GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φροντίδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Νιαου νιαου στην πυλωτη (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43108)

Troublemaker 22-09-2013 15:22

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από -DHMHTRHS- ( 949248)
απο εμπειρια μου η γατα καθεται και βολεβεται σε επιπεδα πραγματα ειτε σε κλιση ειτε οριζοντια.καλο θα ηταν μια κουκουλα και στην θεση βαλτε κατι η τεντωστε την κουκουλα
για να μην φαινεται σαν θεση βολεματος

καλη και η λυση του αλουνινοχαρτου:ye02::ye02:

καλη επιτυχια

Σωστή κ η κουκούλα αλλά πρέπει να εξαντληθούν όλες η είσοδοι για μέσα από την κουκούλα... :/
Την είχαμε πατήσει εμείς,κατάφερνε κ έμπαινε μέσα κ ανέβαινε στη σέλα. MaCGyver το γατί! :eek:

Sent from the deep ocean

Daril 22-09-2013 23:36

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
Μια λύση που έχω δοκιμάσει και πιάνει είναι ναφθαλίνη. Δεν βολεύουν οι χύμα αλλά κάποια supermarket τις έχουν ανα δύο σε πλαστικά κυλινδράκια με τρύπες. Αφήνεις 2-3 τέτοια κοντά στη σέλα και δεν πλησιάζει γάτα.

leandros 22-09-2013 23:45

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
υπάρχει συγκεκριμένη λύση.
Πήγαινε σε ένα pet shop και ζήτα υγρό σιτρονέλας που είναι φτιαγμένο ειδικά για ν απωθεί τα ζωα

asotosios 24-09-2013 15:34

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
σε ιδιο προβλημα που ειχα...δλδ ενας γατος ειχε κανει γκαρσονιερα την σελα μου...

μιας και καθε βραδυ ειχα παντα την κουκουλα αρα ηταν και στεγνος και σχετικα ζεστος...κανονικη γκαρσονιερα λεμε ο γατος...

Εβγαλα την πισω βαλιτσα που σηκωνε την κουκουλα και ετσι του επετρεοε να εχει προσβαση και χωρο για να κατσει...για καμια εβδομαδα και σταματησε να ερχεται...
απο εκει και περα και αφου ξαναεβαλα την βαλιτσα...δεν ξαναπατησε το ποδαρι του...και ετσι η γκαρσονιερα ειναι απο τοτε ξενοικιαστη...:p

ablithik 25-09-2013 14:58

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από asotosios ( 950343)
σε ιδιο προβλημα που ειχα...δλδ ενας γατος ειχε κανει γκαρσονιερα την σελα μου...

μιας και καθε βραδυ ειχα παντα την κουκουλα αρα ηταν και στεγνος και σχετικα ζεστος...κανονικη γκαρσονιερα λεμε ο γατος...

Εβγαλα την πισω βαλιτσα που σηκωνε την κουκουλα και ετσι του επετρεοε να εχει προσβαση και χωρο για να κατσει...για καμια εβδομαδα και σταματησε να ερχεται...
απο εκει και περα και αφου ξαναεβαλα την βαλιτσα...δεν ξαναπατησε το ποδαρι του...και ετσι η γκαρσονιερα ειναι απο τοτε ξενοικιαστη...:p

Ελειπα μερικες μερες για κατι δουλειες και το βραδυ χτες που γυρισα εβγαλα τη κουκουλα γιατι το πρωι θα επρεπε να ξανανεβω πανω στο σπιτι να την αφησω.

Το πρωι ειδα ομως τη σελα με πατημασιες, λιγη τριχα και λερωμενα καπακια :u59::u55:Νεύρα οποτε πλεον απο σημερα ξεκιναω τις προτεινομενες λυσεις ....

Το αλουμινοχαρτο μου φαινεται ζορικο να κατσει στη θεση του λογω αερα οποτε παω για τη λυση των απωθητικων (για αρχη )

stukas 26-09-2013 12:24

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
παρε σκυλο ρε φιλε...

bms 28-09-2013 10:58

Απάντηση: Νιαου νιαου στην πυλωτη
 
Εγω βρηκα την λυση
εκοψα ενα κομματι απο κουτα στο σχημα της σελας το εβαλα πανω και
το στερεωσα με ενα λαστιχο με γαντσους στο πλαισιο και τα κανγελα.
Ναι μεν η γατα ειναι καθε πρωι πανω στην μηχανη αλλα η σελα ειναι καθαρη
χωρις να φοβαμαι μηπως την σκισει.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:56.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!