περιμένω να διαβάσω γνώμες από χρήστες άλλων παρόχων ή και καμιά πρόταση που μου έχει ξεφύγει...:)

ortho 02-01-2012 23:20

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Παλιότερα και για 2 χρόνια είχα forthnet double play στο ιατρείο. Γενικά ήμουν ευχαριστημένος μέχρι τη στιγμή που δημιουργήθηκε πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ της περιοχής κι από τότε είχε ένα θέμα το τηλέφωνο, αλλά όχι το ιντερνετ.
Μου την έδωσε όμως όταν μετέφερα το ιατρείο και θα έπρεπε να μείνω 35 εργάσιμες χωρίς τηλέφωνο και χωρίς δνατότητα άμεσης εκτροπής στο κινητό μου. Επέστρεψα τότε στον ΟΤΕ.


Πριν ενάμισι μήνα, στο σπίτι, γύρισα τη σύνδεση σε HOL, στο πρόγραμμα lite, που σε συνδυασμό με τη σύνδεση vodafone του κινητού μου δίνει πολύ συμφέρον πάγιο. Μου έχει έρθει ο πρώτος λογαριασμός, εδώ είναι ανά μήνα, κι αν ο δεύτερος είναι πάνω κάτω τα ίδια, θα έχω κέρδος περί τα 30 ευρώ το δίμηνο. Επίσης έχω έκπτωση 5 ευρώ στο μηνιαίο πάγιο του κινητού.
Η σύνδεση του ιντερνετ είναι στα 6 Mbps, αν και στον Καρέα είναι ζήτημα αν πιάνουμε τα 2 ή 3.

Στη μέχρι τώρα χρήση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

review σε κανένα χρόνο....

Albatros 02-01-2012 23:24

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 559697)
Παλιότερα και για 2 χρόνια είχα forthnet double play στο ιατρείο. Γενικά ήμουν ευχαριστημένος μέχρι τη στιγμή που δημιουργήθηκε πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ της περιοχής κι από τότε είχε ένα θέμα το τηλέφωνο, αλλά όχι το ιντερνετ.
Μου την έδωσε όμως όταν μετέφερα το ιατρείο και θα έπρεπε να μείνω 35 εργάσιμες χωρίς τηλέφωνο και χωρίς δνατότητα άμεσης εκτροπής στο κινητό μου. Επέστρεψα τότε στον ΟΤΕ.


Πριν ενάμισι μήνα, στο σπίτι, γύρισα τη σύνδεση σε HOL, στο πρόγραμμα lite, που σε συνδυασμό με τη σύνδεση vodafone του κινητού μου δίνει πολύ συμφέρον πάγιο. Μου έχει έρθει ο πρώτος λογαριασμός, εδώ είναι ανά μήνα, κι αν ο δεύτερος είναι πάνω κάτω τα ίδια, θα έχω κέρδος περί τα 30 ευρώ το δίμηνο. Επίσης έχω έκπτωση 5 ευρώ στο μηνιαίο πάγιο του κινητού.
Η σύνδεση του ιντερνετ είναι στα 6 Mbps, αν και στον Καρέα είναι ζήτημα αν πιάνουμε τα 2 ή 3.

Στη μέχρι τώρα χρήση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

review σε κανένα χρόνο....

Και εγώ το ίδιο ακριβώς με 17,90Ε τον μήνα...
:sm8:

kosta12gs 02-01-2012 23:24

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 559695)
Κάνοντας μία έρευνα αγοράς διαπίστωσα ότι τα 90 ευρώ το δίμηνο στον ΟΤΕ μπορούν να γίνουν 68 εώς 75 σε διάφορους πάροχους...

Το θέμα είναι αξίζει τελικά για 10 ευρώ το μήνα να ρισκάρεις την απρόσκοπτη λειτουργεία του Ιντερνετ λαμβάνοντας υπόψιν την ανάγκη για χρήση 24 ώρες το 24ωρο ;

Να σημειωθεί εδώ ότι από το 2004 δεν έχω μείνει ποτέ από Internet...:Απορία:

Περιμένω να διαβάσω γνώμες από χρήστες άλλων παρόχων ή και καμιά πρόταση που μου έχει ξεφύγει...:)

Γιατι πιστευεις, ακομα, οτι το ονομα του ΟΤΕ ειναι συνονυμο της αξιοπιστιας;

Εχω πολλα παραδειγματα που αποδεικνυουν το αντιθετο

Gasgs 02-01-2012 23:27

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Εγω απο το 2006 περίπου έχω forthnet και τα 2 τελευταία χρόνια HOL. Επειδή έχω ανάγκη για τη δουλειά μου το ιντερνετ σε πληροφορώ ότι δεν εχει διακοπεί ποτέ και έχω και καλή ταχύτητα. Και άμεση εξυπηρετηση τηλεφωνική. και μόνο με 30 ευρω το μήνα με την έκπτωση απο τη Vodafone

jim1908 02-01-2012 23:32

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
οτε....όχι επειδή δουλεύω στον οτε....και δεν έχει βλάβες και τέτοια....αν είναι να γίνει βλάβη θα γίνει.......απλά ότι κάποιος θα σε εξυπηρετήσει σε περίπτωση βλάβης....η μάλλον θα τους βρείς στο τηλ.....

ortho 02-01-2012 23:33

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Albatros ( 559702)
Και εγώ το ίδιο ακριβώς με 17,90Ε τον μήνα...
:sm8:

Να προσθέσουμε ότι έχει τέλη σύνδεσης, 35 ευρώ, τα οποία όμως τα δίνουμε από την επιστροφή των παγίων του ΟΤΕ.

Χοντρικά το κέρδος για μένα είναι τα ετήσια ασφάλιστρα του Dakar.;)

jim1908 02-01-2012 23:36

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
παντως αν οικονομικα το βλεπεις το θεμα τοτε ναι αλλαξε.....

tsitsos 02-01-2012 23:51

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
αγαπητε σταυρο, οτε και παλι οτε.απο προσωπικη εμπειρια, αν τυχει βλαβη σε παροχο, θα δοκιμαστουν εντονως τα νευρα σου.σε στελνουν απο τον αννα στον καιαφα, και ακρη δεν θα βρισκεις.;)

frits 02-01-2012 23:55

Απάντηση: ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jim1908 ( 559721)
παντως αν οικονομικα το βλεπεις το θεμα τοτε ναι αλλαξε.....

To θέμα πατριώτη είναι να παίρνεις ότι πληρώνεις...

Αν μείνω 1 εβδομάδα χωρίς ιντερνετ θα χάσω πολύ περισσότερα από 150-200 ευρώ που θα έχω κέρδος από τον λογαριασμό...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:39.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!